Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:53, 25 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
basia3012 napisał(a)
Mirko spędziłam w Twoim ogrodzie cały ranek. Ach, jaki przyjemny ranek.
Zaczęłam od wiosny ubiegłego roku. Podziwiałam przepiękne rododendrony. Mam nadzieję, że myśl o usunięciu ich odeszła w dal, bez powrotu. Są cudne i nawet jak kwitną krótko to na ten moment warto czekać cały rok. Oj, jak warto.
Nie będę się rozpisywała o różach, powojnikach, bylinach i całą gamą innych piękności. Wszystko jest tak piękne, tak pięknie skomponowane, że tylko podziwiać.
Życzę Ci Mirko zdrowia i wytrwałości w pielęgnacji Twojego cudnego ogrodu, aby słonka i deszczu było tyle ile trzeba a susza omijała Twój ogród szerokim łukiem.
Pozdrawiam serdecznie.
ps. Mam u siebie powojniki i będę zbierała popiół aby je nim podsypywać.


Bardzo to miłe, ale wydaje mi się że najfajniejsze zdjęcia miałam z 2018 roku.
Dziękuję za wspaniałe życzenia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Napia 16:17, 25 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Dawno mnie u Ciebie nie było Piękne te jesienne kolory hortensji, i plany na ten rok bogate. Powodzenia we wszystkim w tym Nowym Roku
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Iwona100 18:12, 25 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Mirka Ewa - to dobre wiadomości o Solinie . Mam zamiar go w tym roku kupić.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
vita 19:29, 25 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
mirkaka napisał(a)
Mam nadzieję że wiosną odwiedzą mnie miłe ogrodniczki, które miały być zeszłej ale pogoda nam nie sprzyjała,
U mnie ciągle jeszcze trwa remont, robimy go partiami, żeby nie oszaleć, robimy przerwy, dlatego tak długo to się ciągnie.


Czy to mnie też dotyczy, nieśmiało dopytam Byłoby super. Ja z kolei szykuję się na całodzienny objazd: Krokowa, Do Joku, Zgorzałe, Gołubie, Rzucewo, w towarzystwie i liczymy na Twoją obecność. Pierwsza połowa maja, tym razem musi się udać

Współczuję remontu, ale ani się obejrzysz, będzie po Sprawdzone. A pompa ciepła to wspaniała sprawa i warto zgodzić się na przekopanie ogródka. Hortki od Ciebie rosną jak szalone, pilnuję

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Rumianka 22:03, 25 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Remontu nie zazdroszczę, ale po ukończeniu będzie wszystko super...a wiosną już trochę dziś zapachniało i kosy jakoś latają parami...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 09:28, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
vita napisał(a)


Czy to mnie też dotyczy, nieśmiało dopytam Byłoby super. Ja z kolei szykuję się na całodzienny objazd: Krokowa, Do Joku, Zgorzałe, Gołubie, Rzucewo, w towarzystwie i liczymy na Twoją obecność. Pierwsza połowa maja, tym razem musi się udać

Współczuję remontu, ale ani się obejrzysz, będzie po Sprawdzone. A pompa ciepła to wspaniała sprawa i warto zgodzić się na przekopanie ogródka. Hortki od Ciebie rosną jak szalone, pilnuję



Tak, tak, jak najbardziej Ciebie też to dotyczy
Na wspólny objazd też się zapisuję, jeśli tylko zdrowie pozwoli
Masz pompę ciepła? Głębinową czy powietrzną? Jeśli ją masz to napisz coś więcej.
Cieszę się że hortensję dobrze się sprawują, w końcu posadziłaś je do gruntu czy są w donicy?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:29, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Napia napisał(a)
Dawno mnie u Ciebie nie było Piękne te jesienne kolory hortensji, i plany na ten rok bogate. Powodzenia we wszystkim w tym Nowym Roku


No, to prawda, ale Ciebie nie było długo na forum
Dziękuję
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:30, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Iwona100 napisał(a)
Mirka Ewa - to dobre wiadomości o Solinie . Mam zamiar go w tym roku kupić.


Kupuj Jak to mówi mój budowlaniec - będzie pani zadowolona
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:36, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Rumianka napisał(a)
Remontu nie zazdroszczę, ale po ukończeniu będzie wszystko super...a wiosną już trochę dziś zapachniało i kosy jakoś latają parami...


Kosy też zauważyłam, choć wolę jak wiosna przychodzi w normalnym terminie, chciałabym żeby ogrodówki znów nie ruszyły za szybko, bo nic nie będzie z kwitnienia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 10:40, 26 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9534
Mirko, a czy swoje rododendrony sadziłaś do ziemi takiej jaką miałaś w ogrodzie czy wymieniałaś ziemię?
Czytałam o Novej Zembli, że w miarę rośnięcia ogołaca się w środku. Czy też to zauważasz u swojej?
I jeszcze dopytam się czy tniesz swoje rododendrony?
Zasypałam Cię pytaniami, przepraszam.
Ja zaczynam swoją przygodę z nimi, będę sadziła je na wiosnę i zbieram informacje aby zrobić to dobrze.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies