Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 19:06, 25 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Kasya napisał(a)
a jakie roze kupilas ?

kompozycje donicowe calkiem, calkiem


2x The Pilgrim, 2x Giardena. Miały być jeszcze Tradescant, ale będą we wrześniu dopiero

Dzięki, jeszcze do wczoraj w donicach były chwasty, też było zielono
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 19:11, 25 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
iwka napisał(a)
a co Ty tak się rozszalałaś zakupowo? praca chyba skrzydeł Ci dodała swoją drogą takie bezrobocie a praca Ciebie sama znalazła, u nas w firmie od miesiąca poszukują pracownika i nie ma kandydata do lekkiej i przyjemnej pracy Jak ktoś chce to może

ja też dzisiaj trzy przesyłki mam mąż się lekko zdenerwował, akurat przyszło mu wszystkie odebrać


Trochę dodała po trzech latach na urlopach (dżiz, kto to nazwał urlopem!) Jednak po prostu teraz już absolutnie nie mam czasu, żeby się w nieskończoność zastanawiać, co zrobić. Więc zrobię te rabaty jakoś, a jak nie wyjdzie, to w kolejnym sezonie będę zmieniać. No ileż można stać w miejscu!
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Anda 19:15, 25 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Shemsi napisał(a)
Dzięki! Słaba jeszcze jestem w komponowaniu roślin, ale nawet mi się to podoba

A teraz... zakupy, zakupy, zakupy, vol 3


Fajne zakupy, ale co toto?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Shemsi 19:39, 25 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Anda napisał(a)


Fajne zakupy, ale co toto?


A toto to berberysy orange rocket (3), red rocket (1) i bagatelle (5), szałwia omszona Snow Hill, ostrogowiec, lawenda rosea, turzyca bronze perfection, red barony i hortensja pnąca Take a chance
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Anda 19:46, 25 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
No toto naprawde super zakupy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anbu 20:37, 25 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Suuuper zakupy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Shemsi 23:08, 26 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Podziałane


Zdjęcie coś słabe, jutro się poprawię. Układ rabatki jest w tej chwili taki:

1 - forsycja
2 - pigwowiec (nie wiem, czy zostanie tu na stałe, ale do jesieni siedzi, może będą owocki )
3 - ostrogowiec
4 - szałwia omszona Snow Hill
5 - szałwia omszona różowo-fioletowa
6 - rozplenica Little Boy
7 - turzyca ptasie łapki
8 - obwódka bukszpanowa
9 - trawy/turzyce (np. Amazon Mist)
10 - tujki Mirjam
11 - imperata cylindryczna Red Baron
12 - berberys Red Rocket
13 - rozplenica Hameln

Czy to ma ręce i nogi? Punktów 5-9 i 13 na razie nie ma. Nie wiem, czy szałwia i ostrogowiec nie będą za gęsto ostatecznie, nie znam się A na obwódkę zamiast bukszpanów może lepiej dać coś innego, żurawki, czy cuś, chociaż coś zimozielonego byłoby tutaj wskazane.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
MirellaB 13:18, 27 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Widzę, że działasz ogrodowo. Zakupy spore, donice obsadzone fajnie

Co do rabaty to tujki nie zasłonią Red Baron?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anda 13:57, 27 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Fajny plan, fajnie ze działasz. Doradzić nie potrafię. Ile ma głębokości ta rabata? Nie wiem, czy nie planujesz tych szałwii z ostrogowcem i bukszpanem za gęsto...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Shemsi 14:15, 27 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
MirellaB napisał(a)
Widzę, że działasz ogrodowo. Zakupy spore, donice obsadzone fajnie

Co do rabaty to tujki nie zasłonią Red Baron?


Staram się działać, ile się da, żeby nie zostać w tyle
Z zakupami dopiero się rozkręcam.

Te tujki mają być małe, więc powinno być dobrze. W raziem gdyby naostrzę nożyce
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies