Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 11:15, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Śmiem donieść, że z wyprzedaży -70%, wywiozłam wczoraj pełen wózek, a w nim: na ognistą dzielżany Ranchera i Bondera, jeżówkę Sombrero Lemon Yellow, szałwię April Night, turzycę Milk Chocolate, a do tego scabiosę Butterfly Blue, penstemony Cha Cha Pink, bo ich nigdy nie dość na różance oraz palczatkę Blue Heaven ( może też na którąś ognistą), bo palczatki kocham.
Niech tylko wszystko ładnie przezimuje, bo już mam w głowie poukładane plany


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Monia81 11:25, 26 paź 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Teraz doczytałam, szałwię April Night mam pierwszy rok, kolor kwiatów u mnie ma bardziej niebieski niż fioletowy, rośnie na słonecznym miejscu, fajna zwarta jest ta szałwia i pszczółek i innych latających owadów zwabiała bardzo dużo
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Wendy79 11:28, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mózg mi się na jesień odblokował, zauważyłam ostatnio, chyba dzięki brakowi upałów i w końcu wymyśliłam też, jak postawić ten kompostownik, żeby było dobrze.
Ciągle jakieś nowe wizje na już ( bo przecież muszę przed zimą jeszcze kompost przerzucić ), a drewutnia jak stała, tak stoi.
Grudzień jeszcze zostaje
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:29, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Monia81 napisał(a)
Teraz doczytałam, szałwię April Night mam pierwszy rok, kolor kwiatów u mnie ma bardziej niebieski niż fioletowy, rośnie na słonecznym miejscu, fajna zwarta jest ta szałwia i pszczółek i innych latających owadów zwabiała bardzo dużo


Dzięki Monia za podpowiedź, bo kombinuję właśnie, na którą ognistą ją dać
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 11:41, 26 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Rowniez jestem za wersja 2

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 11:41, 26 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga, normalnie zazdroszczę że masz jeszcze gdzie sadzić.. ja ogniste rośliny tylko w warzywniku wyjątek żeleźniak Russela - poszedł na bylinową, musiałam go gdzieś wsadzić przed zimą, po kwitnieniu wyleci do warzywnika...

A warzywnik będę ogarniać wiosną, muszę plany zimą porobić i liczyć na pomoc Mamy, bo niedługo idę do pracy - dwa etaty będę ogarniać...

Ale fiolety pasują wszędzie więc muszę za nimi popatrzeć...
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 11:46, 26 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
a już sobie znalazłam tą szałwię ja mam deep blue i w tym roku zostawiłam kwiatów trochę na nasionka- dzięki temu miałam już w tym roku 3 sadzonki
mam też jedną szałwię okręgową - ciekawe czy będzie ładnie rosła...

palczatka świetna podobna do owsicy i pewnie takie same ma wymagania
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 12:01, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Agata, szaleństwo ogrodnika, nie zna granic Poszerzam dosyć wąskie rabaty ogniste, które mam w sadzie przy wejściu do warzywnego, ile się w przyszłym sezonie, bo chcę ładniej pokazać moją kolekcję liliowców. Miejsca raczej już brak.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że od wiosny też będę chyba pracować na dwa etaty: tam, gdzie teraz i u siebie (?) Niemniej podziwiam Cie bardzo, bo mi "etat" dzieci odpada.

Palczatkę u siebie już mam "Prairie Blue". Super palczatkę widziałam na zdjęciach w Zielonych Progach, czekam, kiedy będą ją sprzedawać.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 13:24, 26 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziękuję. Dlaczego, jak zaglądam do Ciebie, to zawsze przypomina mi się robótka, którą powinnam wykonać. Tym razem: truskawki - jeszcze opielić przed zimą.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:14, 26 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kolor fotela - super!

I ja udam się jeszcze na cebule, upss... nie posadziłam czosnku - jeszcze zdążę.


Najfajniesze byłyby zrębki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies