Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Gosialuk 21:32, 31 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
eee_taam napisał(a)


generalnie wycieczek zazdoszczę ...bo nawet jak ...ogórd jest kamienno zielony z dusznymi przystankami autobusowymi to atrakcyjnie jest w takim choc przez chwilę pobyć ...wiedy łatwiej docenic co sie ma lub zrozumiec co tak naprawdę nam sie podoba

I to też jest ważne. Czasem lepiej zobaczyć u kogoś i stwierdzić, że jednak woli się coś innego niż przerabiać własny ogród po kilka razy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Margerytka40 21:36, 31 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Kochane ludziska, ostatnio pogoda nas tu nie rozpieszcza. Jak nie upał, to burze i nawałnice. U mnie po ostatniej ulewie część bylin leży. Całe szczęście nie było gradu. Dobrze, że mieszkam na wzniesieniu, bo pewnie by nas zalało.

Nie zważając na takie pogodowe utrudnienia moje kółko ogrodnicze zaprosiło członków do zwiedzenia dwóch ogrodów, kompletnie różnych. Jeden to ogród naszej członkini, a drugi to ogród designerski.

Czas na fotki z ogrodu pierwszego, jednej z naszych członkiń. Ma ona już 75 lat, ale jest bardzo żwawa jak na swój wiek




Ten mi się bardziej podoba ,czy na fotkach jest dereń pagodowy? Śliczny i jaki już duży,ostatnio biję się z myślami czy go nie kupić i spróbować czy da u mnie radę.
Twój ogród też obejrzałam sobie w ten różany czas ,dokształcam się w tym temacie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 21:49, 31 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
ten z poziomami jak dla mnie rewelacja lubię takie zróżnicowania terenu i kamień
ale.... ten pierwszy też ładny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Waclaw 22:51, 31 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Wiecie, tak patrząc na fotki, to rzeczywiście ten ogród na skarpie jest ciekawszy, ale będąc tam, o wiele lepiej czułam się w tym pierwszym ogrodzie. Na skarpach widoki były powalające, ale w samym ogrodzie brakło oddechu, a ilość kamieni "przygniatała" mnie do ziemi. Paradoksalnie brakło mi tam oddechu. W pierwszym ogrodzie czułam się bardziej swobodnie, tam było czym oddychać

[/quot

ja tez wolę ten pierwszy.
pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
makadamia 07:50, 01 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Wiecie, tak patrząc na fotki, to rzeczywiście ten ogród na skarpie jest ciekawszy, ale będąc tam, o wiele lepiej czułam się w tym pierwszym ogrodzie. Na skarpach widoki były powalające, ale w samym ogrodzie brakło oddechu, a ilość kamieni "przygniatała" mnie do ziemi. Paradoksalnie brakło mi tam oddechu. W pierwszym ogrodzie czułam się bardziej swobodnie, tam było czym oddychać


Mam wrażenie, że ten drugi ogród jeszcze młody jest i że rośliny jeszcze nie osiągnęły swojej docelowej masy. Jak te kamienie pozarastają, to będzie lepiej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:52, 01 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)



antena satelitarna!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 08:04, 01 cze 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bardzo ciekawe wycieczki. Zawsze jakieś doświadczenia się przywozi nawet jak ogród nie do końca w naszym stylu. Ten kamienisty ogród ciekawy. Trudno jest zrobić ogród na wysokiej skarpie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 08:17, 01 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Tak, ogrod na skarpie ciekawy i na pewno dobrze jest ogladac roznorakie ogrody, aby wiedziec, czego sie nie lubi
Ogrod nie jest az tak mlody, zalozony bodajze w roku 2000, ale wlasciciel (przeciez to znany projektant ogrodowy) moze pozwolic sobie na czeste zmiany, bo przeciez ma ludzi, ktorzy moga to zawsze dla niego zrobic
Tarasy w tym ogrodzie rzeczywiscie byly waskie i pewnie przez to brakowalo swobody. Ogolnie wiele jego projektow jest swietnych. Praktyczne podejscie do natury tez mi sie podoba. Gospodarz jest wielbicielem ogrodow japonskich i podejscia Japonczykow do natury i jej "ujarzmiania".
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mar_za 08:53, 01 cze 2018


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
W pierwszym ogrodzie nie ma kancików. Jak tak można?
Taki do życia jest.

Ten drugi jakby ciągle w budowie był. Tu nowe nasadzenia, tam rozprowadzone instalacje pod coś. Ale ciekawy i owszem.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
abiko 09:59, 01 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Oba ogrody ciekawe. Pierwszy pewnie większości bliższy, ale tak sobie myślę, że taka działka jak w drugiem jest trudna do zaaranżowania, kamień wydaje się najbardziej oczywisty.
W pierwszym spodobała mi się konewka pod ławką w drugim leżaki z widokiem
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies