Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 11:03, 29 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Ja jednak lubię uporządkowaną przestrzeń... podoba mi się zmiana okrutnie

Ja na ścieżkach położyłabym matę plastikową, szkółkarską lub grubą włókninę.
Nawet dookoła skrzyń. Chwastów nie będziesz miała, dobrze się chodzi, z czasem zdejmiesz i wysypiesz sobie czymś lub coś położysz coś. Od razu mniej pracy będzie, zobaczysz...



Mata będzie, zobaczymy tylko czy zdążymy. Priorytety teraz inne mam.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 11:23, 29 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Mata będzie, zobaczymy tylko czy zdążymy. Priorytety teraz inne mam.


matę możesz wiosną położyć, byle by chwasty nie porosły
____________________
Z Pszenicznej...
koliber 11:30, 29 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Wendy79 napisał(a)


Czy zdązymy ze zmianami przed zimą? Kto to wie. Dwie komory kompostownika trzeba skończyć i przerzucić całą górę dobroci...Uff, już mnie boli kręgosłup.





Ja swoje dobroci już przerzuciłam

To co mnie u Ciebie ogromnie zauroczyło to Twój pomysł na grządki Wieczorem pokazuję je mężusiowi
Jak bym tak odpowiednio je zachwaliła, to może mi takie zmajstruje
____________________
Zielona przestrzeń
AgataP 12:11, 29 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga czy Ty masz pietruszkę naciową i szczypiorek z siedmiolatki ? nie wiem jak z ich zimowaniem...
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 14:30, 29 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zdążycie, zdążycie. Ponieważ jest zapał i radość.

Mi dnia zabrakło. Ale truskawki opieliłam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 14:31, 29 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Świetny warzywnik się zapowiada
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 19:24, 29 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AgataP napisał(a)
Aga czy Ty masz pietruszkę naciową i szczypiorek z siedmiolatki ? nie wiem jak z ich zimowaniem...


Zimują bez problemu. W mroźne dni listki przemarzają, ale przy plusowych temperaturach pietruszka wypuszcza nowe. Szczypior nie ( u niego dopiero na wiosnę pojawiają się zielone kiełki)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 08:39, 30 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zimują bez problemu. W mroźne dni listki przemarzają, ale przy plusowych temperaturach pietruszka wypuszcza nowe. Szczypior nie ( u niego dopiero na wiosnę pojawiają się zielone kiełki)


Super, pietruszkę dosieję wiosną jeszcze w innym miejscu.
A szczypior przytnę i poczekam na wiosennego jeżyka..
Dzięki Gruszko

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 13:00, 16 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga co słychać? zamknęłaś sezon?
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 17:28, 16 lis 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Aga co słychać? zamknęłaś sezon?


Myślę, że jeżeli faktycznie to ochłodzenie się już utrzyma, to dzisiejszy dzień będzie ostatnim tak intensywnym w tym sezonie. Najważniejsze rzeczy zrobiłam; położyłam warzywny spać, powsadzałam wszystkie cebulki, kompost został przerzucony do nowych kompostowników, trawy powiązane, trawnik ostatni raz dzisiaj skoszony, rabata pod nowe nasadzenia przekopana po raz pierwszy w ostrą skibę. Chciałam jeszcze posprzątać drugą różankę przed kopczykowaniem, ale może jeszcze się uda, w jakiś cieplejszy dzień, bo dla mnie 5'stopni to trochę mało.



To rabata piwoniowa, zakładana w tym roku.




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies