Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

malgol 22:38, 26 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ależ masz wymuskane! Pieknie jest a hakone jaka wielka, i stozki, i ...wszystko
Szalwia mała, ale pewnie będzie piękna, jaką to? Fioletowa?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Johanka77 09:55, 27 maj 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ślicznie jest !
A szałwie Ci pójdą jak burza!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 10:56, 27 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
To nie zagródka tylko okazała zagroda u Ciebie Slicznie masz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mira104 14:03, 27 maj 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dla mnie królowa jest jedna, choina kanadyjska Kiedy moje będą takie wypasione grrrrr.

Tosia, Tosia, bo u Ani zrobiło się poradnikowo, bo chcę kupić wrzosy i wrzośce ( ogród Blooma śni mi się non stop) i tak już w tamtym roku wymieszałam ziemię z trocinami i z siarką. Co jeszcze mam zrobić? Przekopać z obornikiem i z korą? Do jesieni mam jeszcze trochę czasu, to mogę podziałać.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 16:17, 27 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Miro, obornika niewiele, bo wrzosy i wrzośce żarłoczne nie są, karmi je mikoryza. Igliwie i kora. Dużo. Jesli ziemia nieprzepuszczalna, gliniasta, to duzo piasku. Kop głęboko, bo korzenie wrzosów są przeolbrzymie (jak na taka krzewinkę. Ew. zrób wyniesioną (np. z 10cm) rabatę, tak by wilgoć nie zalegała. O, ironio, zadomowione wrzosy wolą sucho. Dzikie wrzosy przecież najchętniej rosną na piaskach.

Akurat od kilku dni wykopuję cmentarzysko wrzosowe (szczeniolki miały tam najlepszą zabawę i zadeptały na śmierć) i korzenie u 7-mio letnich wrzosów były głębsze niż widły sięgały, a szerokie dwa razy tyle. Umordowałam się co niemiara. I własnie wzbogacam stare stanowisko - igliwie, liście, kora, siarka, piach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 16:43, 27 maj 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Piach tam dałam, trochę mi głupio pokazać zdjęcia, bo teraz tam chwasty na całego. Ten teren dopiero zagospodarowuje się pomału. Dam tam Myretour Ruby, Kramers Rote i Sandy (chyba, że odradzasz) w skrzyniach mam płożący jałowiec, wolno rośnie i jest fajny. Do tego dużo narcyzów i zastanawiam się nad wykończeniem tzw. rantem z czego zrobić, ni i jakoś trzeba przejść (roślinami) do oczaru, który będzie w rogu ( na tle choin kanadyjskich)
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 19:27, 27 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Miro, ze mnie w tej kwestii kiepski doradca, bo dla mnie nie kwiaty wazne, a sama krzewinka i te wybieram pod wzg. przebarwiania się w różnych porach roku.
Tak więc ja stawiam np. Winter Gold.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 13:35, 28 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziewczyny macham i dzięki za mile słowa W tych zalatanych czasach ogródek to prawdziwa przyjemność i odskocznia
Gosiu szałwia to Deep Blue, mam nadzieję że nie będzie pomyłki
Buźka
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 14:01, 28 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anuś zagródka śliczna
znalazłam misecznika na moim najwięszym cisie
bleee
mospilan dziś
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 14:52, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kawa napisał(a)
Anuś zagródka śliczna
znalazłam misecznika na moim najwięszym cisie
bleee
mospilan dziś


Teraz to wszędzie chyba ten misecznik.
W sobotę byłam w ogrodniczym to każdy jeden egzemplarz cisa miał tarczki
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies