Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 06:52, 16 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Sonka napisał(a)
Piękny ogród, otoczenie w zieleni a tu nagle zwrot. Tak bywa,świat się zmienia, to trudne często do zaakceptowania. Nasza drogą kiedyś przejeżdżał jeden samochód, teraz są ich dziesiątki a to tylko droga dojazdowa dla przysiółka.
Pamiętam jako dziecko byłam zła, że nie mam sąsiadów i koleżanek blisko, teraz to sobie poczytuję za plus, sąsiadów w bezpośrednim sąsiedztwie z działką nie mam i mieć nie będę, bo z trzech stron to lasy państwowe a z czwartej boisko sportowe i raczej nie zostanie zlikwidowane. Współczuję Ci bardzo,ale może nie będzie tak źle, postawią zasłony a Ty posadzisz drzewa, by bardziej się osłonić i wyciszyć. Wiem boli, są sprawy na które nie mamy wpływu, więc trzeba się z tym pogodzić, chyba, ze jako mieszkańcy działając wspólnie jesteście w stanie temu zapobiec.
Ładnie kwitnie azalka u mnie dopiero się rozkręcają, może dziś zobaczę kwiaty, kocham te pachnące. Pozdrawiam serdecznie.


Nie mamy na to wpływu, tylko mnie to przeszkadza, reszta jest zadowolona że będzie nowa szeroka trasa i tramwaj, już pobliskie działki są zagospodarowywane przez deweloperów budujących niby domy ale to wielorodzinne dwupiętrowe bloki tak naprawdę.

Azalia już pięknie kwitnie, i ten zapach, obok mam bzy i spacerując upajam się tymi zapachami
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:53, 16 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
UlaB napisał(a)
Mirko, czy Ty masz azalię pontyjską?


Mam, to moja największa azalia Już zaczyna kwitnąć, zapach zniewalający
Jest zdrowa, nie choruje na mączniaka tak jak inne wielkokwiatowe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 07:39, 16 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42306
Te krzewy u ciebie robia dobra robotę
Slicznie to wyglada, szczególnie jak kwitna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UlaB 08:26, 16 maj 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
mirkaka napisał(a)


Mam, to moja największa azalia Już zaczyna kwitnąć, zapach zniewalający
Jest zdrowa, nie choruje na mączniaka tak jak inne wielkokwiatowe


Tak mi sie zdawalo ze to pontyjka, ale nie bylam pewna. Własnie sobie kupilam - jeszcze mloda ale ladnie rozkrzewiona. Podobno jest z siewu (szkółkarz opowiedział całą historię skąd się u niego wziely pontyjki). Ciekawe w jakim wieku mi zakwitnie.

Pozdrawiam!
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Joku 13:26, 16 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Życzę tobie żeby na 2- piętrowych ładnych domach się skończyło. Z ładną zielenią obowiązkowo.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sonka 14:35, 16 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
Ja też niby mam azalie pontyjską, jest bardzo podobna do Anneke, wcale tak mocno nie pachnie, zastanawiam się czy to na pewno ona. Też zaczyna kwitnąć,l pproszę Cię Mirko o dokładne zdjęcie kwiatu. Wczoraj byłam w szkółce i były azalie oznaczone jako pontyjskie, koloru pomarańczowego, kwiat rozwinięty i w ogóle nie pachnący. Tak to jest ze sprzedawcami, bo ogrodnikami to oni nie są.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
MalgosiaW 07:50, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Padłam na widok powojnika na balkonie U mnie to pnącze max 5 kwiatków, a i tak się cieszę. Uwielbiam...
mirkaka 11:23, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Na pierwszym planie Christopher Wren prawdopodobnie, bo nie mam jej znacznika, pięknie pachie




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:32, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Pontyjska, w stosunki do reszty azalii wielkokwiatowych ma mniejsze kwiatki, nadrabia zapachem i zdrowotnością, u mnie nigdy nie chorowała na mączniaka, a zeszłoroczna susza nie zmniejszyła u niej kwitnienia, w przeciwieństwie do jej sąsiadek które mają zaledwie po kilka pąków. Ma już chyba ze 2,5m wysokości




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:33, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasya napisał(a)
Te krzewy u ciebie robia dobra robotę
Slicznie to wyglada, szczególnie jak kwitna


Dziękuję Kasiu, u Ciebie taką dobrą robotę robią bzy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies