Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

hindsight 16:00, 22 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Na Allegro można siarkę kupić i jest tańsza, niż te małe opakowania w ogrodniczych.

Toszka, gdzie w ok. Warszawy są takie sklepy rolnicze?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
kasja83 17:23, 22 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aniu a tu taka wiedza u Ciebie nawozowa się teraz przewija...głupiam-bo za dużo tego
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 17:24, 22 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
anbu napisał(a)
Mira ja nie Mazan ani Toszka ale odpowiem najwyżej mnie poprawią

OW nie stosujemy na na rośliny kwasolubne ze względu na wapń. Na kwasoluby jest inna miksturka: Środek grzybo- i bakteriobójczy nadający się do oprysku kwasolubnych.

Ja u Marty już pisałam, że dużo więcej czasu zajęło mi mycie, dezynfekowanie opryskiwacza (coś chemicznego wcześniej w nim było :/) niż zrobienie OW.

Ja opryskiwałam wieczorem w sobotę a wczoraj lało jak z cebra, pewno wszytko zmyło :/ Kolejny oprysk robię w przyszłą sobotę

A zresztą zerknij na maila, prześlę Ci całą ta wiedzę w pigułce, ja jak już coś studiuję to mam z tego notatki


Dawaj Aniu pigułkę i mnie!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Toszka 19:24, 22 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
hindsight napisał(a)
Na Allegro można siarkę kupić i jest tańsza, niż te małe opakowania w ogrodniczych.

Toszka, gdzie w ok. Warszawy są takie sklepy rolnicze?


Zaopatrujemy się w Błoniu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 20:07, 22 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziś na tapetę rzuciłam ukorzenianie bukszpanów z sadzonek.
Robiłam to zgodnie z instrukcją zapodaną w artykule Danusi

Cześć, około 60 sztuk poszła do doniczek. Mam w związku z tym pytanie
Czy lepiej je zadołować (te doniczki) na zimę i niech będą od początku poddane niefajnym zjawiskom atmosferycznym?
Czy lepiej jednak wstawić je do nieogrzewanego garażu, na parapet, pilnować wilgotności?
Kiedy mają większe szanse na ukorzenienie?

____________________
Ania Ogród Ani :)
beata_m 20:18, 22 sie 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
o widzisz Aniu chętnie podpatrzę co radzą bardziej doświadczeni ja też sadziłam bukszpaniki ale pewnie z miesiąc temu, trzymam je w cieniu cały czas podlewam, a zimą planuję wsadzić do skrzynek gdzie nie bedzie w tym czasie warzywek
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
hindsight 20:27, 22 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ja bym wstawiła buksy do garażu na zimę. Powinny być już ukorzenione do tej pory.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
natka098 20:29, 22 sie 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
O bukszpanki to i temat dla mnie, mam sporo posadzonych, tylko korzonków nie widać, a trzeba je jakos przezimować.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 20:35, 22 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
absolutnie w żadnym garażu. Zadołować w ogrodzie w cienistym i wilgotnym miejscu. Będą zahartowane od samego początku. W garażu będą wybujałe, szybciej ruszą z wegetacją i będzie problem z hartowaniem, zwłaszcza na słońce.

Proponuję od razu wsadzić do ziemi, bez doniczek. Ważne by szczepki nie były zbyt duże - ok. 10-15cm. Dolne listki oberwane, a patyczki wsadzone na ok 1/3 do ziemi. Podlać ukorzeniaczem i wszystko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
amelia_b 20:38, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Toszko to można jeszcze teraz robić sadzonki,czy za późno?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies