Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 10:58, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
basia3012 napisał(a)
Mirko, a czy swoje rododendrony sadziłaś do ziemi takiej jaką miałaś w ogrodzie czy wymieniałaś ziemię?
Czytałam o Novej Zembli, że w miarę rośnięcia ogołaca się w środku. Czy też to zauważasz u swojej?
I jeszcze dopytam się czy tniesz swoje rododendrony?
Zasypałam Cię pytaniami, przepraszam.
Ja zaczynam swoją przygodę z nimi, będę sadziła je na wiosnę i zbieram informacje aby zrobić to dobrze.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.


Swoje wszystkie Rh i azalie sadziłam do całkowicie wymienionej ziemi, kwaśnej.
Wszystkie moje rodki ogałacają się w środku, to nie ma znaczenia bo widzisz i tak tylko krzew z zewnątrz. Tak, czasami tnę, jak mam potrzebę to przycinam, odrastają, nie martw się Nie sadź za gęsto, bo potem będziesz przesadzać, a to ciężka robota. Ja musiałam przesadzić dwa, i one niestety słabo potem rosły, czy dlatego że słabo przygotowałam im ziemię, czy były osłabione, w każdym razie jednego w tym roku zupełnie wywaliłam bo chorował, drugi ma jeszcze szanse

Pytaj, chętnie odpowiem na wszystkie pytania, jeśli będę znała odpowiedź
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:05, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Wyszłam dziś z aparatem i takie "coś" znalazłam

przebiśniegi


rabarbar


tulipanki, nie wszystkie jeszcze wyszły, te najwcześniejsze


sałata rzymska, przezimowała w kaście budowlanej ciekawe czy do wiosny przetrwa i będzie dalej rosła?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:10, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
ciemierniki, bardzo dużo mam siewek, już takich podrośniętych, może za rok będą kwitły




czosnki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 11:23, 26 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
mirkaka napisał(a)
Tak, tak, jak najbardziej Ciebie też to dotyczy
Na wspólny objazd też się zapisuję, jeśli tylko zdrowie pozwoli
Masz pompę ciepła? Głębinową czy powietrzną? Jeśli ją masz to napisz coś więcej.
Cieszę się że hortensję dobrze się sprawują, w końcu posadziłaś je do gruntu czy są w donicy?


Bardzo się cieszę Napiszę jeszcze do Ewy, nie może jej zabraknąć. Jola zna tyle ciekawych miejsc w okolicach Gołubia, ja w okolicach Pucka. Dowiozę Ci irysy, zaprosiłam Tamaryszka i jeszcze jedną Ogrodniczkę. Po drodze zajrzymy do Przypek i wielu innych atrakcyjnych miejsc, aż do Kaszub.

Nie mam pompy, ale dużo o niej słyszałam jak też bywając w zimie, odczuwałam. U znajomych. Mega wygoda, głębinowa, spory wydatek, ale po stokroć warto.

Dwie hortki od Ciebie już rosną, w doniczkach mam sadzonki z pędów, które mi ofiarowałaś w zeszłym roku. Te odmiany NN są wspaniałe, namierzam jeden ogródek przydomowy w Swarzewie. Rośnie tam wspaniale przebarwiająca się hortensja, obserwują ją już rok. Może uda się zdobyć parę patyczków?


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mirka 12:21, 26 sty 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mira piękna zapowiedź wiosny
Muszę jej w weekend u siebie poszukać
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Joku 12:29, 26 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Widzę że planowana marszruta w maju mnie uwzględnia więc już się baaardzo cieszę i zapraszam .

U ciebie cieplej chyba, oznaki wiosny bardziej zaawansowane.

PS! ja też zbieram informacje o pompie ciepła ale powietrznej więc każda wzmianka dla mnie ważna.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 14:19, 26 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
U Was zdecydowanie cieplej niż teraz u mnie. Mirka, nowi goście to tylko na wyprawę, Jola była uprzedzona wcześniej.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Napia 14:41, 26 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Czyżby wiosna? u mnie na razie kwitną tylko ciemierniki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
mirkaka 15:26, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
vita napisał(a)


Bardzo się cieszę Napiszę jeszcze do Ewy, nie może jej zabraknąć. Jola zna tyle ciekawych miejsc w okolicach Gołubia, ja w okolicach Pucka. Dowiozę Ci irysy, zaprosiłam Tamaryszka i jeszcze jedną Ogrodniczkę. Po drodze zajrzymy do Przypek i wielu innych atrakcyjnych miejsc, aż do Kaszub.

Nie mam pompy, ale dużo o niej słyszałam jak też bywając w zimie, odczuwałam. U znajomych. Mega wygoda, głębinowa, spory wydatek, ale po stokroć warto.

Dwie hortki od Ciebie już rosną, w doniczkach mam sadzonki z pędów, które mi ofiarowałaś w zeszłym roku. Te odmiany NN są wspaniałe, namierzam jeden ogródek przydomowy w Swarzewie. Rośnie tam wspaniale przebarwiająca się hortensja, obserwują ją już rok. Może uda się zdobyć parę patyczków?




Do Ewy koniecznie,
Ja zdobyłam też sadzonki takich NN bez pytania, jedna rosła pod blokiem, skubnęłam tylko mały pęd, druga pod restauracją. Ukorzeniałam ale dopiero wiosną zobaczę czy się udało.
W przydomowym ogrodzie to trzeba prosić, myślę że dostaniesz, To takie miłe dzielić się z innymi
Nie stresuję się już gośćmi, nawet jak ich ściągniesz do mnie to się ucieszę.
Jolę i Ewę oczywiście zapraszam, ale one mają to zaproszenie już od roku
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:31, 26 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Joku napisał(a)
Widzę że planowana marszruta w maju mnie uwzględnia więc już się baaardzo cieszę i zapraszam .

U ciebie cieplej chyba, oznaki wiosny bardziej zaawansowane.

PS! ja też zbieram informacje o pompie ciepła ale powietrznej więc każda wzmianka dla mnie ważna.



Jolu, my ciągle myślimy o pompie ciepła, ale u nas spora powierzchnia do ogrzania więc raczej będzie głębinowa, natomiast powietrzną jestem zainteresowana również, więc jak coś postanowicie to napisz cokolwiek W powietrznej najbardziej boję się hałasu i tego że sporo prądu pożera

Na odwiedziny i wycieczkę też się cieszę i zapraszam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies