Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 16:10, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Poppy napisał(a)


No i pieknie A SS gdzie? zgrywa sie w pomaranczu?


SS z drugiej strony, ale skoncentrowałam się tylko na doniczkach Kolorystycznie wszystko pasuje. LEH też
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:12, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Kasia_CS napisał(a)
Ja też niepomarańczowa dziewczyna, ale przyjemna energia bije z tego zestawienia fajnie CI się te dalie z donicy wylewają - ja miałam mieć jedną dalię w donicy, ale po tygodniowej (jedynej w wakacje) nieobecności tata mi ją zdołał utopić...


Utopić dalię to rzeczywiście sztuka Moje się zawsze domagają picia, bo czasem się spóźniam z konewką.
Pomarańczowy może być u mnie tylko w przedogródku. W ogrodzie musi być spokój i cisza, a pomarańcz to się lubi "drzeć"
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:38, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Poppy napisał(a)


Za duzo cienia Slonce mam tylko w przedogrodku (tam za duzo, ha ha) i w warzywniku. Moja dluga rabata niestety dosc ucierpiala, bo mam tam roze i szalwie, a dalie odmowily wspolpracy. Zostawie na przyszly rok, i zobaczymy, co bedzie. Na pewno bedzie wiecej swiatla, bo teraz przez 4-5miesiecy bylo wielkie zacieniajace rusztowanie.

Hibiskusy? a musisz je podlewac, czy same daja rade? Bo jesli nie musisz, to moze zostaw jeszcze. Ja testuje niezmiennie swoj przedogrodek, w tym roku podlewalam ze 2-3 razy, glownie ze wzgledu na roze,plus kilka razy same roze, ale jak sie ukorzenia to powinny dac rade bez spokojnie bez podlewania, nawet w takie suche lato jak obecne

Cercis siliquastrum? Musialam wygooglac. No to masz troche czasu na wybor
A ja mam 4 na liscie, ale nie wiem, czy mi sie wszystkie zmieszcza




Mam nadzieję, że dalie w przyszłym roku będą kwitnąć. Z jednej strony bardzo lubię cieniste rabaty i rośliny, ale z drugiej nie chciałabym mieć jedynie cienia w ogródku.

Hibiskusy muszę podlewać. Nie dają same rady. Jeszcze je zostawię, ale powoli się samą przygotowuję na tą zmianę.

Moje róże w tym roku były super. Dobrze się ukorzeniły po tych paru latach i nie musiałam ich właściwie podlewać. Oczywiście nówki podlewałam. Jedynie donicowe miały trochę mączniaka, a reszta zdrowa. Nawet teraz Louise Odier ma bardzo mało zainfekowanych liści, a to ona właśnie czasem choruje.

A jakie masz na liście teraz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:43, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Magara napisał(a)
Ewa, u Ciebie ślicznie, jak zawsze

napisz proszę co to znaczy, że zawilce się ładnie mnożą???
czy to znaczy, że przyrastają w masę czy się wysiewają czy korzeniami???
mam jednego i żałuję, że tylko jednego, cieszy teraz bardzo, jak już u mnie mało co kwitnie - fajnie by się było czegoś nowego dowiedzieć


Dziękuję

Zawilce wiosenne, Anemone blanda mnożą się w ziemi. One mają takie kłącza, których jest coraz więcej

Zawilce jesienne rozchodzą się korzeniami na boki. Nie jakoś inwazyjnie, ale dość mocno. No i jeśli chce się je przesadzić, to trzeba korzenie wybrać co do jednego, bo z każdego kawałka potrafią odrosnąć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:45, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Gosiek33 napisał(a)
Drzewa w ogródku to i zysk i strata. Cień bezcenna sprawa, ale korzenie dużych drzew bardzo panoszą się w ogrodzie i wypijają wodę innym roślinom. Trzeba znaleźć równowagę


To prawda. Dlatego rozglądam się za drzewami korzeniącymi się głębiej. One wtedy nie są takie uciążliwe dla pozostałych roślin.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:46, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
gosika67 napisał(a)
Piękne zestwienie kolorów, pozdrawiam.


Dziękuję Gosiu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 18:06, 21 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ślicznie skomponowany kolorystycznie przedogrodek, bardzo energetyczny. Ja uczę się zestawień kolorystycznych. Na razie staram się wyciszać ogród od przypadkowych kolorów, ale stwierdzam, ze jednak mocne akcenty kolorystyczne bardzo mnie cieszą
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
galgAsia 18:23, 21 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anda napisał(a)


Dziękuję Polubiłam nasadzenia w donicach, pomimo podlewania, i tak stawiam je gdzie się da.

Zawilce jesienne czy wiosenne? Jesienne to na pewno Honorine Jobert. Bardzo ładny jest też zawilec Whirlwind. To bardzo mocna roślina i potrzebuje silnych roślin jako partnerów. Słabsze rośliny po pewnym czasie wypiera.

Ja dodam od siebie jeszcze Andrea Atkinson i zawilce z serii Swan - Elfin swan, Dreaming swan i Wild swan
A przedogródek - kolorystyczny dopalacz ! Pięknie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
KasiaBawaria 19:25, 21 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda napisał(a)


Ech ta jesień...

Kulistą mam robinie i mam jej dość Najbardziej lubię korony piramidalne, ale ogród za mały na takie



No wlasnie. Dlatego kompromis Ale mam jedna slidowisnie i mam nadzieje, ze ona mi taka wyrosnie
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 19:27, 21 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anda napisał(a)


Dziękuję

Zawilce wiosenne, Anemone blanda mnożą się w ziemi. One mają takie kłącza, których jest coraz więcej

Zawilce jesienne rozchodzą się korzeniami na boki. Nie jakoś inwazyjnie, ale dość mocno. No i jeśli chce się je przesadzić, to trzeba korzenie wybrać co do jednego, bo z każdego kawałka potrafią odrosnąć.


To jak z przegorzanami. Do tej pory po przesadzeniu z nim walcze
To mnie troche zasmucilas. Posadzilam dwa biale i jak mi sie tam nie spodobaja, to widze ze bede musiala z nimi walczyc.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies