Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 17:41, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Dalie jeszcze kwitną, poprzewracały się i z wypuściły z bocznych oczek pędy kwiatowe,



rudbekie jeszcze parę dni temu tak wyglądały



świecznica, ciężko ma w lasku, walczy o wodę z drzewami

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:50, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Astry bardzo lubię, szkoda że nie wszystkie już pięknie kwitną, kilka dopiero zaczyna, czy zdążą ?



te są fajne, najwcześniej zaczynają i kwitną obficie

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anka_ 17:59, 10 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Cały ogród wspaniały, ale hortki i ognik dają teraz czadu. Czy owoce ognika jedzą ptaki?

Mirko a co to za odmiany? Fajne, niziutkie.


te są fajne, najwcześniej zaczynają i kwitną obficie
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mirkaka 18:01, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Te zaczynają


a to chryzantema zdobyczna sama ją sobie ukorzeniłam z gałązki, jest najwcześniejsza z moich ,


Rh w barwach jesiennych,
w tym roku susza sprawiła że mało pąków kwiatowych zawiązały, będzie słabsze kwitnienie, a niektóre azalie wcale nie mają pąków, mączniak je męczył i susza


z paprociami w nogach
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:16, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Ogrodówki te jaśniutkie latem teraz przybrały barwy prawie takie jak Vanilki,
W głębi borówka, bardzo słabo owocowała w tym roku



krzesła jeszcze są, nie chce się kończyć sezonu, może lato jeszcze wróci ??
Październik mógłby być ciepły


Tu wkurzały mnie brązowe już kwiatostany, poobrywałam, najchętniej zamieniłabym wszystkie moje bukietówki na ogrodówki.
Ice dance bardzo się rozrosła



pięknie wyrósł bez Ewa, zrobiłam sobie z niego sadzonkę i posadziłam w lasku
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:27, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Przepiękne owocostany hosty, te jedyne zostawiam, wszystkie inne wycinam z kwiatami




jeszcze tyle zieleni Sam się wsiał w oregano


Bodziszki od Pani Przyrody, radzą sobie rewelacyjnie, sadzone wiosną, podlewane tylko wtedy jak już więdły, kocham te rośliny

pod świerkami,


pod brzozami
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 18:36, 10 paź 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Jak zwykle pięknie. Widzę że w lasku już się zagęściło, bodziszki szybko się rozrosły.
Zielona hacone zanika zimą?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 18:41, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Jeszcze donice na tarasie
to skalnica, pięknie kwitła na czerwono-różowo, ale sama poduszeczka zielona też śliczna


to od Mariolki, martwię się bo nie wypuścił żadnego dziecka, żeby tylko przezimował






____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardener27 18:45, 10 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Mireczko ogród masz przepiękny o każdej porze roku, nie zawsze mogę wyrazić swój zachwyt ale jak już jestem to wiedz o tym.
Twoje Rh, róże, hortensje i inne rośliny są tak wypielęgnowane że aż ciepło się robi na sercu od patrzenia.

Część leśna bardzo do mnie przemawia. Bodziszki uwielbiam, mam parę odmian ale u mnie cienistych miejsc jest dość mało więc muszą sobie radzić ze słońcem.

Mam nadzieję że Twoje Rh nie będą chorować po suszy, wiosną zawsze czekam na ich spektakl w ogrodzie.

Pozdrawiam gorąco
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
UlaB 18:46, 10 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ależ cudnie... ach... jak zawze
chryzantema świetna! Świecznice Ci pachną? U mnie w jednym miejscu blisko wejścia jeszcze nie chcą kwitnąc, moze za rok. W drugim m. mi przesuszył gfy mnie nie było w PL - mam nadzieje, że odżyje, bo rok tenu pachniała miesamowicie.
jaki to rodek tak ładnie sie przebarwia?
Hortka niezmiennie boska. Twoja sadzonka siezi na razie u mnie w donicy. Nie mogę się nadziwić jakie ma tłuściutkie pędy i pąki.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies