Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Ludwika 20:41, 05 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Juzia napisał(a)
Mszyce są czarne, białe, zielone i czerwone



Czyli że mają jakby różne grupy etniczne
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
malgorzata_s 20:50, 05 cze 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
W moim mikroogródeczku mam mszyce białe i czarne- fuj
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Ludwika 21:30, 05 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Nastawiłam dzisiaj ten wyciąg z pokrzywy, jutro będę pryskać. Jak nie pomoże to namieszam tej magicznej mikstury z octem

Kilka zdjęć z wczoraj i dzisiaj Zapraszam



RH Vom Woislowitz Oheimb

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 21:37, 05 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Zrobiłam przemeblowanie w "hostowisku" Przesadziłam większe hosty do jednego rzędu pod tuje a pod nie posadziłam 4 żurawki od Eli - Gierczusi Obok jeszcze jedna średnia od mamy i dwa maluszki też od Eli




Pierwsze w życiu cięcie bukszpanowycch kulek i stożka


A dzisiaj mąż zrobił porządek w jednym miejscu i zrobiło mi sie miejsce na jakieś 3 hosty (bo cień) Strasznie się ucieszyłam, bo rabaty przedogródka mam już na 99% zagospodarowane i martwiłam się, że już nie będę mieć gdzie sadzić
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Efffa 15:14, 08 cze 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
jak tam mikstura mszycowa z octem, działa?Bo moje rh CWteż zaatakowały w ilościach masakrycznych!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
kasia_w 15:19, 08 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
dziewczyny jakie proporcje tego octu na mszyce?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Izolda 16:16, 08 cze 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Na mszyce wystarczy woda z płynem do mycia naczyń, łyżka na litr, to zmywa z nich warstwę ochronną i wysychają. U mnie nalewałam roztwór do opryskiwacza i wręczałam dzieciom efekt gwarantowany. Ocet może popalić liście.
____________________
Efffa 16:20, 08 cze 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Izolda napisał(a)
Na mszyce wystarczy woda z płynem do mycia naczyń, łyżka na litr, to zmywa z nich warstwę ochronną i wysychają. U mnie nalewałam roztwór do opryskiwacza i wręczałam dzieciom efekt gwarantowany. Ocet może popalić liście.

Dzięki Izolda
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Ludwika 22:33, 08 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Efffa napisał(a)
jak tam mikstura mszycowa z octem, działa?Bo moje rh CWteż zaatakowały w ilościach masakrycznych!


Narazie opryskałam wyciągiem z pokrzywy ale z mizernym skutkiem chyba. Nie wiem, czy dlatego, że wyciąg jest bardziej jako środek zapobiegawczy a nie na już istniejący problem, czy może zrobiłam ten wyciąg za słaby...? Jak nie będzie padać to pojutrze spróbuję mikstury z octem i płynem do mycia naczyń.
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
iwka 09:09, 09 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ta mikstura o octem i sodą działa bo pryskałam właśnie u siebie i mszyce na drugi dzień kaput A woda z płynem u mnie nie skutkowała

Ocet w odpowiedniej proporcji nie pali roślin, od ubiegłego roku pryskam prawie cały ogród octanem wapnia.

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies