Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienić pobojowisko w ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienić pobojowisko w ogród...

amelia_b 12:50, 15 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Szefowa Danusia pisała ci ze są namokniete wodą, wstaną jak wyschną, moje też leżą
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 13:06, 15 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Zakodowałam, nie wiedziałam tylko, czy wstaną same, czy muszę je podeprzeć.
Ze szkód zauważyłam jeszcze, że deszcz wymył mi całkowicie ziemię w której rosła młoda bazylia i całe korzonki miała na wierzchu. Poprzesadzałam.

I niedawno wysiana trawa została spłukana doszczętnie.


Taki lajf.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 11:16, 16 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Patrzę na tą moją skarpę wokół tarasu i... nie podoba mi się. Niby rośliny są po kilka z jednego gatunku, kolorystycznie jakiś tam reżim jest, a jednak mam nieodparte wrażenie panującego chaosu i przypadkowości.

Jest tak:



Gatunki:
- lawenda

- 3 szt niskiej azalii 'orange geisha', kwitnie w maju na pomarańczowo-pomidorowy kolor (tu mam stare zdjęcie):

- 3 szt żółtego pięciornika

- 3 szt niskiej kosodrzewiny pumilio, ma dorosnąć do ok 80cm wys w dalekiej przyszłości

- 3 szt żółtego jałowca

- trochę rozchodnika, bardzo szybko się rozrasta

- goździki skalniakowe, te dla odmiany wolno mi rosną

- fioletowe irysy cebulkowe - do przesadzenia
- 3 szt tawuły goldflame - chyba też do przesadzenia, nie podoba mi się tutaj
- jednoroczny uczep złoty

Chciałabym, żeby na tej skarpie rosło też coś wyższego, ale nie byliny. Tak, żeby otoczyć róg tarasu "płotem" z roślin. Myślę, że wysokość 80-100cm takich roślin byłaby ok (nie wyszystkich, tylko tych najbliżej kostki, a w dole niższe.
I chyba czegoś o czerwonych liściach mi brakuje. Może berberys kolumnowy?


Potrzebuję pomocy. Azalie, kosodrzewiny i jałowce chcę zostawić, reszta może być do przesadzenia gdzie indziej.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 21:50, 16 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3362-skarpa-wokol-domu-doradzicie
Kasiu zobacz tu mi osobiście podoba się wersja z różami. Może wywal te żółte kwiatki i daj róże. do lawendy pasują białe i różowe,Mira mi pisała że burgundowe modne w tym sezonie ale nie pasują do czerwonej azalii, no przynajmniej mi, albo wywal lawendę a daj czerwone róże powiedzmy i zostaw azalie wtedy mogła byś np dać te swoje ciemne berberysy, ciekawe czy da się je przyciąć mp na takie kępki nie za wysokie, ale chyba da
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 22:37, 16 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Jakby to... ten tego... no nie jestem fanką róż
Choć właśnie rozważam posadzenie u siebie dwóch pnących, haha!

Fajny wątek, dziękuję za podlinkowanie. Podoba mi się coś takiego, jak na śródziemnomorskiej inspiracji Jambosany, tylko ja potrzebowałabym w skali mikro
.
Widzę też, że takie skarpy od dołu są odcinane od trawnika choćby dwuwarstwowym murkiem, a ja nic tam nie mam. Muszę przemyśleć taki murek, kora nie będzie mi się tak mieszała z trawą.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 16:17, 17 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Wydaje mi się ze u Ciebie to jedna warstwa by starczyła, nawet nie musiała byś fundamentu robić. my pod nasze 4 warstwy robiliśmy. A co do róż to ja też za nimi nie przepadałam ale jak trafiłam na Ogrodowisko to zmieniłam zdanie. Teraz to jest tu różane szaleństwo , sama mam teraz 4 szt, takie zwykłe bez odmianowe okrywowe róże . Teraz mam chrapkę na Jasmin, cudna jest widziałam ją w którymś wątku.
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 19:15, 18 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Macham :-h ,aż tak cię przeróbka wzięła?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 21:28, 18 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Nie, do pracy wróciłam. Na krótko wróciłam: własnie mnie zwolnili.

Nie będę pisać, co mi po głowie chodzi, bo parę niecenzuralnych wyrażeń musiałabym tu zamieścic...
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 21:44, 18 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Kurna, uszy do góry. Znajdziesz coś lepszego, może i fajniejszego. Co cię nie zabije to cie wzmocni, tak mi kiedyś powiedziała historyczka jak maturę z historii oblałam, i patrz maturę zdałam, studia skończyłam, podyplomowe zrobiłam i sobie żyje Mnie ta trawica wykończy
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 21:56, 20 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Hop hop , padało u Was dziś? I wymyśliłas coś z sadem?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies