Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

AnnaCh 21:07, 21 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ten pomarańcz z niebieskim mego wygląda
Strasznie energetyczne połączenie, chyba sobie takie paznokcie zrobię
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Magara 22:19, 21 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Anda napisał(a)


Dziękuję

Zawilce wiosenne, Anemone blanda mnożą się w ziemi. One mają takie kłącza, których jest coraz więcej

Zawilce jesienne rozchodzą się korzeniami na boki. Nie jakoś inwazyjnie, ale dość mocno. No i jeśli chce się je przesadzić, to trzeba korzenie wybrać co do jednego, bo z każdego kawałka potrafią odrosnąć.

Ewa, jesteś jak zawsze nieoceniona ze swoją wiedzą, dziękuję, cmok
Mój zawilec teraz kwitnie więc zakładam, że jest jesienny i nie miałabym nic przeciwko temu, żeby się rozchodził korzeniami i odrastał z każdego kawałka - ogród mam młody, miejsca duuużo
myślisz, że mogę go teraz (jak kwitnie) jakoś podzielić czy lepiej z tym poczekać aż się zadomowi??? posadzony miesiąc temu...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Poppy 00:19, 22 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


Mam nadzieję, że dalie w przyszłym roku będą kwitnąć. Z jednej strony bardzo lubię cieniste rabaty i rośliny, ale z drugiej nie chciałabym mieć jedynie cienia w ogródku.

Hibiskusy muszę podlewać. Nie dają same rady. Jeszcze je zostawię, ale powoli się samą przygotowuję na tą zmianę.

Moje róże w tym roku były super. Dobrze się ukorzeniły po tych paru latach i nie musiałam ich właściwie podlewać. Oczywiście nówki podlewałam. Jedynie donicowe miały trochę mączniaka, a reszta zdrowa. Nawet teraz Louise Odier ma bardzo mało zainfekowanych liści, a to ona właśnie czasem choruje.

A jakie masz na liście teraz?


No wlasnie, sam cien to nie ten tego

Jak musisz podlewac hibiskusy, to wiadomo. Co chcesz w zamian?

A jak Novalis. Moj cos choruje, 2 pedy mu zamieraja. Nie wiem, ki diabel.

A drzewka?
Jarzebek taki jeden, z roziowymi owockami, amelanchier, Persimmon zamna chodzi i nie chce sie odczepic, byc moze granat w ktoryms kacie(ale watpie, chociaz za mna chodzi bardzo) i koniecznie, gdzies pod plot, zimozielona Eriobotrya japonica czyli loquat ( tym roku mialy u nas owoce, pyszne sa, zajadam sie nimi w italii)
Mam jeszcze Arbutus unedo, z tych mniejszych, do donicy
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 00:20, 22 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


SS z drugiej strony, ale skoncentrowałam się tylko na doniczkach Kolorystycznie wszystko pasuje. LEH też


Normalnie, gdybys mieszkala blizej, to bym sie wprosila na ogladanie
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 07:35, 22 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Przedogródek w tym roku bardzo energetyczny u ciebie. Podoba mi się to połączenie kolorów. Ciekawa jestem ich przechowania. Kanny mi się nie udało - zasuszyłam tak na kamień. Dalie później przelałam. Nie mówiąc już o agapantach. Jakoś nie potrafię z "doniczkowymi" współpracować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
KasiaBawaria 08:05, 22 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak to nam sie gusta zmieniaja Kiedys nie lubilam pomaranczu teraz kocham. Szczegolnie takie polaczenia z niebieskim.
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 11:49, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33516
galgAsia napisał(a)


A przedogródek - kolorystyczny dopalacz ! Pięknie


Dzięki Asiu Tam latem jest tak gorąco, że żadne uspokajające kolory nie pasują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:51, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33516
KasiaLangier napisał(a)
Ślicznie skomponowany kolorystycznie przedogrodek, bardzo energetyczny. Ja uczę się zestawień kolorystycznych. Na razie staram się wyciszać ogród od przypadkowych kolorów, ale stwierdzam, ze jednak mocne akcenty kolorystyczne bardzo mnie cieszą


Dziękuję W przedogródku takie mocne kolory mi pasują. Jednak w ogrodzie wolę kolory bardziej ciche, stonowane. Gdybym miała więcej miejsca, mogłabym wydzielić bardziej krzykliwe miejsce. Jednak na tej przestrzeni którą mam takich mocnych kolorów nie widzę, na razie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:53, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33516
KasiaBawaria napisał(a)


To jak z przegorzanami. Do tej pory po przesadzeniu z nim walcze
To mnie troche zasmucilas. Posadzilam dwa biale i jak mi sie tam nie spodobaja, to widze ze bede musiala z nimi walczyc.


Wiesz, ja je trochę zlekceważyłam przy przesadzaniu. Ty będziesz bardziej ostrożna, więc może u Ciebie nie będzie tak źle
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:54, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33516
AnnaCh napisał(a)
Ten pomarańcz z niebieskim mego wygląda
Strasznie energetyczne połączenie, chyba sobie takie paznokcie zrobię


Hah, inspiracja do manicure. Rośliny to jednak mają moc
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies