Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

siakowa 20:50, 16 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Przyszlam sie przywitac
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Mixtoorka 19:04, 18 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Witam serdecznie Kasiu .
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 19:24, 18 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811


Taras jest, schodów jeszcze nie ma I balustrada też będzie, kiedyś A i obrzeża

Dziś obsadziłam kwadracik obok schodów (na zdjęciu w ekobordach) i wysypałam granitowym kamyczkiem. Niestety nie zdążyłam cyknąć zdjęcia bo zaczęło okrutnie padać i zrobiło się ciemno. Może rano mi się uda Mariken miał tam być ale ulitowałam się nad nim malutkim i przerzuciłam go do trójkąta, a kulkę bukszpanową w kamyczki. Będzie miał więcej słońca bo przy schodach będzie cień. I muszę wymyślić coś wyższego na pniu, albo nie wiem. Może szczepioną hortensję? Albo stożek bukszpanowy? Cisa na pniu nie kupię, bo tu nigdzie nie ma. Jutro będą zdjęcia to podumamy
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
frezja 20:12, 18 paź 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Po pierwsze witam się po drugie...obserwuję Maluśkiewicza
____________________
Ewa - Ogrodowy song
nicol21 21:11, 18 paź 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
Fajny tarasik! już jest fajnie i już będzie gdzie w kapciach wyjść. A co do obsadzenia tej części w ekobordach to czy myślałaś żeby tam powtórzyć trzmielinę na pniu i w dół dać trawy - np rozplenice? trzemielina będzie lewitować nad tarasem i jest zimozielona, a zmienność zafundują trawy, które też będą dość spore.
Awentualnie klon który idzie w górę i się wybarwia na jesień. Coś coby rozświetliło ciemny zakątek. Bordo klony są cudne,ale nie "świecą".
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
MirellaB 02:12, 19 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Już jestem No taras pierwsza klasa - super jest U mnie też już niestety przymrozki i rośliny brzydko wyglądają Czekam na kolejne zdjęcia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 08:48, 19 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Ewa- frezja witam serdecznie Miło mi bardzo, że ktoś jest ze mną, gdy walczę z mikroprzestrzenią

Mirelko cieszę się, że już jesteś

Ewelino, też myślę o trzmielinie Nawet o tej co ją oddałam
Rano nie zdążyłam zrobić zdjęć, zobaczę czy dam radę gdy wrócę z pracy, bo lecę z córkami na angielski dziś. Posadziłam tam kuleczkę bukszpanową, carexy evergold, konwalnik i tatarak trawiasty. A mini rhododendron, czerwony i tulipany biało- czerwone i żonkile białe A może do tego stożek bukszpanowy? Będziemy dumać jak wrzucę w końcu zdjęcie
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 09:10, 19 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
A ogólnie to moim marzeniem jest spotkać Marikena szczepionego chociaż 130 i tam go posadzić, żeby główkę wystawiał do słońca ponad taras, bo na dole będzie taraz zacieniał. Południe jest za płotem z trzmieliną.

Schody mają być w tym tygodniu
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 09:15, 19 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Ale jest też pokusa, którą podpowiedziała Ewelina klon Klonik, może Acer platanum, zielony a jesienią zachwycający, tylko czy on za duży nie jest na ten kawalątek? Albo zielony Dissectum, ma cudne pierzaste liście.

Ale im więcej o nim myślę to raczej kiepsko gdy się rozrośnie.

Jednak lepiej coś szczepionego na pniu.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 09:28, 19 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811


zdjęcie z serii tak było
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies