Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

iwka 11:20, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
chociaż oczy nacieszyłaś, no i w portfelu zostało
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
malgorzata_s 12:37, 01 cze 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Fajne zdjęcia. Pozdrawiam.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Zeta 16:11, 02 cze 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Brak mi czasu ale zerknęłam do Ciebie ...pamiętam jak i mój ogród był taki młodziutki.......ogrody pokazowe super
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
malgorzata_s... 17:52, 02 cze 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Organizujemy u Kapiasa małe spotkanie 14.06 może się przyłączysz? Sklep wtedy odwiedzisz Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ludwika 23:07, 04 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Organizujemy u Kapiasa małe spotkanie 14.06 może się przyłączysz? Sklep wtedy odwiedzisz Pozdrawiam


Dzięki wielkie za cynk. Obgadam sprawę z mężem, bo musiałby z młodym zostać, drugi raz z dzieckiem bym tam nie jechała, wkońcu bym chciała coś na spokojnie obejrzeć
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 23:11, 04 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Halo, halo, ogrodowisko! Pomoc poczebna!

Takie małe białe cosie na młodych przyrostach RH CW dzisiaj znalazłam.

Przejmować się, nie przejmować? Podjąć działania? Jakie?

Proszę, proszę, pięknie o pomoc.


____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Luki 07:47, 05 cze 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Nie jestem pewien bo jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, ale ewidentnie wygląda mi to na mszyce, w takim wypadku masz rozwiązania ekologiczne jak gnojówka z pokrzywy, ale tu trzeba poczekać, aż się zrobi. Gdzieś był te przepis na domowy środek na mszyce, ale nie pamiętam gdzie. No i oczywiście pozostają jakieś środki chemiczne typu Mospilan, Decis lub inny na mszyce, których jest sporo
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Ludwika 08:28, 05 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
jest coś takiego:

4 litry wody,
półtorej łyżeczki sody,
1 łyżeczka oleju,
pół łyżeczki płynu do zmywania
i półszklanki octu.

może zadziała?

a z tego co wczoraj czytałam to gnojówka w pokrzywy działa na rośliny wzmacniająco. Ale oprócz gnojówki można zrobić wyciąg, w dzień czy dwa jest gotowy do użycia i on właśnie działa przeciw mszycy. Chyba spróbuję szczęścia z czymś takim:



Wyciąg z pokrzywy

Znacznie łagodniejszą od gnojówki formą preparatu jest wyciąg z pokrzywy. Stosuje się go bez rozcieńczenia wodą, głównie do ochrony przed szkodnikami. Wykonuje się go w proporcji 5L wody na 0,5 kg. świeżo zebranych roślin. Po zalaniu pokrzyw wodą, odstawia się pojemnik na ok. 1 dobę, następnie zlewa się płyn i opryskuje nim zapobiegawczo rośliny ogrodnicze. Ten preparat można stosować przez cały okres wegetacyjny w razie zauważenia szkodników, takich jak mszyce czy przędziorki.



Tylko ja zawsze kojarzyłam, że mszyca jest czarna Chyba że te białe to jakaś mszycowa młodzież ?
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Juzia 09:45, 05 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Mszyce są czarne, białe, zielone i czerwone

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
lindsay80 10:46, 05 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
to mszyca - u mnie to samo na RH CW, dwa dni temu nie było nic, a wczoraj już oblepione nowe przyrosty.
Będę stosować te same specyfiki, które są podane powyżej - ja gnojówkę z pokrzyw akurat mam więc spróbuję, mikstura z octem też ponoć działa.
A gdyby nie pomagało to wtedy Mospilan.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies