Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 12:30, 19 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Helen napisał(a)
Ja ślimaki dziabię szpadlem do kancików. EM się ze mnie śmieje, że to mi przynosi pecha, m.in. przy szukaniu parkingu w zatłoczonym miejscu. Za to On od razu znajduje miejsce parkingowe, bo żyje w zgodzie z naturą. Ehhhh, faceci .


Takiej teorii to jeszcze nie słyszałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:31, 19 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Mgduska napisał(a)
Dagmara, przybij piątkę Ja też wynoszę do lasu Parę w życiu ubiłam, więc mam je na sumieniu, ale nie jestem w stanie mordować na kilogramy, o nie. Wynoszę do lasu i dobrze mi z tym


Zależy co kto lubi Kilerem trzeba się urodzić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:32, 19 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Kokesz napisał(a)
Ja też morduję...nożyczkami tnę...na początku się litowałam i wyrzucałam za płot ale wracały...
Mam ich masakrycznie dużo


U Ciebie najpiękniej i najsmaczniej, więc nie dziwota
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:45, 19 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Magara napisał(a)


Ewa, obejrzałam wszystko
Ślimaki widać pokochały korten podobnie jak właściciele ogrodów
Małżonek mój mówi, że jak jest dobrze zrobiony ocynk i cięty odpowiednimi nożycami a nie jakimś badziewiem to długo nie zardzewieje. My będziemy robić z ocynkowanej bo taka jest dostępna a na miedź czy mosiądz nas nie stać (są pewne granice szaleństwa, nawet w walce ze ślimakiem )
Filmik z aksamitką daje do myślenia BARDZO. Tylko kaszubskie ślimaki jakby większe mi się wydają i to mnie najbardziej martwi (wiadomo - duży może więcej).
Tekst do czytania na niedzielę zostawiam - z moim niemieckim bym do rana się męczyła.
I odnośnie Waszych przemyśleń - mi się czerwona wersja "górna" podoba ale Małżonek mówi (i trochę racji ma), że to nam znowu zabierz te kilka cm pomiędzy skrzyniami i utrudni mobilność w warzywniku.
Wersję czerwoną "dolną" też rozważaliśmy ale to znowu trudność z uwagi na pionowe wzmocnienia skrzyń (nie wiem jednak czy nie trzeba będzie się wspiąć na wyżyny doginania blach i tak zrobić...)
Nasze rozwiązanie B - cały czas obawa, że się prześlizgną z dech na blachę i para pójdzie w gwizdek.
Plastikowe obrzeże też oglądałam, nawet takie z kolcami (coś jakby antyptak w wersji mini na ślimaki). Ale plastik mnie nie przekonuje. W naszych warunkach atmosferycznych podejrzewam, że byłby mało trwały i za 2-3 sezony zasiliłby śmietnisko. Blacha jednak bardziej trwała, więc i jakby aspekt eko...
Jutro będą kolejne przymiarki i trawienie Waszych uwag. Potem szybkie kolejne covidowe Święta i będziemy podejmować ostateczną decyzję, żeby jeszcze w tym roku, po starych cenach, zamówić. Oczywiście dam znać na czym stanęło i też mam wielką nadzieję, że wojnę wygram

I jeszcze nicol21 odpowiem podobnie jak Ewa - masa jest reklam, ofert i filmików z blachami wbijanymi w ziemię - w Polsce niedostępne, ale na niemieckich stronach full tego, z różnymi kształtkami, łącznikami, pasujące na każdy wymiar - no jest w czym wybierać, tyle, że w ojro

P.S. Właśnie nam się urodziła wersja D. Wasza czerwona "dolna" wersja zainspirowana filmem z aksamitką, tylko z innym układem blachy (krótszy kawałek mocowany do skrzyni, dłuższy, pod kątem 45 skierowany w dół na zewnątrz). Niech wszystkie kaszubskie ślimaki pakują walizki i na Mazury jadą Na pohybel im i mam nadzieję, że moje zaśmiecanie Twojego wątku przyniesie korzyści też innym forumowiczom


Plastik na duże obrzeże też mnie nie przekonuje. Jednak blacha jest bardziej stabilna i na lata - bardziej ekologiczna.

Wersja D zna na pewno egzamin. Na pohybel im

Jakie zaśmiecanie wątku? Ja się bardzo cieszę z takich dyskusji i dywagacji Oby więcej takich

Może ktoś w PL się wreszcie zlituje nad ogrodnikami i zacznie takie blachy sprowadzać lub sam produkować. Myślę, że wielu ogrodników by takie kupiło. Wtedy nie trzebaby się było głowić nad własnym wykonaniem.

U nas też święta covidowe, znów. Już mam dość tego. Obrzydło mi. Mimo, że jestem szczepiona trzy razy, nie chcę tego dziadostwa przechodzić (wraz z kwarantanną) i znów trzeba ograniczyć kontakty, znów - i już mi to bokiem wychodzi.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 16:39, 19 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Zależy co kto lubi Kilerem trzeba się urodzić


Ja to takie ogrodowe dziecko - miałam chęć hodować dżdżownice, żabą straszyłam kolegę, nawet pająka tzw. zegarek potrafiłam chwycić za nogę Zdecydowanie nie urodziłam się kilerem
A tak serio - u mnie jest ich naprawdę za dużo, pół kilo to standard porannego obchodu z wiaderkiem, łatwiej toto wynieść do lasu, niż wymyślać humanitarne metody, a potem i tak musieć wynieść.
Blachy do mnie przemawiają. Bo pojedyncze dalie mogę umieścić w miedzianych obręczach, ale całych skrzyń już nie dam rady. Będziem myśleć - ja i mój DT
____________________
Sałatka pokrzywowa
SlonecznyOgrod 17:23, 19 gru 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
U mnie ślimaków twu twu nie ma, bidne by uschły
Ale... moi sąsiedzi mieli w tamtym roku hodowlę ślimaków. Ani jeden nie wyszedł z ogrodzenia. A ogrodzenie to balustrada z desek na szerokość deski czyli jakieś tam 40cm. Jak to możliwe? Całość wokół do desek przybita była listwa z miedzi, ślimak tej bariery nie przekroczy!
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magara 22:41, 19 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7072
Anda napisał(a)


Może ktoś w PL się wreszcie zlituje nad ogrodnikami i zacznie takie blachy sprowadzać lub sam produkować. Myślę, że wielu ogrodników by takie kupiło. Wtedy nie trzebaby się było głowić nad własnym wykonaniem.


Wydaje mi się, że u nas w tym sezonie na topie są głównie taśmy miedziane (moje obserwacje z allegro). Można kupić i "zauny" ale cena kosmiczna - jeden narożnik ponad 60 zł, a komplet oblachowań na skrzynię - prawie 500... I wybór żaden
Ale wydaje mi się, że każda firma, która zajmuje się dachami robi oblachowanie. W sumie ich to chyba bangla czy zamawiamy blachę pod rynnę czy do skrzyń jako zaporę na ślimaki A cena - nieporównywalnie taniej wychodzi oblachowanie dachowe Zresztą już parę razy się przekonałam, że jak się chce kupić produkt dedykowany dla jakiegoś celu jest on dużo droższy niż ten sam produkt "bez nazwy" - taśma miedziana X złotych, taśma miedziana "na ślimaki" X złotych pomnożone przez 10, preparat na kleszcze X złotych, preparat na kleszcze "dla dzieci" (o identycznym składzie)- X złotych razy 10, przykłady można mnożyć
Z mojego doświadczenia: potrzebowałam podpór dla kilku roślin - i mam Drut spawalniczy (prawie jak korten wygląda) w sklepie metalowym kosztuje niecałą złotówkę za metr, "rdzwa" podpora - no same wiecie jakie to koszta w sklepach dla miłośników ogrodów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Pszczelarnia 18:20, 20 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Ale fachowe rozważania. Ślimakami karmię ryby w strumieniu. Niektóre giną od razu z mojej ręki - walka gatunków jak nic.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agatorek 11:33, 25 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 11:33, 25 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9065
Miłego świętowania.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies