Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 11:48, 20 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Janie, klon którego wspominasz jest przecudny, ale miejsce które mam na razie do zagospodarowania jest maleńkie a Klon "Sango kaku" to będzie w przyszłości drzewo Ale fakt, jest fenomenalny, te jego czerwone gałązki wyglądałyby cudnie na tle moich kamulków granitowych
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
lojalna_ 12:10, 20 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Walczysz widze .... Dechy rewelacja to Ci pogody zycze ,)
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mixtoorka 12:35, 20 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Dzięki, cieszę się, że podobają się Wam moje deski. Będę mogła usiąść na popołudniowej kawce w przyszłym roku

Jolu Twój ogród jest zachwycający
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 13:02, 20 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Moje propozycje do tego miejsca za tatarakiem


taras jest na wys. 110cm.Na lewo od kwadracika będą schody. To będzie miejsce obserwowane z dołu.

1. U nas w szkółce jest Miłorząb pendula Pa 140....., najepszy byłby Mariken ale nie ma w okolicy nic większego niż to co mam
2. Hortensja szczepiona na pniu, widziałam w jednej z okolicznych centrów
3. Klon "Sango kaku", propozycja Jana
4. Stożek bukszpanowy
5. Ekran z cisów pomiędzy filarami,zamiast gabionika a przed nim trzmielina na pniu, propozycje Eweliny
6. maja też fajne ale niewysokie ok 80cm, sosenki szczepione różne

W planie jest mały gabion pomiędzy filarami, zasłaniający bebechy tarasu
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Bogdzia 11:21, 21 paź 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Faktycznie maluskiewicz ten Twój ogródek, tym bardziej musisz przemyślec co posadzic. Mariken i klony palmowe polecam, klony można ciac bez problemów więc utrzymanie w odpowiedniej wielkosci nie jest problemem ale wtedy gorzej się przebarwiają jesienią.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
nicol21 13:37, 21 paź 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
Właśnie zastanawiałam się czy będziesz zasłaniać filary
Jeśli jest tam dość ciemno i cień to może gabion będzie fajnym, rozjaśniającym rozwiązaniem. Ale cisy to też fajna opcja. Natomiast nie sadziłam bym tam sosenki bo ciemne z natury są i miejsce znów będzie ciemne. Stawiałabym coś na zimozielonego [trzmielinki ] i jasnego [trzmielinki]. plus z tatarakiem i tą jasną trawą i odrobiną konwalnika[?] świetnie będą się komponować.

Mówisz że schody będą po lewej stronie od kwadratu - czyli na dole zdjęcia, czy po lewej stronie kwadratu w jego górnej części, czyli idące na wprost ogrodzenia/u góry zdjęcia.... czasem oczywiste dla nas nie jest oczywiste dla innych.

Ale to co już posadziłaś wygląda super! Podoba mi się ta prostota linii.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mixtoorka 15:06, 21 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Schody będą o tu

A mnie coraz bardziej kusi właśnie klon Sango kaku kolorkiem by mi się komponował z całością i cudnie świecił, ale kusi mnie też coś co kwitnie. Bo ja lubię jak mi kwitnie
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 15:12, 21 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Raczej skłaniam się ku gabionkom, bo cisy mogą nie przeżyć czyszczenia trasu. I z tego powodu też będę musiała wiosną pewnie wysadzić hortensję spod płotu przy cisach w rogu tarasu. Tarasy drewniane maja właśnie tę wadę, że trzeba je czyścic i olejować a to wszystko chemia.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Bogdzia 19:50, 21 paź 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mixtoorka napisał(a)
Raczej skłaniam się ku gabionkom, bo cisy mogą nie przeżyć czyszczenia trasu. I z tego powodu też będę musiała wiosną pewnie wysadzić hortensję spod płotu przy cisach w rogu tarasu. Tarasy drewniane maja właśnie tę wadę, że trzeba je czyścic i olejować a to wszystko chemia.


Masz rację lepiej gabiony.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
iwka 19:59, 21 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Marzy mi się taki taras, uwielbiam dechy fajnie wam to wyszło, dojdą gabiony i bedzie miodzio a pod schodami co będzie?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies