Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Makao_J 10:54, 18 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Może i masz mały ogród ale masz w nim tyle cudności, tyle perełek i taką piękną zieleń, zdrową i wszystko takie dorodne, dojrzałe - że można by oglądać go cały czas.
Tak więc zdjęć z Twojego ogrodu nigdy za dużo.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 11:07, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Aniu, dziękuję Ci bardzo Przyznam, że bardzo mnie ucieszyło to co napisałaś.

Zapraszam do relacji z ogrodów w Appeltern

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3054-holandia-ogrod-w-appeltern?page=24#post_8

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 19:48, 18 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ewuś zaglądam na bieżąco ,pomimo ,że mój dół ogrodowy trwa nadal ….ale pocieszam oczy widoczkami z innych ogrodów

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Helen 21:10, 18 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Makao_J napisał(a)
Może i masz mały ogród ale masz w nim tyle cudności, tyle perełek i taką piękną zieleń, zdrową i wszystko takie dorodne, dojrzałe - że można by oglądać go cały czas.
Tak więc zdjęć z Twojego ogrodu nigdy za dużo.

Podpisuję się pod tym.
Ewa, masz prześlicznie
____________________
Helen - Hortensjowo
Waclaw 21:52, 18 wrz 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Aniu, dziękuję Ci bardzo Przyznam, że bardzo mnie ucieszyło to co napisałaś.

Zapraszam do relacji z ogrodów w Appeltern

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3054-holandia-ogrod-w-appeltern?page=24#post_8



Wycieczka wirtualna zainspirowała mnie do stworzenia żywopłotu. Czy pod dębem urośnie żywopłot z grabów? Być może posadzę wokoło okrągłej podłogi. A jeśli grabom będzie za ciemno to z czego zrobić żywopłot aby placyk biesiadny z podłogą oddzielić od ciekawskich oczu? W Appeltern widziałem żywopłoty pod drzewami ale chyba jaśniej było niż u mnie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 09:48, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Magleska napisał(a)
Ewuś zaglądam na bieżąco ,pomimo ,że mój dół ogrodowy trwa nadal ….ale pocieszam oczy widoczkami z innych ogrodów

buziaki


To pewnie chandra jesienna Cię dopadła. Tyle zrobiłaś w ogrodzie, że organizm się teraz przerwy dopomina
Zima to czas odpoczynku. Wiosną wstąpi w Ciebie nowa energia, zobaczysz Buziam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:51, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Helen napisał(a)

Podpisuję się pod tym.
Ewa, masz prześlicznie


Dziękuję serdecznie Drzew mi niestety brakuje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:00, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Waclaw napisał(a)


Wycieczka wirtualna zainspirowała mnie do stworzenia żywopłotu. Czy pod dębem urośnie żywopłot z grabów? Być może posadzę wokoło okrągłej podłogi. A jeśli grabom będzie za ciemno to z czego zrobić żywopłot aby placyk biesiadny z podłogą oddzielić od ciekawskich oczu? W Appeltern widziałem żywopłoty pod drzewami ale chyba jaśniej było niż u mnie.


Zarówno graby jak i buki dobrze znoszą cień. Im więcej cienia tym wolniej będą rosnąć, ale chyba aż tak wysokiego żywopłotu mieć nie chcesz? U mnie za płotem rosną dziko i mimo cienia drzew dookoła rosną zdrowo. Jednak to tylko moje doświadczenia i gwarancji Ci chyba nikt dać nie może. Za płotem nad grabami rosną u mnie klony i lipy. Dębów tam nie ma

Cisy również dobrze znoszą cień.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 10:29, 19 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
To ja też chyba mam chandrę jesienną Ale nic dziwnego jak pogoda z dnia na dzień się zmieniła. 1 września było jeszcze lato: gorąco, słonecznie (byłam na plaży się opalałam),a 2 września zrobiło się zimno, pochmurnie i deszczowo. Teraz trzeba chodzić w kurtkach. Do ogrodu wychodzę tylko w południe, gdy jest ciepło, czyli w sobotę i niedzielę. W tygodniu ogród oglądam z okna. Ale zrobiłam już zakupy cebulowych
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
gosika67 11:57, 19 wrz 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U nas też tak z pogodą, dziś chłodno, w niedzielę zapowiadają 24 stopnie.To już będzie początek jesieni.
Ewka mam pytanie, róże które mam w donicach są do bani, raz kwitną i mało.
Poradź mi co mam z nimi zrobić, może nie służy im donica, wsadzić w grunt?
Jakie dobre odmiany poradziłabyś w donice, bo mimo wszystko chciałabym mieć je w donicach. Jesteś skarbnicą wiedzy i liczę się z Twoją wiedzą i zdaniem.Buziaki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies