Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Poppy 23:03, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


No znam te doły. To nie są fajne uczucia.

Tylko proszę pożegnaj się z tymi myślami o oraniu. Myśli przyszły to i pójdą. Wtedy znów Ci się zachce

Widziałaś Appeltern? Zaczęłam myśleć o morwach


Moze i mi sie zachce, cholera wie Na razie wszystko choruje, za malo slonca, za duzo cienia, i w ogole

Tak, widzialam zdjecia, dziekuje za podroz Fajne miejsce do nauki tego i owego.
Morwy? Sugerujesz, ze moze bedzie morwa? Ta bezowocowa? Nieduza, lubiaca ciecie, w sam raz do malego ogrodu.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
KasiaBawaria 08:01, 20 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Doly mina. Tez mam je zawsze jesienia a od stycznia juz mnie rece swierzbia Drzew mi tez brakuje dlatego mam buka, ktorego formuje i 5 kulistych drzew. Taki kompromis. Zawsze to troche cienia a nie urosna do 15 metrow
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 18:38, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Waclaw napisał(a)


Grabowy żywopłot bardziej mi się podoba od bukowego. Cisy lubię ale u kogoś.
Jeśli zdecyduję się na odgrodzenie tego miejsca żywopłotem - będzie to chyba grab. Muszę zapewnić odrobinę intymności.
Z radę dziękuję
Jak zawsze Ewo, jesteś niezawodna.


Oj tam, oj tam Ale cieszę się, że mogłam coś pomóc

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:45, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
paniprzyroda napisał(a)
O dole ogrodowym doczytałam, ale jak się pojawił tak i zniknie Dzięki za prezentowane ogrody, zawsze oglądam z ciekawością i czekam na nowe. Kupiłam zawilce, które tak mi się u Ciebie podobały wiosną. W nowym ogrodzie nie mam już miejsca na drzewa, te, które posadziłam urosły nie wiem kiedy teraz mam pod nimi trochę miejsca na rośliny cieniolubne, pod warunkiem, że wykopię to, co wcześniej nawtykałam i już nie rośnie, bo cienia za dużo


Ogrodów mam jeszcze parę. Niektóre relacje nie są zbyt obszerne, bo ogrody mi się po prostu nie podobały lub były niefotogeniczne Dasz wiarę, że jest coś takiego, jak niefotogeniczny ogród? Pewnie moja wina, że nie potrafiłam wydobyć jego piękna.

Fajnie, że kupiłaś te zawilce. Ja będę je jeszcze dosadzać (mimo, że się ładnie mnożą) jak przedłużę tą rabatę, ale to pewnie dopiero w przyszłym sezonie.
Twoje słowa to kolejny dowód na to, że drzewa rosną Czasem mam wrażenie, że się o tym zapomina sadząc malutkie patyczki I uśmiechnęłam się czytając, że musisz teraz rośliny wymieniać na cieniolubne. Troszkę zazdroszczę pozytywnie, bo uwielbiam rośliny do cienia. Wg mnie są piękniejsze i ciekawsze niż słońcolubne, które oczywiście też lubię.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:51, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Poppy napisał(a)


Moze i mi sie zachce, cholera wie Na razie wszystko choruje, za malo slonca, za duzo cienia, i w ogole

Tak, widzialam zdjecia, dziekuje za podroz Fajne miejsce do nauki tego i owego.
Morwy? Sugerujesz, ze moze bedzie morwa? Ta bezowocowa? Nieduza, lubiaca ciecie, w sam raz do malego ogrodu.


Jak to wygląda teraz po przebudowie? Sam cień?

Morwa w dalszych planach Myślę nad usunięciem hibiskusów. Chcą za dużo wody. Prognozy przewidują że w 2050 roku co czwarte miasto będzie bez wody, więc myślę, że następne lata będą coraz gorsze.

Najpierw sadzę Cercis. Zastanawiam się tylko nad gatunkiem, czy canadensis, chinensis czy siliquastrum. Musi mieć te 5 m. Mam na to zastanawianie jeszcze rok, bo dopiero w przyszłym sezonie zacznę coś robić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:53, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
KasiaBawaria napisał(a)
Doly mina. Tez mam je zawsze jesienia a od stycznia juz mnie rece swierzbia Drzew mi tez brakuje dlatego mam buka, ktorego formuje i 5 kulistych drzew. Taki kompromis. Zawsze to troche cienia a nie urosna do 15 metrow


Ech ta jesień...

Kulistą mam robinie i mam jej dość Najbardziej lubię korony piramidalne, ale ogród za mały na takie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:58, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Czas na fotki, parę tylko z przedogródka



Canny, dalie i agapant ładnie jeszcze kwitną. Oby udało mi się je przezimować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:59, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367


Koniec
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 19:05, 20 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Ech ta jesień...

Kulistą mam robinie i mam jej dość Najbardziej lubię korony piramidalne, ale ogród za mały na takie



Jakie są drzewa z koronami piramidalnymi?

Śliczne te pomarańczowe kwiaty
____________________
Magda W samym sloncu
greg66 19:16, 20 wrz 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie agapant już przekwitł, to u Ciebie jeszcze go sobie obejrzę
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies