Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 09:54, 18 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Rumianka napisał(a)

Zawsze ta hortensja zachwyca mnie na nowo, jest niesamowita i z kwiatów i z liści...Coż to za gatunek...Gdzie taką można nabyć?


Eliso, ona jest ze mną już jakieś 20 lat, kto to może wiedzieć co to za gatunek zdobyczna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:56, 18 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Dorota321 napisał(a)
Cudownie zagospodarowana przestrzeń.


Ech Dorotko, to tylko takie ciekawsze ujęcie Ale dziękuję
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:41, 18 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
KasiaBawaria napisał(a)
Cudna ta hortensja!Wiesz jaka to odmiana? Jarzmianki ci jeszcze kwitna??


Niestety Kasiu, to jakaś stara odmiana NN, pozyskana z sadzonki około 20 lat temu, ale na poprzedniej stronie masz zdjęcia tych samych tylko na innym stanowisku i widać jaka różnica w zabarwieniu liści. Kolor rzeczywisty mniej czerwony a bardziej bordo i liści i kwiatów. Jarzmianka mnie zaskoczyła bo ją przycięłam i przesadziłam, i tak się odwdzięczyła
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Roocika 12:33, 18 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mirkaka napisał(a)
witajcie w niedzielne przedpołudnie.
Za oknem pochmurnie, oglądam zdjęcia z lipca dla poprawy nastroju, ale tu wrzucam jeszcze pażdziernikowe, jeszcze kwiecia trochę jest




Ale fajny widok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Joku 19:47, 18 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Też mi się ten widoczek bardzo podoba. Chyba u ciebie czytałam że kupiłaś kolumnowe dęby błotne Green Pilar. Widziałam dzisiaj w ogrodniczym w jesiennej szacie. Przepięknie się przebarwiły, wyglądały cudownie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 13:22, 19 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Roocika napisał(a)


Ale fajny widok


Ten widok fajny jak kwitną rh i azalie ale widzę że jesienią też
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:23, 19 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
Też mi się ten widoczek bardzo podoba. Chyba u ciebie czytałam że kupiłaś kolumnowe dęby błotne Green Pilar. Widziałam dzisiaj w ogrodniczym w jesiennej szacie. Przepięknie się przebarwiły, wyglądały cudownie.


Tak Jolu, u mnie czytałaś, kupiłam dwa takie metrowe. Posadziłam już w lasku, mają być cudnej czerwienie jesienią
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joann 13:32, 19 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
mirkaka napisał(a)


Witaj, dziękuję, zaczęłam czytać Twój wątek, Jesteś na początku drogi.
Przemyśl sobie dobrze nasadzenia szczególnie drzew, widzisz jak porosły moje świerki serbskie?

Ogromne są! Drzeewa muszą być w ogrodzie, szkoda tylko, że u mnie tak mało miejsca. I pomyśleć, że u Ciebie za nimi dalej są te zabudowania! A Ty ich w ogóle nie widzisz! To była dobra decyzja, żeby je tam posadzić.
____________________
Joanna Ogród długi
mirkaka 13:51, 19 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joann napisał(a)

Ogromne są! Drzeewa muszą być w ogrodzie, szkoda tylko, że u mnie tak mało miejsca. I pomyśleć, że u Ciebie za nimi dalej są te zabudowania! A Ty ich w ogóle nie widzisz! To była dobra decyzja, żeby je tam posadzić.


Są też drzewa mniejsze, do mniejszych ogrodów, nie koniecznie trzeba kupować takie świerki. Mam też cyprysika Lawsona Ivone, i nutkajsiego ,to są wg mnie fajne iglaste drzewa do mniejszych ogrodów, po tylu latach mają około 10 m wys, i ładny pokrój.
Teraz wyrasta u mnie za płotem kolejny blok, tylko z innej strony, tam nie mam niestety takich nasadzeń żeby wszystko zasłoniły. Cóż żyćko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
nicol21 19:12, 20 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Coż za piękne porównania. Bloki zupełnie zniknęły!
Piękna ta czerwonolistna hortensja, chyba pierwszy raz widzę aż tak mocno wybarwioną. Z sosenka wygląda b.fajnie. Ja bym nie zmieniała.

Kwiecia masz jeszcze sporo. Zawsze możesz dodać dalie - u mnie nadal kwitną, no i można dawać na bukiety!

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies