Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:29, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosialuk napisał(a)
Haniu kiedyś zachwalałaś żylistka Nikko. Dziś spotkałam go w szkółce i nabyłam 3 sztuki. Dziękuję.


Dobry jest na obwódki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 22:30, 07 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Pięknie rodki ci kwitną. Nie wiedziałam, że żagwin jest tak intensywny w kolorze. Muszę go sobie zapisać. To jakaś konkretna odmiana?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 22:35, 07 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A ja muszę tego żylistka zapisać. Miałam kiedyś wielkiego krzaczka, z żalem się go pozbyłam, bo lubiłam jego kwiaty, a nie pasował mi do koncepcji. Ten mały się wpasuje.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:41, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
inka74 napisał(a)
Pięknie rodki ci kwitną. Nie wiedziałam, że żagwin jest tak intensywny w kolorze. Muszę go sobie zapisać. To jakaś konkretna odmiana?


U mnie najczęściej rosną te pospolite. Ten też był taki. Kupowałam go na ryneczku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:48, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
tulucy napisał(a)
A ja muszę tego żylistka zapisać. Miałam kiedyś wielkiego krzaczka, z żalem się go pozbyłam, bo lubiłam jego kwiaty, a nie pasował mi do koncepcji. Ten mały się wpasuje.


Tego mojego dodatkowo ostro tnę. Pewnie z tego powodu nie kwitnie spektakularnie. Jesienią ładnie się przebarwia i dość długo trzyma liście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:55, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witaj Haniu To sobie popatrzyłam Znów myślami szukałam Cię pomiędzy polami rzepaku w okolicach Srebrnej Góry I odkryłam pewną prawidłowość - w niemal każdym ogródku na Śląsku jest..tamaryszek, którego poznałam w Twoim ogrodzie Tak więc uznałam ją za roślinność rodzimą dla Śląska, obok rzepaku Uściski zostawiam!


U mnie zagościł ze względu na nieokiełznanie. Wnosi element lekkości. Gdyby był zimozielony, to tam w centrum stanowiłby zbyt wyrazisty akcent. Czy ja pisałam, że tam są dwa tamaryszki? W momencie zakupu był 15 cm patyczkiem. Z powodów wymienionych wyżej, zostały oba.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 22:58, 07 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


Tylko popatrzę już nie komentuję, nie wzdycham...
____________________
Dwa ogrody
Kawa 12:04, 08 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
jejuuuuu
cudnie Haniu
kukliki mus dokupic jednak mają w sobie coś
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 22:02, 08 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Pani Przyrodo, wzdychanie w maju jest popularną czynnością.

Kamilko, mam słabość do żelaznych, pospolitych roślin. Często potrafią zaskoczyć.

Wczoraj popadało, na jutro zapowiadają burze. Nie marudzę z tego powodu, ale... trudno się wstrzelić z ekologicznymi opryskami. A podstępne żarłoki zaczynają harcować. Nocne temperatury nie spadały poniżej zera. Może to zasługa coraz gęściejszych przesłon.

W ogrodzie nic robić nie trzeba i taki stan mi pasuje.

Wystartowały bodziszki Max Frei. Symbolicznie.


Późno budzą się ketmie.


Dzwonki Poszarskiego uformowały samoistnie zielone kuleczki. Świetnie się sprawdzają jako obwódka cienistych rabat.



Przezimowały wszystkie cztery gaury. Kwiatostany formuje szałwia jadalna. Kwitnie obficie, długo i w ładnym kolorze.



Red Baron już świeci w promieniach słońca.



Przez ostatnie dni orliki zatrzymały się w rozwoju.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:09, 08 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kalina angielska wchodzi w ostatni etap kwitnienia.




Zastąpią ją godnie inne rośliny.


Krzaczki po prawej stronie żurawek to żylistki.


Kawałek ronda.


I rzut okiem na przestrzał.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies