Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:37, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Jakaś cebulica Basieńko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:39, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Anda napisał(a)
Ciemierniki masz boskie, ale to juz chyba pisałam

Przylaszczka śliczna, oby sie mnożyła


Ciemierniki są boskie, to prawda, pięknie pysznią się teraz na rabatach. Wolę te jasne bo lepiej je widać na rabatach
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:41, 12 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Pszczelarnia napisał(a)


-4 w krótkim czasie (np. kilka godzin nocnych) i zaciszne miejsce może się nic nie stanie hortensjom? U mnie nie są tak zaawansowane (tylko te w szklarni).
Trzeba nakryć włókniną. Powinno wystarczyć.

Piękne przylaszczki i niech się mnożą. A ta donica z suchlubnymi jest kolorystycznie prześliczna. Bardzo bardzo!




Najgorsze że przed nakrywaniem włókniną bardzo mnie leń trzyma za ..
Dziękuję za miłe słowa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UlaB 14:59, 12 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Mirko, ta skalnica siedzi u Ciebie w tej donicy i zimuje tak jak rojniki na zewnatrz? Zawsze chciałam kupic sobie skalnicę ale nie miałam koncepcji gdzie jej znaleźć miejsce. Donica to by byla najlepsza koncepcja tylko jeszcze podumam nad towarzystwem. Moze dosadze rojnikom? Mam w misie jakies typowe rojniki plus do tego sedum takie nie za wysokie - razem powinno im byc dobrze, tylko nie wiem jak kompozycyjnie ... jak sądzisz? Rozchodnik bedzie kwitł koniec lata i jesien, skalnica niedługo a rojniki pomiędzy. musze w weekend przyjrzec sie donicy z rojnikami i rozchodnikiem.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Dorota123 17:10, 12 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne te bordowe rojniki, mnie takich właśnie brakuje. Wiosna w tym roku wszędzie wystartowała za szybko. Okryj te hortensje, szkoda by było gdyby zmarzły. Kwiatuszki w ogrodzie śliczniutkie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ryska 18:43, 12 mar 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Jakieś kartony chociaż na ogrodówki, albo prześcieradła. Są na takim etapie, że zalążki zmarzną. A to dopiero początek, aż do maja przy każdym spadku temperatury poniżej zera wypadałoby zabezpieczać.
Ja nakryję pudłami kartonowymi. Ale mam tylko 6 sztuk.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Aurelllia 20:49, 12 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kępki cebulowych wiosennych śliczne
U mnie z niedzieli na poniedziałek ma byc w nocy -5 niestety :/ więc ja będę okrywać ogrodowe bo u mnie już też takie zaawansowane są
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
mirkaka 06:35, 13 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
UlaB napisał(a)
Mirko, ta skalnica siedzi u Ciebie w tej donicy i zimuje tak jak rojniki na zewnatrz? Zawsze chciałam kupic sobie skalnicę ale nie miałam koncepcji gdzie jej znaleźć miejsce. Donica to by byla najlepsza koncepcja tylko jeszcze podumam nad towarzystwem. Moze dosadze rojnikom? Mam w misie jakies typowe rojniki plus do tego sedum takie nie za wysokie - razem powinno im byc dobrze, tylko nie wiem jak kompozycyjnie ... jak sądzisz? Rozchodnik bedzie kwitł koniec lata i jesien, skalnica niedługo a rojniki pomiędzy. musze w weekend przyjrzec sie donicy z rojnikami i rozchodnikiem.



Ula, tak zimowała w donicy,
tu też masz tę samą skalnicę, ta czerwonawa kępka,nie schowałam tej donicy pod okap,


tę drugą w zielonej donicy umieściłam pod ścianą domu, pod okap dachu
Ja uważam że spokojnie możesz ją połączyć z rozchodnikami tymi niziutkimi, są typowe jak dla mnie do kompozycji donicowych. Teraz jest u nas spory ich wybór.
Rojników też właśnie w zeszłym roku kupiłam dużo, oferta bardzo bogata była
Będzie się pewno powiększać, ze względu na zmianę klimatu i susze panujące latem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:36, 13 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dorota123 napisał(a)
Piękne te bordowe rojniki, mnie takich właśnie brakuje. Wiosna w tym roku wszędzie wystartowała za szybko. Okryj te hortensje, szkoda by było gdyby zmarzły. Kwiatuszki w ogrodzie śliczniutkie.


Dorotko, coraz więcej jest ich w sklepach ogrodniczych, oferta spora, można kupować
No okryję chyba dziś
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:40, 13 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Renatko Aurelio, no będę dziś prawdopodobnie okrywać, ech, nalatam się i natańczę wokół nich. To wielkie krzaki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies