Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:45, 31 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Milka napisał(a)
Podziwiam sukces z heliotropami, może się skusze też, bo tak co roku kupowanie.
Co do lilii martagon, u mnie tez idą, one najwcześniej z lilii ruszają.
maczki w drugim roku raczej zakwitną.
Wiosna pełną parą, jest czym się cieszyć. Codo zapachu kwiatków, też go czuję


Schowałam do garażu bo żal było je wyrzucać Też czujesz kwiaty
Przyglądam się i inne lilie też już pomału zaczynają wychodzić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:46, 31 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Alija napisał(a)
Mirko! Też bardzo lubię heliotrop, ale nie myślałam, że można go przechować, nawet nie próbowałam.
No i muszę powąchać krokusy!


Koniecznie Alicjo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:49, 31 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Dorii napisał(a)
Teściowie po pierwszej dawce bez problemów. Wychowawczyni syna trzy dni grypy.

Alternatywą jest przechorowanie. My chorowaliśmy całkiem niedawno, wariant brytyjski najprawdopodobniej. To nie jest zwykła grypa. Było raczej lajtowo w porównaniu z tym co się słyszy. Ale takiego bulu zatok jeszcze nie doświadczyłam, na szczęście tylko jeden dzień potem było ciut lepiej. Ogólnie to dwa tygodnie wyjęte z życia. Totalny brak siły. Z resztą nadal zbyt dużo zrobić nie mogę bo jestem ciągle zmęczona a jak trochę się poruszam to mam zadyszkę. Do tego problemy z pamięcią i koncentracją. Tak zwana mgła covidowa.
Oboje z mężem podobnie a jesteśmy przed czterdziestką.


No widzisz, niby lajtowo a ból zatok b silny i mgła covidowa trzyma. Lepiej się szczepić. Nie wiadomo jak płuca, skoro masz ciągle zadyszkę,

Zdrowia życzę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rumianka 15:38, 31 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Mirka, nie planuj na sztywno godziny szczepienia, bo może ulec zmianie...Oboje z eM mieliśmy ustalone godz. na 15,10 oraz 15,20 na jutro. Ale dziś rano otrzymaliśmy sms, z potwierdzoną datą, a po kilku godzinach następne sms ze zmianą godzin na 11,20 i 11,50...więc może być różnie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 09:21, 01 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Rumianka napisał(a)
Mirka, nie planuj na sztywno godziny szczepienia, bo może ulec zmianie...Oboje z eM mieliśmy ustalone godz. na 15,10 oraz 15,20 na jutro. Ale dziś rano otrzymaliśmy sms, z potwierdzoną datą, a po kilku godzinach następne sms ze zmianą godzin na 11,20 i 11,50...więc może być różnie...


No widzisz, ok
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 07:58, 02 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Cieszę się, że pustynniki się pokazały. Teraz powinny już przyrastać z roku na rok. Moje pojedyncze rozetki po czterech latach mają już kilkanaście pąków, znowu trzeba będzie rozsadzać Ogromnie się cieszę, że ukorzeniły mi się wszystkie pędy hortensji od Ciebie, kilkanaście sadzonek mi wyszło. Bardzo hojnie mnie obdarowałaś Codziennie sobie na nie zerkam, te w donicach przezimowały idealnie
Jak prace porządkowe? Ja chwilami nie daję już rady, czy mi się ogród powiększył?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Agatorek 13:28, 03 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Ale tu ładnie i wiosennie

Pozdrawiam serdecznie

Zdrowych i spokojnych Świąt
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mirkaka 17:34, 03 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
vita napisał(a)
Cieszę się, że pustynniki się pokazały. Teraz powinny już przyrastać z roku na rok. Moje pojedyncze rozetki po czterech latach mają już kilkanaście pąków, znowu trzeba będzie rozsadzać Ogromnie się cieszę, że ukorzeniły mi się wszystkie pędy hortensji od Ciebie, kilkanaście sadzonek mi wyszło. Bardzo hojnie mnie obdarowałaś Codziennie sobie na nie zerkam, te w donicach przezimowały idealnie
Jak prace porządkowe? Ja chwilami nie daję już rady, czy mi się ogród powiększył?


No to się bardzo cieszę że się ukorzeniły. Ta hortka taka jest, szybko i łatwo się ukorzenia. Zimowały w ogrodzie czy w garażu?
Prace powoli idą do przodu, nie gnam, nie daję rady dłużej jak 3 godz popracować bo kręgosłup i reszta wysiada.
Muszę Ci się pochwalić że na okrągłe urodziny zażyczyłam sobie od eM storczyka ogrodowego. A ponieważ nie wiedział jakiego mi kupić poprosił żebym sobie kilka wybrała i on z tych wybranych któregoś kupi. Wybrałam 4 i dostałam te 4 na urodziny.
Byłam i jestem przeszczęśliwa z tego powodu, dwa już pokazują kły
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:34, 03 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Agatorek napisał(a)
Ale tu ładnie i wiosennie

Pozdrawiam serdecznie

Zdrowych i spokojnych Świąt


Miło mi Agnieszko, dziękuję i życzę tego samego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 22:02, 03 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Dopiero teraz się pochwaliłaś, jak już wychodzą?! Ale, ach! Taki prezent! Bardzo jestem ciekawa storczyków, jakie? I gdzie je posadziłaś? Ile będą miały słońca w ciągu dnia, i jakie sąsiedztwo. Pytam o słońce, najlepiej rozproszone, bo moje chyba mają go za mało. Hortki zimowały w garażu, bałam się od razu posadzić.
Mądra strategia- 3 godziny dziennie. Też powinnam zwolnić.
Wesołych Świąt

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies