Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 11:03, 09 lis 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
dzisiejszy słoneczny poranek nastraja pozytywnie, lubię jesienne rudości hakonki

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 22:43, 29 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Tutaj jeszcze słoneczna jesień a u mnie od kilku dni śnieżna zima
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Iwona100 09:50, 04 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam w Nowym Roku. Chciałabym spytać o powojnik Solina. Czy polecasz go i jesteś z niego zadowolona?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Anusia2 07:47, 25 sty 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Mireczko witam się z nowym wątkiem. Wszystkiego dobrego w 2022 roku.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
mirkaka 10:29, 25 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Witajcie w nowym roku, jeszcze się nie obudziłam po zimowym śnie na dobre

Iwona- tak, jestem z niego bardzo zadowolona, lubi wczesną wiosną jak go podsypuję popiołem, potem pięknie kwitnie. Tnę nisko około 30-40 nad ziemią
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewik 11:19, 25 sty 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
mirkaka napisał(a)
Witajcie w nowym roku, jeszcze się nie obudziłam po zimowym śnie na dobre

Iwona- tak, jestem z niego bardzo zadowolona, lubi wczesną wiosną jak go podsypuję popiołem, potem pięknie kwitnie. Tnę nisko około 30-40 nad ziemią


Też go bardzo lubię , rośnie i kwitnie jak szalony
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
ewsyg 11:42, 25 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Mireczko
Piękne kolorki miałaś jesienią. Ciekawa jestem, czy odkupisz różę Piruette ? Pamiętam, że ją straciłaś.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
basia3012 12:13, 25 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9507
Mirko spędziłam w Twoim ogrodzie cały ranek. Ach, jaki przyjemny ranek.
Zaczęłam od wiosny ubiegłego roku. Podziwiałam przepiękne rododendrony. Mam nadzieję, że myśl o usunięciu ich odeszła w dal, bez powrotu. Są cudne i nawet jak kwitną krótko to na ten moment warto czekać cały rok. Oj, jak warto.
Nie będę się rozpisywała o różach, powojnikach, bylinach i całą gamą innych piękności. Wszystko jest tak piękne, tak pięknie skomponowane, że tylko podziwiać.
Życzę Ci Mirko zdrowia i wytrwałości w pielęgnacji Twojego cudnego ogrodu, aby słonka i deszczu było tyle ile trzeba a susza omijała Twój ogród szerokim łukiem.
Pozdrawiam serdecznie.
ps. Mam u siebie powojniki i będę zbierała popiół aby je nim podsypywać.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 14:49, 25 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Witajcie Dawne bywalczynie i te nowsze

Powojniki w zeszłym roku mnie zawiodły, ale to raczej moja wina, miały chyba mączniaka na kwiatach, bo kwiaty były jakieś zredukowane, i słabo kwitły.
Nie podsypałam ich wyjątkowo popiołem a dałam dość dużo obornika, wiosna była b deszczowa, myślę że to dlatego.
W tym roku wracam do dawnych zwyczajów, a więc popiół i kompost

U mnie teraz pogoda całkiem fajna, czasami świeci słoneczko, temperatury na plusie, w nocy blisko zera, wydaje mi się ,że trawa się zazieleniła

Już nie mogę się doczekać wyjścia i porządkowania, ale jest na to jeszcze za zimno.

Mam nadzieję że wiosną odwiedzą mnie miłe ogrodniczki, które miały być zeszłej ale pogoda nam nie sprzyjała,
U mnie ciągle jeszcze trwa remont, robimy go partiami, żeby nie oszaleć, robimy przerwy, dlatego tak długo to się ciągnie.

Zamontowaliśmy też panele na dachu, myślimy o pompie ciepła, gruntowej, więc jeśli się na taką zdecydujemy to czeka mnie rozkopywanie ogrodu wiosną.
To tak w skrócie co u mnie.
Cieszę się że ktoś zagląda, to bardzo miłe


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:52, 25 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
ewsyg napisał(a)
Witaj Mireczko
Piękne kolorki miałaś jesienią. Ciekawa jestem, czy odkupisz różę Piruette ? Pamiętam, że ją straciłaś.


Pamiętasz miło bardzo, nie nie mam jej już, trochę żałuję że tak ją potraktowałam,
gdybym jej nie przesadziła to by ciągle rosła, ale chyba się wystraszyłam jej siły rośnięcia, w tym miejscu, i dałam jej słabą miejscówke, pod dużym iglakiem, miała tam za ciemno i za sucho
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies