Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Poppy 12:48, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


Nareszcie. Już się stęskniłam za Tobą

Ogrodowa chandra poszła niby won, ale teraz mam jesienną Na dodatek Mała jest chora i siedzę w domu.

Mało fotek bo mały ogród. Tu tyle osób wstawia tak piękne foty, że naprawdę nie mam wyrzutów sumienia, że u mnie jest ich mało

Będę zaraz wstawiać tegoroczne fotki z Appeltern. Podam linka dla zainteresowanych



No ja tez, ale dol byl na tyle powazny, ze nawet nie chcialo mi sie czytac, ani ogladac innych ogrodow. Praktycznie niczego tez u siebie nie zrobilam od lipca, i pojawiaja sie mysli, zeby to wszystko zaorac i trawe posiac

A ogrod maly, ale jary, sama wiesz, ze jest co pokazywac! To, ze sa tez inne fajne, to nie oznacza, ze masz skapic swoich

Zycze zdrowka Malej,i trzymam kciuki bys nie podlapala, wlasnie przerabiam juz drugi tydzien
Ide ogladac fotki z Appeltern!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Kasiolaaa 13:59, 19 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewuniu jednym drzew brakuje a inni tak jak ja wycinam stare
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
sarenka 15:36, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa- mi też drzew brakuje,a jak już wiem,że je chcę mieć to nie potrafię wybrać...mogłabyś zajrzeć i zoabczyć róże? i tam odnośnie drzew tez szukam nadal pomocy, może będziesz miała jeszcze cierpliwośc mi cos pomóc
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:02, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Ewa777 napisał(a)
To ja też chyba mam chandrę jesienną Ale nic dziwnego jak pogoda z dnia na dzień się zmieniła. 1 września było jeszcze lato: gorąco, słonecznie (byłam na plaży się opalałam),a 2 września zrobiło się zimno, pochmurnie i deszczowo. Teraz trzeba chodzić w kurtkach. Do ogrodu wychodzę tylko w południe, gdy jest ciepło, czyli w sobotę i niedzielę. W tygodniu ogród oglądam z okna. Ale zrobiłam już zakupy cebulowych


Cebulowych jeszcze nie kupiłam. W tym roku dokupię jedynie cebulice, anemony i narcyzy jeśli już
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:04, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
gosika67 napisał(a)
U nas też tak z pogodą, dziś chłodno, w niedzielę zapowiadają 24 stopnie.To już będzie początek jesieni.
Ewka mam pytanie, róże które mam w donicach są do bani, raz kwitną i mało.
Poradź mi co mam z nimi zrobić, może nie służy im donica, wsadzić w grunt?
Jakie dobre odmiany poradziłabyś w donice, bo mimo wszystko chciałabym mieć je w donicach. Jesteś skarbnicą wiedzy i liczę się z Twoją wiedzą i zdaniem.Buziaki.


Gosiu, a jakie duże masz te donice i jak długo te róże już tam rosną? Możesz mi pokazać jakieś fotki?
U mnie róże w donicach rosną bardzo dobrze, ale donice są duże i podlewam je nawozem co jakiś czas. O wiele rzadziej niż zaleca producent
Zaraz wpadnę do Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:09, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Poppy napisał(a)


No ja tez, ale dol byl na tyle powazny, ze nawet nie chcialo mi sie czytac, ani ogladac innych ogrodow. Praktycznie niczego tez u siebie nie zrobilam od lipca, i pojawiaja sie mysli, zeby to wszystko zaorac i trawe posiac

A ogrod maly, ale jary, sama wiesz, ze jest co pokazywac! To, ze sa tez inne fajne, to nie oznacza, ze masz skapic swoich

Zycze zdrowka Malej,i trzymam kciuki bys nie podlapala, wlasnie przerabiam juz drugi tydzien
Ide ogladac fotki z Appeltern!


No znam te doły. To nie są fajne uczucia.

Tylko proszę pożegnaj się z tymi myślami o oraniu. Myśli przyszły to i pójdą. Wtedy znów Ci się zachce

Widziałaś Appeltern? Zaczęłam myśleć o morwach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:11, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Kasiolaaa napisał(a)
Ewuniu jednym drzew brakuje a inni tak jak ja wycinam stare


Mi brakuje drzew przede wszystkich ze względu na te letnie upały. Na słońcu nie idzie wytrzymać. Dlatego chcę mieć jednak troszkę więcej cienia w ogródku. Niektórym roślinom taki cień też się przyda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:11, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
sarenka napisał(a)
Ewa- mi też drzew brakuje,a jak już wiem,że je chcę mieć to nie potrafię wybrać...mogłabyś zajrzeć i zoabczyć róże? i tam odnośnie drzew tez szukam nadal pomocy, może będziesz miała jeszcze cierpliwośc mi cos pomóc


Idę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 19:34, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Zarówno graby jak i buki dobrze znoszą cień. Im więcej cienia tym wolniej będą rosnąć, ale chyba aż tak wysokiego żywopłotu mieć nie chcesz? U mnie za płotem rosną dziko i mimo cienia drzew dookoła rosną zdrowo. Jednak to tylko moje doświadczenia i gwarancji Ci chyba nikt dać nie może. Za płotem nad grabami rosną u mnie klony i lipy. Dębów tam nie ma

Cisy również dobrze znoszą cień.


Grabowy żywopłot bardziej mi się podoba od bukowego. Cisy lubię ale u kogoś.
Jeśli zdecyduję się na odgrodzenie tego miejsca żywopłotem - będzie to chyba grab. Muszę zapewnić odrobinę intymności.
Z radę dziękuję
Jak zawsze Ewo, jesteś niezawodna.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
paniprzyroda 19:40, 19 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
O dole ogrodowym doczytałam, ale jak się pojawił tak i zniknie Dzięki za prezentowane ogrody, zawsze oglądam z ciekawością i czekam na nowe. Kupiłam zawilce, które tak mi się u Ciebie podobały wiosną. W nowym ogrodzie nie mam już miejsca na drzewa, te, które posadziłam urosły nie wiem kiedy teraz mam pod nimi trochę miejsca na rośliny cieniolubne, pod warunkiem, że wykopię to, co wcześniej nawtykałam i już nie rośnie, bo cienia za dużo
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies