Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 01:09, 28 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
katel napisał(a)
Od Kasi Bawarki przyleciałam się przywitać .
Clematisy niektóre bardzo kapryszą ale są i takie które rzadko źle się mają .
Tu masz listę powojników dla początkujących:
http://www.clematis.com.pl/pl/informacje-o-roslinach/porady/458-lista-powojnikow-dla-poczatkujacych
Warto z niej korzystać żeby się nie zniechęcić. Zobacz sobie jakie kwiaty (kształt, wielkość, kolor) najbardziej Cię interesują.
Z fusami z kawy potwierdzam, syp przy roślinach jako barierę
witaj bardzo dziękuję za ściągę z pewnością wykorzystam , od jutra zbieram fusy....a ja na ślimaki już wszystko stosowałam, a tu masz babo placek, miałam specjał pod ręką
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
anabuko1 14:31, 28 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23696
Ja w powojnikach zakochalam się kilka lat temu.I co roku jakiś jeszcze i ciągle dokupuje.Nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Piters 16:27, 28 sty 2017


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
Cześć! Wpadam z rewizytą. Piękny ogród. Będę obserwować Twój wątek.
____________________
Ogród od 8 lat...
ryska 16:21, 29 sty 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11736
Jana napisał(a)
Renatko niebieskiego mam, który Ci się podoba najbardziej? Szukałam właśnie wczoraj w internecie jak wygląda poletko białego....

Najbardziej podoba mi się biały z domieszką fioletowego Fotki u mnie widziałaś
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
vita 20:43, 29 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Powojniki, ja na nich poległam. Powodzenia życzę, bo piękne rośliny
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 22:21, 29 sty 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Chyba za późno wpadłam, tu już o powojnikach rozważania. Miałam dokupić w ub roku te o małych kwiatkach bo takie lubię ale nie wyszło. I dobrze bo trzeba wiedzieć gdzie posadzić i mieć nie tylko miejsce ale i podporę - ja z tym mam gorzej.

No ale co z Twoim przedogródkiem ? już jest
coś tam czytałam i wiem że piaskownica i trzepak idzie sobie i dobrze bo to na pewno nie obiekty na przedogródek.
Buda dla psa musi być - no ale jak ma nie być budy przed domem? tak sobie to wytłumacz.
Nie wiem co ostatcznie z przesadzaniem - co z tują i leszczyną.
Po fotkach przyznam że i tuja i leszczyna mi się podoba i dosadziłabym jeszcze coś jako 3 element taki trójkąt - no ale o sadzeniu miałam nie pisać.
Moje myślenie to uporządkować teren i ustawić to co ma być /nie wiem co z huśtawką/. Jak zniknie to i tamto zobaczysz teren jeszcze inaczej - może wtedy będziesz wiedzieć gdzie rabaty a gdzie ścieżki.
Pisałaś że masz hosty - to może je rozmnóż teraz wiosną - będziesz mieć dużo - mogą w doniczkach czekać na odpowiedni czas. Widziałaś jak w ogrodzie leniwego ogrodnika są pięekne kompozycje z host i bodziszków ?

na razie tyle
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Jana 23:11, 29 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
anabuko1 napisał(a)
Ja w powojnikach zakochalam się kilka lat temu.I co roku jakiś jeszcze i ciągle dokupuje.Nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
ja sobie też nie wyobrażam dlatego wciąż podejmuję próby tylko one mnie nie kochają
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 23:12, 29 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Piters napisał(a)
Cześć! Wpadam z rewizytą. Piękny ogród. Będę obserwować Twój wątek.
dziękuję wpadaj częściej, wszyscy są mile widziani
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 23:15, 29 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ryska napisał(a)

Najbardziej podoba mi się biały z domieszką fioletowego Fotki u mnie widziałaś
powiem szczerze, że pierwszy raz widziałam białego i fioletowego mój dotychczasowy ulubiony (jedyny jaki miałam) to niebieski tylko ja mojego mam puszczonego kaskadowo, nigdy mi nie przyszło do głowy by puścić go po ziemi a mówiłam, że widziałam w zeszłym roku czerwonego? nie widziałam tylko jak kwitł, tylko liście
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 23:17, 29 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
vita napisał(a)
Powojniki, ja na nich poległam. Powodzenia życzę, bo piękne rośliny
ja dokładnie tak samo to pocieszające co napisałaś dziś się dowiedziałam, że są powojniki okrywowe, chyba Makao pisała o tym
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies