Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 12:41, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Kasiolaaa napisał(a)



A co to za odmiany kwiatow berberys bardzo ciekawy jezowka a te trzecie nie pamietam jak sie nazywa


Na pierwszym cyt zdjęciu to rudbekia, na drugim obok jeżówki trojeść pomarańczowa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardener27 22:40, 06 sie 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Fantastyczna bujność na rabatach, widać że rośliny są dobrze odżywione i maja dostęp do wody.
Hortensje ogrodowe i bukietowe są na drugim miejscu po Rh w Twoim ogrodzie.

Czerwone maki i liatry ... świetny duet, kto by pomyślał
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nowa12 22:43, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak się nazywają te fioletowe floksy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mirkaka 19:04, 07 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Gardener27 napisał(a)

Fantastyczna bujność na rabatach, widać że rośliny są dobrze odżywione i maja dostęp do wody.
Hortensje ogrodowe i bukietowe są na drugim miejscu po Rh w Twoim ogrodzie.

Czerwone maki i liatry ... świetny duet, kto by pomyślał


Dziękuję Przemku, to prawda rh i hortensje kocham
Czerwone maki i liatry to przypadkowy duet, czasami takie niespodzianki są fajne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:07, 07 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Nowa12 napisał(a)
Jak się nazywają te fioletowe floksy?


Agatko, te floksy są tak stare jak mój ogród, wtedy nie miałam potrzeby znać nazwy.
Przykro mi
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 20:48, 07 sie 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
mirkaka napisał(a)
Takie sierpniowe obrazki



Cudownie u Ciebie, jak zawsze, można powiedzieć. Dorodne rośliny i świetne połączenia to Twoja wizytówka.
Podziwiam
Czy ta fioletowa mega kępa to monarda?
Moje mają mączniaka, mimo oprysku mlekiem. Obetnę je, bo wyglądają potwornie źle.
Może masz dla mnie jakąś radę na nie?
Jak warzywka w kalfasach? Moje bardzo dobrze, pomidorki mam od końca czerwca, bakłażany też już zrywałam.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Ewa777 22:26, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Bardzo ładnie wyszła Ci rabata leśna
I zdrowo Ci rosną pysznogłówki. Wiesz, że mi wszystkie zginęły w tym roku. Miałam ich zatrzęsienie na bylinowej, a teraz nie mam ani jednej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 10:02, 09 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
ryska napisał(a)


Cudownie u Ciebie, jak zawsze, można powiedzieć. Dorodne rośliny i świetne połączenia to Twoja wizytówka.
Podziwiam
Czy ta fioletowa mega kępa to monarda?
Moje mają mączniaka, mimo oprysku mlekiem. Obetnę je, bo wyglądają potwornie źle.
Może masz dla mnie jakąś radę na nie?
Jak warzywka w kalfasach? Moje bardzo dobrze, pomidorki mam od końca czerwca, bakłażany też już zrywałam.
Pozdrawiam


Tak to monarda, niestety cała w mączniaku, też pryskam mlekiem, dodaję sody oleju i płynu do naczyń. trzy dni codziennie pryskałam, potem przyszły mżawki i przestałam. Mam też w mączniaku całe azalie wielkokwiatowe. Mączniak u mnie to coroczna zaraza, nie mam na niego sposobu, w tym roku pierwszy raz nie stosuję chemii tylko mleko i soda. Niestety nie da się tak systematycznie jak powinnam i efekty kiepskie
Ja jej nie obcinam, jednak po opryskach wyglądają trochę lepiej, ten olej nadaję błysku i tłuszcz z mleka tylko w ogrodzie pachnie teraz mlekiem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:21, 09 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Ewa777 napisał(a)
Bardzo ładnie wyszła Ci rabata leśna
I zdrowo Ci rosną pysznogłówki. Wiesz, że mi wszystkie zginęły w tym roku. Miałam ich zatrzęsienie na bylinowej, a teraz nie mam ani jednej.


Dziękuję Ewa, trochę wzorowałam się na preriowej Kasi B ale nie do końca. W końcu wyszło całkiem coś innego Dopóki drzewa nie zagłuszą bylin, będzie żółto -fioletowo w lasku

Nie wiem Ewo dlaczego Twoje monardy wyginęły, Piszą że powinny mieć glebę próchniczą, i stale wilgotną. Nie znoszą suszy. Być może w zeszłym roku nie zauważyłaś i zbyt długo miały sucho? Może lepiej by rosły na rabacie hortensjowej, tam gleba jest chyba stale wilgotna?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 00:14, 10 sie 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Przez cały sezon u Ciebie jest ślicznie i kolorowo.
Hortensje ogrodowe i powojniki tworzą piękne zestawienie, jeżówka i berberys to też zgrany duet.

Zaglądnę kiedyś na dłużej, teraz pozdrawiam.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies