Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:55, 05 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasya napisał(a)

Bozykwiat uroczy !
I obwódka z host
Jaka to odmiana ?
Ślimaki nie dają rady ?


Slimaki pewnie wszystko by zjadły, ale ja trochę sypię granulki. Mam takie z grubymi liśćmi, tych ślimaki nie tykają. Tej odmiany oczywiście nie pamiętam, kiedyś miałam znaczniki, ale...wiadomo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:56, 05 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Anda napisał(a)
Mirko, cudny maj u Ciebie kolorowy, ale nie krzykliwy, radosny


Ech, za chwilkę już będzie krzykliwy, trzeba będzie to przetrwać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:59, 05 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Alija napisał(a)
Mirko, piękne widoczki z majowego ogrodu. Niezapominajki o tej porze są nie do zastąpienia, urocze i do wszystkiego pasują (przynajmniej tak mi się wydaje). Hosta, czy to nie jest Golden Tiara(?), mam taką albo bardzo podobną.

Oglądajac Twoje zdjęcia stwierdzam, że koniecznie muszę sobie kupić dużo kuklików, przecudne kwitną


Tak, ja długo się im opierałam, ale jak wydębiłam od Joli Mai Tai to przepadłam, i dokupiłam sobie kolejne odmiany, długo kwitną, potem liście też mają ładne, byle nie przesuszyć, bo przędzior w liście wejdzie

Hosta, możliwe, teraz już nie ma szans żebym ją zidentyfikowała
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:07, 05 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dziś od rana pracowałam w lasku, miałam wielką kępę gałęzi do zmielenia, pod nią zmielone gałęzie świerków i tuj, eM miał mielić moim starym rozdrabniaczem, i poddał się po kilku gałęziach, ciągle się zapychał. A ja nim wiele lat tak mieliłam. Teraz zapadła decyzja o zakupie nowego, obym znalazła taki co się nie zapycha i mieli wszystko
Przy porządkach odkopałam płaski kamień, i wymyśliłam że zrobię z niego taką, ni to ławeczkę, ni to ozdobę, czyli ogrodowy Stonehenge

Ustawiony pod podciętym rododendronem

i od tyłu


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:13, 05 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
poza tym w lasku





pewnie już wkrótce przekwitnie, ale jeszcze póki co to jest niesamowite, ile radości dają pewne rośliny i ich zakup. Dla mnie decyzja o zakupie tej magnolii i tej żółtej Daphne to były decyzje , które mają co roku swoje pozytywne konsekwencje, moje emocje
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 20:28, 05 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
U mnie kukliki szybko przekwitają, pewnie ma na to wpływ słoneczne i suche miejsce. Ale liście są ozdobne dłużej, to prawda. Muszę przyjrzeć się czy kwiaty przebarwiają się na różowo.
Magnolie bardzo ładnie kwitną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alija 22:29, 05 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
mirkaka napisał(a)


Ustawiony pod podciętym rododendronem



Ławeczka bardzo mi się podoba, fajne są takie oryginalne ozdoby ogrodowe. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby podciąć różanecznika, świetnie wygląda.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:37, 05 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
mirkaka napisał(a)


Haha, no niestety ja też nie jestem taka odważna To kuklik Mai tai, tak się zachował Może upały i susza to sprawiły, że starsze kwiaty tak się przebarwiły. Jakoś nie zauważyłam tego w zeszłym roku
Mam też kępę różowych , ale kwiatostany są wyższe, natomiast pomysł jest jak najbardziej ciekawy i być może i ja się zdecyduję na taki mix Zawsze coś nowego zadzieje się na rabatach


Mam w oczach takie zdjęcie:
kukliki różne, szałwie fioletowe i róże - tylko nie mogę sobie przypomnieć u której z Dziewczyn taki cudny obraz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 18:29, 06 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Magara napisał(a)


Mam w oczach takie zdjęcie:
kukliki różne, szałwie fioletowe i róże - tylko nie mogę sobie przypomnieć u której z Dziewczyn taki cudny obraz


u Margarytki, wątek "Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:31, 06 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Alija napisał(a)

Ławeczka bardzo mi się podoba, fajne są takie oryginalne ozdoby ogrodowe. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby podciąć różanecznika, świetnie wygląda.


A widzisz, ja się zdecydowałam na to jak wielkie krzaki zarastały mi ścieżki i placyki.
Podcięłam też część tej wielkiej kępy, a reszta w tym roku po kwitnieniu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies