Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Makao 13:43, 28 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4250
Piękne łany tulipanów. Człowiek jeszcze wiele rzeczy nie zna w naszym kraju
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kasya 14:59, 28 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42122
mirkaka napisał(a)





i taką drogą jechaliśmy , chyba ze stuletnimy topolami

Ale fajne dywany
U mnie już po tulipanach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joku 19:23, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12165
Na południe od Gdańska, w okolicach wjazdu na Mierzeję? Gdzieś w tych okolicach błądziliśmy w zeszłym roku, było święto tulipanów ale mnie tulipany nie pociągają więc nie wchodziłam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Monika83 19:38, 28 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3035
mirkaka napisał(a)
wczoraj byłam na wycieczce, okazuje się na Pomorzu też jest mała Holandie




W takiej ilości robi wrażenie,bosko to wygląda❤
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
sylwia_slomc... 19:39, 28 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82083
mirkaka napisał(a)
wczoraj byłam na wycieczce, okazuje się na Pomorzu też jest mała Holandie






Pod Krakowem też podobno jest, ale już drugi rok nie możemy cos dotrzeć. Zresztą u nas tulipany już kończą Ale robi wrażenie mega nawet na zdjęciach. Ciekawe co robią że nornice nie robią sobie uczty....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:55, 28 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
mirkaka napisał(a)


Ciekawe jakie chciejstwa uruchomiły moje zdjęcia?
Ten Rh to Graf Lennard, stary już jest, ale nie rośnie silnie, to z tych mniejszych. Na tej wcześniejszej fotce kolory lepiej uchwycone


Ehh rododendrony mnie nie lubią. Nie mam już cienia dla nich. Albo „nie mam jeszcze cienia dla nich” .

Chciejstwa to magnolie, kwiaty są przepiękne. Na szczęście u mnie rosną jako tako, więc to chciejstwo nie jest jakieś bardzo groźne .

Super wyglądają te tulipany!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mirkaka 05:15, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Tak na szybko odpowiem że to gmina Cedry Wielkie, miejscowość Błotnki,
Jola tak to stara droga z tej miejscowości w kierunku Gdańska, między wyspą Sobieszewską Wisłą a lądem, chyba bo eM kierował a ja się zachwycałam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:18, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
vita napisał(a)
Znam takie drogi, często prowadziły do niemieckich majątków, ale jeździło się wówczas głównie bryczkami. A gdzie jest ta mała Holandia? Piękną miałaś wycieczkę


Gmina Cedry Wielkie, Błotniki Nie tylko do starych majątków Musiałabym poczytać trochę o tym rejonie i wtedy się pochwalić wiedzą
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:32, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Zbyszku, runianka mimo wszystko jest do opanowania, gorzej z barwinkiem
Basiu no niestety, ból ogranicza działanie, życzę zdrowia
Aniu szczególnie jak się jest taką zasiedziałą babą jak ja. Ale może uda mi się to choć trochę w sobie zmienić
Kasiu u nas było zimniej, moje w ogrodzie też już kończą, choć mam takie późniejsze również
Jola gmina Cedry Wielkie, Błotniki. Jola, no coś Ty, nie pociągają Cię tulipany? To jedne z najpiękniejszych wiosennych kwiatów, kocham tulipany
Monika to prawda, ilość swoje robi
Sylwia za rok może i Ty się wybierzesz w swoje okolice

Cebule są sadzone w wielkich siatkach, dlatego nornice nie mają do nich dostępu, potem chyba ciągną te siatki i wyciągają wszystkie naraz, myślę że odsyłają je do Holandii i kupują nowe. Nie chcieli powiedzieć co się dzieje z nimi po wykopaniu, nie sprzedają cebul jesienią
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 16:59, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12165
To chyba było to samo miejsce. Malowniczą aleję zapamiętałam.
Dzięki forum jest nadzieja że wróci mi fascynacja tulipanami . Oni hodują tulipany dla kwiatów czy dla podziwiania? Bo piszesz że nie na cebule.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies