Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 23:25, 29 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
mira napisał(a)
Chyba za późno wpadłam, tu już o powojnikach rozważania. Miałam dokupić w ub roku te o małych kwiatkach bo takie lubię ale nie wyszło. I dobrze bo trzeba wiedzieć gdzie posadzić i mieć nie tylko miejsce ale i podporę - ja z tym mam gorzej.

No ale co z Twoim przedogródkiem ? już jest
coś tam czytałam i wiem że piaskownica i trzepak idzie sobie i dobrze bo to na pewno nie obiekty na przedogródek.
Buda dla psa musi być - no ale jak ma nie być budy przed domem? tak sobie to wytłumacz.
Nie wiem co ostatcznie z przesadzaniem - co z tują i leszczyną.
Po fotkach przyznam że i tuja i leszczyna mi się podoba i dosadziłabym jeszcze coś jako 3 element taki trójkąt - no ale o sadzeniu miałam nie pisać.
Moje myślenie to uporządkować teren i ustawić to co ma być /nie wiem co z huśtawką/. Jak zniknie to i tamto zobaczysz teren jeszcze inaczej - może wtedy będziesz wiedzieć gdzie rabaty a gdzie ścieżki.
Pisałaś że masz hosty - to może je rozmnóż teraz wiosną - będziesz mieć dużo - mogą w doniczkach czekać na odpowiedni czas. Widziałaś jak w ogrodzie leniwego ogrodnika są pięekne kompozycje z host i bodziszków ?

na razie tyle
pozdrawiam
Miro przedogródek się powoli tworzy jestem otwarta na każdy pomysł, temat ten jak rzeka, wcale jest nieskończony i pewnie go będę jeszcze wałkowała i przynudzała dziś wpadłam na pomysł by w miejsce tuj olbrzymich wsadzić coś wielopniowego (hosty ewentualnie w korzeniach) bo w zimie ta rabata jest pusta, podobnie po drugiej stronie , dzięki temu patrząc od strony drogi byłoby piętrowo, od najwyższych do niższych, nadal będę myśleć co to mogłoby być .....muszę sobie zapisać dzisiejszą inspirację , którą zobaczyłam w Mai - przywrotnik pod kilkoma drzewami .....masz rację, że dopiero w czasie robót będzie widac co i jak naprawde zmienić, w pierwszej kolejności pójda pod siekierę pniaki
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gruszka_na_w... 06:04, 30 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pomysł z wielopniowcem zamiast tui bardzo mi przypadł do gustu.
Przygodę z powojnikami rozpoczęłam dopiero w ubiegłym roku. Dwie sztuki pną się po różach. Czy będą kolejne? Nie wiem. Mam wątpliwości takie jak Mira- gdzie je wcisnąć? i skąd wziąć ładne podpory?
Nie wiem, czy już wiesz, że profilaktycznie wiosną podlewa się je roztworem na bazie czosnku i nadmanganianu potasu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 20:21, 30 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pomysł z wielopniowcem zamiast tui bardzo mi przypadł do gustu.
Przygodę z powojnikami rozpoczęłam dopiero w ubiegłym roku. Dwie sztuki pną się po różach. Czy będą kolejne? Nie wiem. Mam wątpliwości takie jak Mira- gdzie je wcisnąć? i skąd wziąć ładne podpory?
Nie wiem, czy już wiesz, że profilaktycznie wiosną podlewa się je roztworem na bazie czosnku i nadmanganianu potasu.
cieszę się, że Ci się pomysł podoba a jakie masz powojniki? mam nadzieję, że urosną i będą piękne teraz myślę, że w przypadku zakupu powojników muszą być już ładne sadzonki aby szybko przybrały na masie podpory chyba trzeba do nich zbudować nie wiedziałam, że należy je podlać tym roztworem, cieszę się, że mi o tym napisałaś
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Dominika11 07:48, 31 sty 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
powojniki piekne, ale z tego co wiem nie wszędzie im dobrze
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Jana 18:36, 31 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Dominika11 napisał(a)
powojniki piekne, ale z tego co wiem nie wszędzie im dobrze
ja też tak sądzę, bo inaczej już bym je miała ale swoją drogą już chyba pisałam, że znam osoby, które mają piękne kwiaty w ogrodzie a kompletnie nie udają im się w domu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:59, 31 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 21:01, 31 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 21:05, 31 sty 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
nasionek jeszcze nie kupiłam, ale te dostałam od mojej mamy. Kupił je jeszcze w zeszłym roku mój tata, ale nie zdążył wysiać....jest jeszcze gryka, muszę to wysiać w tym roku bo nic z tego nie będzie. Przypuszczam, że to wszystko dla pszczół. czy ktoś ma z tym doświadczenia jak to wysiać i kiedy?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Anda 16:15, 03 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Jeśli o wysiewy chodzi to pytaj najlepiej Gosi z Ogrodu z widokiem na Lanckoronę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
vita 16:41, 03 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Facelię i grykę możesz wysiać jako zielony nawóz w sierpniu, na puste miejsca, w warzywnik na przykład, potem przekopać. Kocimiętkę, dziewannę i trojeść wysiej teraz i wystaw na działanie niskich temperatur. Indygowiec to krzew, nie wiem jakie jest powodzenie w jego sianiu, zapewne stratyfikacja też mu nie zaszkodzi.
Hmm, jestem taką osobą: w ogrodzie mi się udaje, na parapetach w domu totalna porażka.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies