Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 06:38, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
vita napisał(a)


Cudowne, pamiętałaś, że to moja ulubiona paprota Jeszcze Adiantum venustum
Twoje długosze są, jakby to powiedzieć, bardziej dokarmione, efektowniejsze. Swoim sypnęłam delikatnie nawozu do zielonych, ale są jeszcze na mniej zaawansowanym etapie. I te bordowe pędy i rozwijające się liście, ach! Bordo, miedź i oliwka, w odbiorze niemal motyw malarski

Ja go jakoś szczególnie nie dokarmiam, pewnie rozrzucę trochę kompostu i to wszystko.
U nas chłodniej, a mimo to długosz najbardziej zaawansowany ma wiosenny start spośród pozostałych paproci. Artystka z Ciebie, pokazałabyś jakieś swoje prace malarskie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:40, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Magleska napisał(a)
Mirka śliczne kadry
z tymi pracami -też tak mam -jak w ogrodzie robię ,to nie boli ,ale wystarczy wrócić do domu ,to wszystko się odzywa
też miałam kiedyś z barkiem problemy -ból nie do opisania -na szczęście obyło się wtedy bez operacji ,jedynie pod usg rozbijanie złogów i przeszło ,ale dłuugo to trwało .

dodatkowo bardzo świetna fota z kiciem


Rozbijanie złogów, skąd się takie rzeczy w człowieku znajdują? Ech, zdrowie.
Ogród to nasze zdrowie, póki sił starczy, trzeba działać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:42, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
basia3012 napisał(a)
Kiedy Mirko będzie rodkowy spektakl? Czekam.


Basiu, dopiero te najwcześniejsze kwitną, u nas zimno było, azalie zaczynają mieć kolorowe pąki, więc teraz jak się ociepli, pewnie się otworzą
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:44, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Agatorek napisał(a)
Mirka, masz przecudne rośliny , przez te Twoje zdjęcia znosi mi się chciejstwa powłączały
Ciemiernik, ten z pofalowanymi płatkami jest przepiękny


Ciekawe jakie chciejstwa uruchomiły moje zdjęcia?
Ten Rh to Graf Lennard, stary już jest, ale nie rośnie silnie, to z tych mniejszych. Na tej wcześniejszej fotce kolory lepiej uchwycone
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:49, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
ElzbietaFranka napisał(a)



Jaki wirus piękne dorodne siewki, młodziutkie zbiegiem lat piękne kwiaty się wykształca.

Sylwia podsypuje swoje ciemierniki popiołem. Dzisiaj prawie taczkę popiołu wysyłałam pod ciemierniki. Za tydzień będę jeszcze miała z kominka.
Nie wyrzucaj siewek niech się rozrastaja. Też mam siewki ale jeszcze niech rosną przy krzaku


Runianka dobrze się rozrasta, ale długo tam już rośnie, najlepiej się rozrasta w donicy, muszę ją co roku dzielić i albo kogoś obdarować, albo niestety do kosza
Ja też w tym roku ciemierniki podsypałam popiołem, jeszcze dziś podsypię tulipany.
Siewki ciemierników już eliminuję, za dużo ich się sieje, teraz to wycinam pędy z kwiatostanami jak mają już nabrzmiałe nasienniki, zapobiegam w ten sposób wysiewaniu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:51, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
wczoraj byłam na wycieczce, okazuje się na Pomorzu też jest mała Holandie





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:55, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638





i taką drogą jechaliśmy , chyba ze stuletnimy topolami
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 07:07, 28 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Znam takie drogi, często prowadziły do niemieckich majątków, ale jeździło się wówczas głównie bryczkami. A gdzie jest ta mała Holandia? Piękną miałaś wycieczkę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
zbigniew_gazda 08:46, 28 kwi 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Cudna mała Holandia Mirko. Runianka jest piękna w leśnym zakątku jak u Ciebie albo w pojemniku.
Na rabatkę z innymi roślinami się nie nadaje bo ich wykończy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basieksp 09:28, 28 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10290
Śliczny ten zakątek leśny nic nie mówię o bolących stawach, mnie boli nadgarstek od jakiegoś czasu, czasami aż po ramię. Wczoraj ogrodowa rehabilitacja pomogła, nie bolało, chociaż sił jakby trochę mniej, przez to
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies