Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Helen 19:40, 20 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ewa, ależ masz piękny przedogródek
Kiedyś nie lubiłam pomarańczu w kwiatach ale takie połaczenia uważam za bardzo, ale to bardzo udane

Czy masz jakieś białe zawilce, które możesz polecić?
____________________
Helen - Hortensjowo
Poppy 20:14, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)
Czas na fotki, parę tylko z przedogródka



Canny, dalie i agapant ładnie jeszcze kwitną. Oby udało mi się je przezimować


No i pieknie A SS gdzie? zgrywa sie w pomaranczu?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Kasia_CS 20:26, 20 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja też niepomarańczowa dziewczyna, ale przyjemna energia bije z tego zestawienia fajnie CI się te dalie z donicy wylewają - ja miałam mieć jedną dalię w donicy, ale po tygodniowej (jedynej w wakacje) nieobecności tata mi ją zdołał utopić...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Poppy 20:29, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


Jak to wygląda teraz po przebudowie? Sam cień?

Morwa w dalszych planach Myślę nad usunięciem hibiskusów. Chcą za dużo wody. Prognozy przewidują że w 2050 roku co czwarte miasto będzie bez wody, więc myślę, że następne lata będą coraz gorsze.

Najpierw sadzę Cercis. Zastanawiam się tylko nad gatunkiem, czy canadensis, chinensis czy siliquastrum. Musi mieć te 5 m. Mam na to zastanawianie jeszcze rok, bo dopiero w przyszłym sezonie zacznę coś robić


Za duzo cienia Slonce mam tylko w przedogrodku (tam za duzo, ha ha) i w warzywniku. Moja dluga rabata niestety dosc ucierpiala, bo mam tam roze i szalwie, a dalie odmowily wspolpracy. Zostawie na przyszly rok, i zobaczymy, co bedzie. Na pewno bedzie wiecej swiatla, bo teraz przez 4-5miesiecy bylo wielkie zacieniajace rusztowanie.

Hibiskusy? a musisz je podlewac, czy same daja rade? Bo jesli nie musisz, to moze zostaw jeszcze. Ja testuje niezmiennie swoj przedogrodek, w tym roku podlewalam ze 2-3 razy, glownie ze wzgledu na roze,plus kilka razy same roze, ale jak sie ukorzenia to powinny dac rade bez spokojnie bez podlewania, nawet w takie suche lato jak obecne

Cercis siliquastrum? Musialam wygooglac. No to masz troche czasu na wybor
A ja mam 4 na liscie, ale nie wiem, czy mi sie wszystkie zmieszcza


____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Magara 22:28, 20 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Ewa, u Ciebie ślicznie, jak zawsze

napisz proszę co to znaczy, że zawilce się ładnie mnożą???
czy to znaczy, że przyrastają w masę czy się wysiewają czy korzeniami???
mam jednego i żałuję, że tylko jednego, cieszy teraz bardzo, jak już u mnie mało co kwitnie - fajnie by się było czegoś nowego dowiedzieć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosiek33 07:39, 21 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Drzewa w ogródku to i zysk i strata. Cień bezcenna sprawa, ale korzenie dużych drzew bardzo panoszą się w ogrodzie i wypijają wodę innym roślinom. Trzeba znaleźć równowagę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
gosika67 11:08, 21 wrz 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Piękne zestwienie kolorów, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Anda 16:02, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
sarenka napisał(a)


Jakie są drzewa z koronami piramidalnymi?

Śliczne te pomarańczowe kwiaty


Hehe, mam na myśli takie korony szersze na dole a węższe na górze np. Alnus x spaethii albo Tilia cordata
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:03, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
greg66 napisał(a)
U mnie agapant już przekwitł, to u Ciebie jeszcze go sobie obejrzę


Bardzo długo kwitł. Co chwilę wypuszczał od dołu nowe kwiaty. Mam nadzieję, że się nie przemęczył i ładnie przezimuje.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:08, 21 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Helen napisał(a)
Ewa, ależ masz piękny przedogródek
Kiedyś nie lubiłam pomarańczu w kwiatach ale takie połaczenia uważam za bardzo, ale to bardzo udane

Czy masz jakieś białe zawilce, które możesz polecić?


Dziękuję Polubiłam nasadzenia w donicach, pomimo podlewania, i tak stawiam je gdzie się da.

Zawilce jesienne czy wiosenne? Jesienne to na pewno Honorine Jobert. Bardzo ładny jest też zawilec Whirlwind. To bardzo mocna roślina i potrzebuje silnych roślin jako partnerów. Słabsze rośliny po pewnym czasie wypiera.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies