Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Kawa 13:57, 13 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia zanotowałam
zobaczymy wiosną jak część roślin wsadzę na ile bedzie miejsce
cebulowe oczywiście - na przyszły rok
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Szymka 14:55, 13 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
gogo napisał(a)
Ewo

Dla informacji: jeże golasów nie jedzą, podsuwałam im pod ryjki i ich nie tykały.


U mnie wcinały aż im się uszy trzęsły, a do tego sprzątały trupy , które gdzieniegdzie pozostawiałam
Ale kilka dziennie, to niestety za mało. Potrzebna by była armia jeżowa.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
daszum 19:49, 13 sty 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ewo, zaglądam noworocznie
Wszystkiego najlepszego w życiu i w ogrodzie

A propos ślimakowej dyskusji - uśmiercam bez litości w każdy możliwy sposób.
Ślimaki pojawiły się u mnie 2 lata temu, ale rosną w siłę w sposób niekontrolowany
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
eda 17:50, 14 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Dziewczyny serio jeże jedzą golasy ?
To super to dobrze że bałam się sypać granulki ale momentami to padałam bo po deszczu taka drobnica wychodziła z ziemi że szok jesienią jajka tłukłam gdzie popadnie a latem dorosłymi już przekarmiłam żółwie ....ale tygryski zostawiam
Fifi moja suczka ma zagrodę na skraju ogrodu i przez siatkę do niej mnóstwo przechodziło z nieużytków (tylko zielsko rośnie)zmuszona byłam posypać solą i to grubo przy siatce bo do misek wchodziły golasy i skończyło się w tym miejscu jednak sól bariera ale no weź wal soli dookoła ...szok ciekawe jaki będzie przyszły rok
buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:55, 14 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
gogo napisał(a)

Dla informacji: jeże golasów nie jedzą, podsuwałam im pod ryjki i ich nie tykały.


Ta informacja jest bezcenna dla mnie bo miałam wyrzuty sumienia, że sypałam w ubiegłym sezonie. Dziękuję za nią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 18:42, 14 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Nie lubię ślimaków, w każdej odmianie. Na szczęście u mnie piach i las więc tylko te skorupowe, z którymi kosy i drozdy rozprawiają się błyskawicznie. Nawet zostawiam przy rabatach kamienie, aby miały gdzie rozprawiać się z nimi
Pomidory uwielbiam ale jakoś nie umiem zadbać o nie i zazwyczaj niewiele mam z nich pożytku. Co prawda kupuję tylko sadzonki koktajlowych ale jak widzę niekoniecznie mnie lubią: zaraza skutecznie mnie zniechęca.
Pomysł aby posadzić paprykę na rabatach super, na bank spróbuję
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 20:44, 14 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ewo, jak się produkuje szczepione pomidory? W jakim celu się to robi?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 21:12, 14 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolanko, dzięki Tobie rozumiem, dlaczego kosy tak lubi sobie dziobać w okolicy krawężników przy rabacie, tam odchodzi rozprawianie się ze ślimakami! U mnie koktajlowe w tym roku długo dawały plony. Tylko z nich był pożytek.
Anda 15:03, 15 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
gogo napisał(a)
Ewo, u Ciebie kopalnia wiedzy, a za podpowiedź sposobu na ślimaki to Cię ozłacam
Golasy zbieram i uśmiercam, nie mam litości.
Daję je w jedno miejsce i są zjadane przez pobratymców, z którymi też się rozprawiam.

Dla informacji: jeże golasów nie jedzą, podsuwałam im pod ryjki i ich nie tykały.


Slimaki są utrapieniem. Suche lata dobrze wpływają na zmniejszenie ich populacji, ale jak jest mokro to dla nich raj.

U nas jeże jedzą ślimaki. Może to po prostu zależy od tego, jak bardzo są głodne? Jakieś większe owady na pewno są smaczniejsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:04, 15 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kawa napisał(a)
Ewunia zanotowałam
zobaczymy wiosną jak część roślin wsadzę na ile bedzie miejsce
cebulowe oczywiście - na przyszły rok


Super
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies