Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

MartaKozak 22:13, 26 paź 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wendy79 napisał(a)


Aha, czy ktoś ma szałwię "April Night", bo w końcu nie wiem, jak ona kwitnie: bardziej na fiolet czy bardziej na niebiesko?


U mnie jest zdecydowanie ciemno fioletowa, zwarta, bardzo ladnie i długo kwitnie
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Wendy79 22:17, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
Dziękuję. Dlaczego, jak zaglądam do Ciebie, to zawsze przypomina mi się robótka, którą powinnam wykonać. Tym razem: truskawki - jeszcze opielić przed zimą.



Dzisiaj pięć godzin w ogrodzie za mną. Ciągle walczę w warzywnym. Całe szczęście jeszcze zostało mi posprzątać przy jeżynach i malinach,posadzić czosnek ( tato mówi, że w listopadzie) i koniec.

Skoro już mi przypomniałaś o plewieniu, to nie wiem czy dam radę jeszcze w tym sezonie ogarnąć bylinówki i brzozową, bo jeszcze nie przygotowałam nowej rabaty pod domem, a muszę koniecznie przed zimą przekopać.


Pszczelarnia napisał(a)


Najfajniejsze byłyby zrębki.


Tylko skąd brać w młodym ogrodzie?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:24, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
MartaKozak napisał(a)


U mnie jest zdecydowanie ciemno fioletowa, zwarta, bardzo ladnie i długo kwitnie


W opisach piszą o niej, że kwiaty ma fioletowo-niebieskie i teraz nadal nie wiem, jakie będą u mnie. Super, że masz o niej dobre zdanie. Jest nadzieja, że wyprzedaż była udana
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 12:34, 27 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ciekawa jestem tych Twoich rabat... ja planuję jeszcze jedną powiększyć i to chyba byłoby na tyle. Mordory jeszcze do ogarnięcia, ale bez ciśnienia i zadbanie o warzywnik.
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 23:12, 27 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Ciekawa jestem tych Twoich rabat... ja planuję jeszcze jedną powiększyć i to chyba byłoby na tyle. Mordory jeszcze do ogarnięcia, ale bez ciśnienia i zadbanie o warzywnik.


Chodzą mi po głowie, już od jakiegoś czasu. Pomysł jest, zobaczymy jak z realizacją Trochę mam problem z dobraniem niebieskiego koloru, tzn. roślin, w rabacie żółto-niebieskiej.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:13, 28 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jesienny spacer przed pracą, po mokrym ogrodzie...





Czy zdązymy ze zmianami przed zimą? Kto to wie. Dwie komory kompostownika trzeba skończyć i przerzucić całą górę dobroci...Uff, już mnie boli kręgosłup.






Czosnek czeka do posadzenia...



I ten kawałek z jeżynami jeszcze do ogarnięcia...


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 18:59, 28 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kawał prac za Wami. Aura będzie sprzyjała, bo poza dzisiejszym dniem kolejne będą bez opadów i ciepłe.
Wypada tylko życzyć sił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 09:07, 29 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Jesienny spacer przed pracą, po mokrym ogrodzie...






Pięknie... chyba o tym marzyłaś
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:11, 29 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Czosnek czeka do posadzenia...





Ja jednak lubię uporządkowaną przestrzeń... podoba mi się zmiana okrutnie

Ja na ścieżkach położyłabym matę plastikową, szkółkarską lub grubą włókninę.
Nawet dookoła skrzyń. Chwastów nie będziesz miała, dobrze się chodzi, z czasem zdejmiesz i wysypiesz sobie czymś lub coś położysz coś. Od razu mniej pracy będzie, zobaczysz...

____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 10:56, 29 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kawał prac za Wami. Aura będzie sprzyjała, bo poza dzisiejszym dniem kolejne będą bez opadów i ciepłe.
Wypada tylko życzyć sił.


Wkradają się wyjazdy i Święta. Czas będzie trzeba gdzieś wykraść...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies