Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Monia81 14:58, 28 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Ja aż spojrzałam i pooglądam swoje cisy, ale nie mam... wiosną jak pryskałam promanalem to moim cisom się też dostało, więc może dlatego nie mam...
Ania Twoja zagródka ładniutka liatry fajne som, ja je lubię, już teraz mają taką fajną zieloną kępę, a jak zakwitną to wyglądają super i dużo zwierzyny latającej je lubi
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
JoannaDe 16:46, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Anulka, wyczytalam ze szukasz informacji o roztworze jodynowym

Podaje Ci przepis Mazana:

Dla stosujących preparaty ekologiczne podam sposób sporządzenia środka grzybo- i bakteriobójczego nadającego się do oprysku kwasolubnych, ale NIE nadającego się na pH powyżej 7. To roztwór jodyny z krochmalem. Potrzebna będzie deszczówka.
Składniki: skrobia ziemniaczana, ocet 6% lub 10%, jodyna, woda deszczowa.
Na 1 litr roztworu:
krochmal: 11/2 szkl. wody /kranówki/ zagotować, 1 łyżeczkę skrobii dokładnie rozmieszać w 1/2 szkl. wody i wlać do gotującej się wody ciągle mieszając. Gotować ok. 1 min.
Do butelki o poj. 1 litra wlać 1/4 l deszczówki, dodać 100 ml świeżego krochmalu, dodać 3 ml octu 10% lub 5 ml 6%. Dobrze wymieszać i dodać 2 ml jodyny.
Mogą wystąpić trudności z rozpylaniem, dlatego należy dodać kilka kropel płynu do naczyń. Odczyn powyżej pH 7 uwstecznia preparat. Ze względu na skrobię kolor jest granatowy.
Może zwalczać roztocza.

tutaj masz więcej informacji
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 17:49, 28 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia liczę na Liatry, na zdjęciach podobają mi się Buźka

Asiu dzięki, tego właśnie szukałam Mam nadzieję, że dalej u Cię porządna ulewa


____________________
Ania Ogród Ani :)
JoannaDe 19:02, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anbu napisał(a)


Asiu dzięki, tego właśnie szukałam Mam nadzieję, że dalej u Cię porządna ulewa


Służę pomocą

Ulewa sobie niestety poszła ale cudny zapach mokrej ziemi został
Podobno jutro ma padać. Zobaczymy
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
alis 19:06, 28 maj 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anbu napisał(a)
Kilka pstryków z dziś

Przetacznikowy busz

Testuję liatry Ciekawam ich

W końcu zakupiłam Molinie

Dziś posadziłam 13 takich wypierkowatych szałwii Rozumiem, że na efekt w tym roku nie ma co liczyć


Ania, jaka to Molinia? jeśli Variegata, to daj namiary
I jeszcze jedno pytanko, po ilu dniach od nastawienia gnojówka z pokrzywy jest ok, nie zapisałam sobie.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Catalinasdiary 22:02, 28 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Szałwia będzie kwitła w tym roku i to nie raz, o ile ją przytniesz. Piękne hakone, a róża to queen of sweden?
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Makusia 12:33, 29 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anbu jesteś moim Guru wytrwałości, samozaparcia i konsekwencji w stosowaniu tych bio specyfików! Serio!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
la_estrellita 23:13, 29 maj 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Aniu witam się u Ciebie. Tak samo jak wielu innych czytelników Twojego "wewątku" zostałam przysłana przez Troszkę w celu zdobycia wiedzy koniecznej do założenia własnego ogródka. Zaczynając czytać sądziłam, że jak kupię ziemię w markecie wysypię pod rośliny to będzie git majonez, że mucha nie siada. U Ciebie zrozumiałam o co chodzi z tym wzbogacaniem gleby oraz po kiego grzyba mi plan i ramy . Zdobyłam u Ciebie także wiele innych cennych informacji np. o opryskach czy depilacji hortek. Podoba mi się również To, jak zmieniła Ci się wizja ogrodu od początkowego "ja niekfiutkowa jestem" do sadzenia róż i powojników. Piękne miejsce tworzysz. Dzięki Aniu i dzięki Toszko.
____________________
Agnieszka Gutlandia
kaz742011 23:53, 29 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Makusia napisał(a)
Anbu jesteś moim Guru wytrwałości, samozaparcia i konsekwencji w stosowaniu tych bio specyfików! Serio!


Święte słowa . Ja też Cię Aniu podziwiam.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kasja83 07:48, 30 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Makusia napisał(a)
Anbu jesteś moim Guru wytrwałości, samozaparcia i konsekwencji w stosowaniu tych bio specyfików! Serio!

Ja też sobie tak myślę-zawsze jak zaglądam do Ani-to na bieżąco jest info o eko-oprysku.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies