Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 19:31, 12 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Mam dylemat z wyborem róż. Mam 6 clematisów: po dwie sztuki Warszawskiej Nike, Snow Queen i Rouge Cardinal posadzone (chyba) w tej kolejności.

Chciałabym dosadzić do nich róże. Myślałam o posadzeniu Tradescant do Snow Queen, do jednego z pozostałych lub do obu The Pilgrim. Może jednak macie jakieś inne sugestie? Czy Pilgrima dać do obu bordowych, czy wymyślić jakąś inną różę? Jakieś typy? Aaaa, pomocy!!!
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Anda 22:10, 12 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
No proszę, nowe róże będą

Wg mnie powinno się najpierw róże sadzić, a potem powojniki, ale będę trzymała kciuki, żeby powojniki Ci róż nie "zjadły"

Snow Quenn i Tradescant to ładne połączenie. Tak jak i Warszawska Nike i Pilgrim. Jednak do Rouge Cardinal nie dawałabym Pilgrima już. Chyba się będą gryzły. Do niego dałabym jakąś jasną różę, białą albo jasno różową

Zobacz
https://www.flickr.com/photos/rosarian49/15956322106

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Shemsi 13:59, 13 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Ewo, bardzo dziękuję! Liczyłam na Twoją opinię

Tak to jest, jak człowiek najpierw kupi powojniki, a potem trafi na ogrodowisko W razie potrzeby będę bronić róże przed zjedzeniem, może dadzą radę się dogadać.

Cieszy mnie Twoje zdanie, po cichu myślałam też o giardinie. Cieszy mnie też, że będę miała więcej odmian róż, bo prawdopodobnie to ostatnie miejsce, gdzie zmieszczę róże u siebie.

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Mam na tę różankę rabatę długości ok. 5 metrów. Ile róż powinnam kupić? Po jednej czy też po dwie sztuki, jak powojników? A może jeszcze bardziej pokombinować i wymyślić jeszcze trzy odmiany róż?

Znalazłam zdjęcia clemków z zeszłego roku
Warszawska Nike


Snow Queen


Rouge Cardinal
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
iwka 14:01, 13 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
nie znam się ani na różach, ani na powojnikach
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 14:04, 13 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
iwka napisał(a)
nie znam się ani na różach, ani na powojnikach


Ja też, ale co tam Na uwiąd lałaś w zeszłym roku, to chyba tak źle nie jest
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
iwka 14:08, 13 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Shemsi napisał(a)


Ja też, ale co tam Na uwiąd lałaś w zeszłym roku, to chyba tak źle nie jest
hahahahahaha pamiętasz to, ja nie mogę jaka ja głupia byłam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 15:32, 13 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Głupia, nie głupia, ale roślinki zdrowe miałaś. Ja bym chętnie taką głupotę popełniła, a tak to mi w zeszłym roku się ten uwiąd przypałętał i byłam tak głupia, że po miesiącu zorientowałam się, że to jednak uwiąd, a nie od słońca
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Anda 16:28, 13 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Specjaliska od powojnikow nie jestem, mam zaledwie jeden. Na dwa powojniki pewnie sadzilabym po dwie roze. Na piec metrow to bedzie akurat, wiecej nie wejdzie raczej. Ile ta rabata ma glebokosci? Bedziesz je prowadzic na obeliskach? Moze moglaby cos Ci jeszcze Katel doradzic. Ona ma duzo powojnikow. Irenka z Milkowa tez jest ogrodowa specjalistka, no i Mala Mi oczywiscie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
iwka 16:34, 13 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Shemsi napisał(a)
Głupia, nie głupia, ale roślinki zdrowe miałaś. Ja bym chętnie taką głupotę popełniła, a tak to mi w zeszłym roku się ten uwiąd przypałętał i byłam tak głupia, że po miesiącu zorientowałam się, że to jednak uwiąd, a nie od słońca
gęba mi się cieszy do teraz, a najlepsze jest to, że ja w tej nieświadomości kilku znajomym sprzedałam przepis jak mieć dużo kwiatów na powojnikach swoje oddałam mamie, stwierdziłam że jeszcze nie czas na nie u mnie zostały mi tylko dwa, a w tym roku szaleją na maksa Zajrzyj do Katel, piękne ma
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 16:38, 13 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Czyli tak, jak myślałam

Rabata ma 1,5m głębokości, wydaje mi się, że dadzą radę. Do tego w nogi chciałam im dać jakieś trawki albo coś. Jeszcze nie przemyślałam kwestii prowadzenia, na razie są kratki w plecach, ale trzeba będzie wkrótce coś pewnie pomyśleć. Hehe, tak, najpierw robię, potem myślę. Pozaglądam do dziewczyn
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies