Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienić pobojowisko w ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienić pobojowisko w ogród...

amelia_b 22:24, 14 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
To tak jak ja. Wczoraj udało mi się róże wieczorem opryskać bo mi je mszyca zżera. Mam coś podobnego, zaczęło mi od środka schnąć to na bonzai przerobiłam , ale teraz koszmarnie wygląda.
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 07:33, 15 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Mam nadzieję, że mój się uchowa, w szkółce w której najczęściej robię zakupy rośnie taki piękny niebieskawy świerk, podkrzesany od dołu tak, że swobodnie można pod nim przechodzić. Po pniu pnie się bodajże bluszcz i trzmielina, a pod drzewem rośnie wielki różanecznik. Coś podobnego chcę .

Powiem ci, że namieszałaś mi nieźle w głowie tym mini sadem... Tzn oczywiście dobrze, że zauważyłaś to, czego ja nie dostrzegłam (te opadnięte, zgnite jabłka i osy - zaraz obok tarasu), ale koncepcja nasadzenia drzew w ten sposób legła mi w gruzach. Nie wiem, gdzie przesadzić ta jabłonkę.

Ponieważ działka jest mała, chciałam posadzić te ozdobne większe drzewa blisko północnej granicy (czyli tam, gdzie małe tuje i czereśnia). Na tyle blisko ogrodzenia, że za powiedzmy 10 lat korona drzew przeszłaby poza moją działkę. Przy
czym drzewa ozdobne (sosna, ambrowiec - o nich myślałam w tym miejscu) nie przeszkadzałby sąsiadowi, bo tam są wydzielone dwie 4-metrowe drogi dojazdowe do działek położonych w drugiej linii zabudowy. Więc nic nikomu nie zacieni.

No ale z owocowymi tak przecież nie zrobię - po pierwsze nie będę miała jak zebrać owoców z gałęzi, które przejdą do sąsiada; po drugie na jego miejscu szlag by mnie trafił na ego miejscu, gdyby na moją drogę leciały i ciapały się czereśnie czy jabłka.

I w ten sposób przestaje mi się to wszystko mieścić...





A w temacie mszyc: mam na jabłoni, porzeczkach, wisterii, nasturcjach... Masakra.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 07:47, 15 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Boję się wyjść do ogrodu. Przed chwilą przeleciała taka burza z ulewą, że hamak z ciężkim drewnianym stelażem jest przewrócony, parasol pofrunął do rogu działki, poziomki w skrzyniach są utopione,m we wszystkich obniżeniach trawnika zrobiły się mini-stawy, a moje piękna hortensja w donicy ma położone na ziemi prawie wszystkie gałęzie
Mam nadzieję, że tylko tak obwisły pod naporem deszczu, a nie są połamane...

Nie wiem, jakie jeszcze szkody zastane w ogrodzie, jak do niego wyjdę
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 07:50, 15 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomarancza napisał(a)
Nie doprecyzowałam, chodziło mi o odmianę Aureola. Czytałam ten artykuł Danusi, ale nic nie pisze o wielkości dorosłych roślin, a w necie jest rozstrzał od 30cm do 60cm.
Zadałam pytanie w wątku gatunkowym, zobaczymy co napiszą.



Raczej ten większy wymiar, a nawet jeszcze wiecej, do metra jak ma dobre warunki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
amelia_b 07:50, 15 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Zrobię Ci zaraz zdjęcie jabłoni moich sąsiadów i mojego mini sadu i wyślę ci priva
____________________
Pogubiłam się po drodze
Gardenarium 07:50, 15 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kwiaty hortensji nasiąkły, zrobiły się ciężkie i położyły się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pomarancza 08:20, 15 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Danusiu, co za miłe odwiedziny! Ale niespodzianka .

Gardenarium napisał(a)
Kwiaty hortensji nasiąkły, zrobiły się ciężkie i położyły się.

Uff, czyli jest nadzieja! A hortensja poradzi sobie sama i wstanie, gdy wyschną kwiaty, czy będę musiała jej pomóc i je podwiązać?

Bo ja nadal nie wyszłam do ogrodu, nie wiem, co tam jeszcze zastanę.



Danusiu, mam problem z gęstością nasadzeń na tym fragmencie rabaty:


Rosną tam 4 hortensje bukietowe "miś polarny", posadziłam je równo co metr od siebie. Po prawej stronie hortensji jest świerk serbski, też w odległości jednego metra.
Za hortensjami, w odleglości 70cm mam cisy.

Czy to nie za gęsto jest? Chcę dosadzić między hortensje miskanty - dwa po bokach i jeden na środku (między 2 i 3 hortensją). Będzie dobrze? Bo nie wiem, czy nie powinnam wykopać jednej hortensji i reszty nie posadzić luźniej...




Amelio, będę czekać na twoje zdjęcia .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 08:33, 15 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Proszę tam coś nie mogę wgrać u mnie tez leje, ale ja się ciesze ominie mnie podlewanie trawnika


Na jesieni sadze żywopłot z grabu żeby nie widzieć tego parkingu i reszty pięknych widoków za sadkiem oczywiście(kremowy dom w głębi to teściowa)
Jak Kasiu zobaczysz to daj znać to usunę ci to z wątku
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 12:11, 15 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Amelko, dzięki za zdjęcia. Jak możesz, to zostaw je, będę mogła na nie zerknąć też i później.

Wyszłam zobaczyć, jak rośliny zniosły burzę...





najnowszy ogrodowy nabytek:




cis szaleje i wypuszcza drugie przyrosty:

____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 12:19, 15 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
cd:



Niestety to oberwanie chmury ma też i takie skutki:
- rozmyta skarpa na której rosły poziomki i truskawki, większość ma teraz korzenie na wierzchu




- położona hortensja:


i jeszcze kilka innych obrazków, ale aż żal było zdjęcia robić .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies