Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Kindzia 20:46, 27 maj 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ludwika napisał(a)
Ponieważ spodziewam się miłych odwiedzin celem obejrzenia azalii Soir de Paris wklejam jej zdjęcia, bo na tych dotychczasowych nieco się gubi - są to jeszcze niewielkie w tym roku zakupione krzaczki Niestety zdjęcia są z etapu, kiedy chyba już będzie kończyć kwitnienie ...


Piękne krzaczki kupiłaś!!! Moja jedynaczka na pewno będzie dużo mniejsza, ale w Pisarzowicach w piątek (pod koniec Święta Azalii) już ich nie było.

Kawał roboty już odwaliliście i jaki superzasty efekt!!! Bardzo ładnie wygląda

Jeszcze niedawno wydawało mi się, że wiele czasu trzeba żeby te wszystkie roślinki urosły i zrobił się busz (nie trzeba plewić), a ponieważ mam mało czasu na obrobienie mojego pola, to u mnie to był priorytet. Teraz już prawie mam to co chciałam i zaczyna się następny problem : rozrasta się i coraz mniej miejsca jest. A pięknych roślin wiele

Zrobiłam jeden podstawowy błąd...nie zaczęłam od sadzenia drzew i teraz je upycham, bo że potrzebne są, to nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Pięknie się u Ciebie zapowiada, ja też z tych co to lubią uporządkowanie i przejrzyste nasadzenia.

Kasa raz jest, raz jej nie ma, ale zapał macie i pracowitość. Będzie cudnie, zobaczysz

Będę kibicować!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
gierczusia 07:27, 28 maj 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Isiu ja się bardzo cieszę ,że hosty grzeczne są i rosną zdrowo i naparawdę nie ma za co dziękować jak znów będziesz coś potrzebować to pytaj, bo wiesz...rośliny rosną o trawach czytam, mam evergolda al go jeszcze nie dzieliłam , choć już wieeelki jak słoń
...zrobiliście kawał dobrej roboty, i w całkiem dobrym tempie pomyśl sobie ,że gdybyś na przykład wzięła firmę i oni by przyszli i zrobili w jeden dzień lub dwa to byś wcale radochy nie miała a przecież ta radocha to chyba to o co nam ogrodniczkom chodzi najbardziej trzymam kciuki za Ciebie , podziwiam stanowczość w konsekwencji prostych linii i porządku w nasadzeniach
Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ludwika 10:31, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Kindzia napisał(a)

Piękne krzaczki kupiłaś!!! Moja jedynaczka na pewno będzie dużo mniejsza, ale w Pisarzowicach w piątek (pod koniec Święta Azalii) już ich nie było.

Kawał roboty już odwaliliście i jaki superzasty efekt!!! Bardzo ładnie wygląda

Pięknie się u Ciebie zapowiada, ja też z tych co to lubią uporządkowanie i przejrzyste nasadzenia.

Kasa raz jest, raz jej nie ma, ale zapał macie i pracowitość. Będzie cudnie, zobaczysz

Będę kibicować!


Dziękuję serdecznie za wiziytę i miłe słowo! Paryski wieczór kupiliśmy chyba z miesiąc temu 3 krzaczki - jeden dla mojej mamy i dwa dla nas. Dobrze, że zdążyliśmy

Jeszcze mi została do ogarnięcia ostatnia rabata przy furtce. Mam tam już wprawdzie posadzone rośliny, ale nie pasują mi za bardzo. Myślę intenstywnie jak ją poprawić... Mam nadzieję, że wkońcu będę z niej zadowolona

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
lindsay80 10:35, 28 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ładna ta azalia, czy ona na początku, miała trochę bardziej intensywny kolor kwiatów?
____________________
Tu ma być ogród :)
Ludwika 10:37, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
gierczusia napisał(a)
Isiu ja się bardzo cieszę ,że hosty grzeczne są i rosną zdrowo i naparawdę nie ma za co dziękować jak znów będziesz coś potrzebować to pytaj, bo wiesz...rośliny rosną o trawach czytam, mam evergolda al go jeszcze nie dzieliłam , choć już wieeelki jak słoń
...zrobiliście kawał dobrej roboty, i w całkiem dobrym tempie pomyśl sobie ,że gdybyś na przykład wzięła firmę i oni by przyszli i zrobili w jeden dzień lub dwa to byś wcale radochy nie miała a przecież ta radocha to chyba to o co nam ogrodniczkom chodzi najbardziej trzymam kciuki za Ciebie , podziwiam stanowczość w konsekwencji prostych linii i porządku w nasadzeniach
Buziole


Jeszcze jednego malucha hostowego mam podzielonego na dwa w doniczkach, , czeka aż skończę główne prace i będę miała czas dosadzać A żurawkę podzieliłam na 5, wsadziłam do doniczek i czekam aż nabierze trochę masy

Z tą radochą to racja. Człowiek się urobi ale potem miłe słowa od innych czy to tu na ogrodowisku czy w realu jak znajomi przychodzą cieszą dużo bardziej.
A porządek w nasadzeniach musi być! Mąż jest inżynierem i wszystkie roślinki sadzi z metrem w ręku Tak samo obrzeża czy taras, które robił. Wszystko po dziesięć razy przemierzone, posprawdzane zanim zaczął robić

Dzięki za odwiedziny i dobre słowo
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 10:38, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
lindsay80 napisał(a)
ładna ta azalia, czy ona na początku, miała trochę bardziej intensywny kolor kwiatów?


Witaj,

azalia tylko w pączku troszkę może mocniejszy odcień miała ale po rozkwitnięciu to już taki sam odcień utrzymuje - taki pudrowy róż
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
iwka 10:51, 28 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363



Powiedz jak jest z użytkowaniem takiego żwirkowego wjazdu? Muszę coś na szybko u siebie zrobić ba masakra jakaś po deszczach, błoto po kostki.
Jakieś spostrzeżenia?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Ludwika 11:33, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
iwka napisał(a)


Powiedz jak jest z użytkowaniem takiego żwirkowego wjazdu? Muszę coś na szybko u siebie zrobić ba masakra jakaś po deszczach, błoto po kostki.
Jakieś spostrzeżenia?


Witaj,

podjazd narazie od jesieni zeszłego roku mamy wysypany czymś w rodzaju pospółki.
Na to planujemy w tym roku wysypać warstwę szarego klińca. Ale już teraz jest nieźle. Przez zimę kamienie fajnie siadły i się ubiły i dobrze się jeździ Trochę bardziej "pływały" na samym wyjeździe przy drodze, bo tam mamy lekko pod górkę, ale na równym nie ma z nimi problemu. Myślę, że jak wysypiemy kliniec to już wogóle będzie spoko

W zeszłym roku zanim wykopaliśmy i zasypaliśmy podjazd parkowaliśmy przy płocie i też była masakra, błoto już po dwóch dniach deszczu i czasem miałam problem, żeby stamtąd wyjechać :/ Także jesteśmy super szczęśliwi, że już mamy taki chociaż podjazd No i jest to napewno dużo tańsze niż gdyby chcieć całą tą powierzchnię kostką wykładać
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Edyta10 21:47, 28 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
rany, 27 worków kory! rzeczywiście nie widać, ja też już liczę ile u mnie będzie potrzeba, chyba więcej, duża ta nowa rabata będzie piękna ta twoja azalia, zresztą RH też cudny
____________________
Ogródek nad jeziorem
Ludwika 11:21, 29 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Edyta10 napisał(a)
rany, 27 worków kory! rzeczywiście nie widać, ja też już liczę ile u mnie będzie potrzeba, chyba więcej, duża ta nowa rabata będzie piękna ta twoja azalia, zresztą RH też cudny


Korę kupowaliśmy w 4 różnych miejscach, centrach ogrodniczych itp. I większość kupiliśmy już potem w Obi. Jak potrzebujesz dużo, to polecam ten sklep. Kora dość ładna, nie jest brudna (bo z innych źródeł mi się zdarzyła prawie czarna :/) no i tania - około 8 zł za 80 l worek
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies