Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kindzia 12:44, 21 mar 2020


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ja przynajmniej nie mam dylematu z okrywaniem, w poniedziałek rano wyjeżdżam do pracy, wracam w piątek. Trudno. Najbardziej się obawiam o pęknięte pąki magnolii i korony perskie...

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Ewa777 18:57, 22 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ja okryłam tylko najmłodsze hortensje. Reszta może da radę.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Sonka 08:42, 25 mar 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
U nas mróz, okaże się, co przeżyło, nic nie okrywam, najwyżej będzie tylko zielone, trudno.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 15:49, 27 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
U mnie forsycja już kwitnie Jolu, ja cięłam jesienią tym razem

Bawarka Kasiu i mnie się podoba, teraz u nas już sucho, mech zbrązowiał

Irenko opatuliłam ale nic to nie dało, listki i pąki zmrożone, mam tylko nadzieję że zalążki kwiatowe jeszcze głęboko pod listkami i zakwitną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:09, 27 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kindzia Kasiu, no ja okryłam ale mróz był dość silny i niestety mam zmrożone listki i pąki. Magnolię też zawinęłam

Ewa ciekawe jak u Ciebie? dały radę?

Sonka było dość mroźno, u nas nawet -6, niestety mimo okrycia są szkody, jakie? zobaczymy latem

Dziś popracowałam w domu i ogrodzie. Popikowałam roślinki wysiane, a w ogrodzie wysadziłam sałatę do skrzyń i przykrywam włókniną. Biedna blada z zimna, ale trudno
Skosiłam trawnik, nie mogłam już patrzeć na te górki i doliny, trochę lepiej teraz wygląda, jednak jeszcze czeka nas wertykulacja i zasilanie, ale to chyba dopiero po następnej fali zimna. Na jednym kawałku już porobiłam kanty, od razu piękniej się zrobiło.
Siedzę też i dzióbię chwasty w kostce, nienawidzę tej roboty

Tak teraz u mnie




przylaszczka jednak się wysiała, mam pełno maleńkich siewek dookoła



Jeszcze mam sporo sprzątania, zamiatania podjazdu, ścieżek, i pielenia kostki, moc chwastów i traw w niej wysiało się

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:23, 27 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
I takie ciekawostki

w zeszłym roku eM kupił nasiona trawy pampasowej, wysiałam ale traktowałam ją od niechcenia bo wiedziałam że musi zimować w garażu, a na to nie miałam ochoty, więc zostawiłam ją w doniczkach na dworze, niczym nie okrywając, a ona przezimowała i tak teraz wygląda, po przycięciu


druga niespodzianka to lewkonia, w zeszłym roku kwitła pojedynczymi kwiatkami, i wcale nie pachniała, zostawiłam ją w skrzyniach na zimę a ona też przezimowała, i nawet ma chyba pąki kwiatowe dziwne te roślinki


posiałam też ze dwa tyg temu rzodkiewkę , wytrzymała pod włókniną mroźne ostatnie dni


A żeby zakończyć ładnym zdjęciem to wstawiam hiacynta i skalnicę




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 17:05, 27 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Bardzo ładnie po koszeniu
Roślinki też ładne, a trawa pampasowy wcale nie jest aż taka delikatna Będziesz miała pióropusze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anpi 22:04, 27 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ale masz ładnie wiosną Zimozielone robią dobrą robotę! A i kwitnące ciemierniki, krokusy, przylaszczki i inne zachwycają. Rojnikowe donice cieszą cały sezon!Fajniutkie też wiosenne niespodzianki
Ścieżka z mchu bardzo oryginalna, ja lubię mech, nawet w kostce, ale nie lubię jak jest powybijany przez deszcz i robi wtedy na niej bałagan.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
mirkaka 05:16, 28 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Anda napisał(a)
Bardzo ładnie po koszeniu
Roślinki też ładne, a trawa pampasowy wcale nie jest aż taka delikatna Będziesz miała pióropusze.


a zawsze myślałam że ona bardzo delikatna, nie wiem tylko czy dobrze zrobiłam ścinając ją teraz, czy ją się tnie?
Gdzieś czytałam że ona bardziej wrażliwa na wygniwanie zimą czyli na zaleganie wody niż na sam mróz. To by się u mnie zgadzało. Muszę ją teraz przesadzić do większej donicy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:21, 28 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
anpi napisał(a)
Ale masz ładnie wiosną Zimozielone robią dobrą robotę! A i kwitnące ciemierniki, krokusy, przylaszczki i inne zachwycają. Rojnikowe donice cieszą cały sezon!Fajniutkie też wiosenne niespodzianki
Ścieżka z mchu bardzo oryginalna, ja lubię mech, nawet w kostce, ale nie lubię jak jest powybijany przez deszcz i robi wtedy na niej bałagan.


Dziękuję Aniu za miłe słowa Mchu w kostce nie pielę, tylko chwasty i wątrobowce usuwam . Tak po deszczu jest zaśmiecone, no cóż, i tak trzeba co jakiś czas zamiatać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies