Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 21:03, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jest tam dobra ziemia, bardzo dobra, ale jest tam dosyć wilgotno, a podczas roztopów w kilku miejscach stała woda. Wzdłuż ogrodzenia rosną tawuły i derenie oraz jarząby. Zaczęłam obsadzać bodziszkami, żeby zadarniły. O ile na w miarę równym terenie jest ok, to nie wiem jak sobie poradzić z tą skarpą, sąsiadującą z drogą.
Dzisiaj pomiędzy krzewami a ogrodzeniem położyliśmy kartony i wyłożyliśmy korą. Kolejny pas jest wyłożony na razie czarną agro, ale na tym spadku jest ona ciągle zrywana przez wiatr i nie wiem jak sobie poradzić z tymi chwastami.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 21:44, 03 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agro dobrze przymocować (dużo plastikowych kołków). Bodziszki na takiej stromizmie rosną również u Dzidki. Może runianka (jak cieniście?). Na pewno języczka bordowa, i ile nie zjedzą jej ślimaki z rowu. I hosty dadzą radę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardener27 22:22, 03 kwi 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Skarpę ściółkuj skoszoną trawą, ona będzie najlepsza, nie zjedzie jak wszystko inne. Im więcej warstw tym lepiej, zagłuszysz chwasty, po czasie ustąpią.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gosialuk 22:55, 03 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ja widziałam jeszcze taką skarpę przy rowie obsadzoną bergeniami.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Wendy79 09:21, 04 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Spróbuję jeszcze z tą agro, ze zwiększoną ilością kołków, a trawą będę wykładać ten pas pomiędzy tłuczniem na drodze, a początkiem skarpy. Sąsiedzi i tak już dziwnie na mnie patrzą, jak z wypiętym tyłkiem albo na kolanach plewię w rowie

Chciałam wypełnić ten rów bylinami ( no trawa się nie sprawdza, bo ciężko wysiać i potem kosić), bo po pierwsze jestem Byliniarą, po drugie takich bodziszków korzeniastych mam sporo i mogę sobie je na spokojnie dzielić i obsadzać po kawałku, a rosną bardzo szybko i są nie kłopotliwe. Myślałam, z tych samych powodów, jeszcze o funkiach i irysach.
No i nie będzie mi ich aż tak bardzo szkoda, jak ktoś przyjdzie i zniszczy (ludź, pies, sarna).

Oczami wyobraźni widzę też czasami rów kwitnących bodziszków.

https://pl.pinterest.com/pin/360639882659623724/
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 21:58, 04 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A może na skarpę irgę płożącą? - ładnie zadarnia, kwitnie drobnymi białymi kwiatuszkami, chyba nawet owocuje...

Też niedługo bedę pikować pomidorki. Ja w tym roku skromnych 12 odmian oczekuję ale u mnie szklarenka malutka, no i parę sztuk dam na zewnątrz do skrzynki, w sumie może z 30 krzaczków tylko (i aż!).
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 16:05, 05 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wiosna

Młodziutka Wildcat.





Leonard Messel






____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 16:08, 05 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kalina Anne Russell





Świdośliwa lamarcka.


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 16:11, 05 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pachnąco. Tak wyglądają wsadzone z doniczek, trzy lata temu, hiacynty.





Nowa gwiazda. Kolor udany I pierwsze wchody. Szpinak.





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 16:14, 05 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203

A takie obwódki w warzywnym buduje mi Maciek.



To lecę, coś porobić w ogrodzie. Przesadzanie, opryskanie bukszpanów, posadzenie porzeczkoagrestu, podlanie wschodzącego bobu i groszki, i inne małe "takie tam".
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies