Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:39, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
anna_t napisał(a)
Hania jesteś jedyną chyba osoba na forum z taką ilością zdjęć na wątku cały tydzień siedziałam w wa-wie na szkoleniu i powiem Ci że codziennie miałam co u Ciebie pooglądać i nacieszyć oko zielonym


Aniu, więcej zdjęć chyba wkleja Sylwia ze Szmaragdowej doliny. Bo i ogród u niej większy.
Nie wiem, czy to źle, że aż tyle, czy dobrze?
Ujmę to tak: kiedy zakładałam ogród, nie szukałam inspiracji na pinach. Na nich rzadko dało się podejrzeć wygląd rabat w różnych porach roku, a to mnie najbardziej interesowało. Nie chwila, nie moment, ale oś czasu. Trafiłam na kilka wątków i podglądałam; zadowolona byłam, kiedy właściciel ogrodu wywody podpierał zdjęciami. I to nie tymi w mocnym zbliżeniu, ale w szerszym planie.
Licznik wątku wskazuje, że każdy post czyta około 1000 osób. Może ktoś z czytelników zrezygnuje z białej Marianny pod tujkami i zdecyduje się na rośliny, które może nie są tak porządne, ale pozwalają na cieszenie się kolorami wiosny, lata, jesieni i zimy.

Uspokoiło się kolorystycznie po przekwitnięciu drzewek owocowych, tulipanów i szafirków.








Nie lubię szkoleń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:46, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Roocika napisał(a)
Uwielbiam patrzeć na Twój ogród.


Buziak!
Mnie koi, cieszę się, że podobnie działa na innych.



Ze skarpy niedługo trzeba będzie zacząć wysadzanie. Zagęściło się.






Dyrektory przemokły i pewnie nie doczekają spotkania z Nova Zemblą.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anna_t 20:55, 11 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bardzo dobrze że aż tyle
Akurat to szkolenie było fajne ale ja już mam nawyk że w praktycznie każdej wolnej chwili zerkam na O. I twoje fotki zawsze cieszą oko, zieleń cieszy oko...
Znalazłam dzisiaj w szkółce koło mnie tą kalina pachnąca, tylko niewiem gdzie bym ją posadzila...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gruszka_na_w... 21:00, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kwartet napisał(a)
Hania ty się pakuj w pociąg czyco to tam masz i przyjeżdżaj , przenocuję i wrócisz następnego dnia.
Oglądam i oczy pasę ale czasu mało i nic nie skrobię ale nieustająco jestem


Ostatnimi czasy na forum też robię głównie za cichego podglądacza.
Wielkie dzięki za zaproszenie. Za dwa lata zakończę etap bycia etatowym pracownikiem. Będę bardziej mobilna, może się uda spotkać.

Lucy, już sobie wyobrażam nas dwie w Twoim kabriolecie. I ten pisk opon na wirażach. Może nie zgrzybieję do czasu spełnienia marzeń.

Orliki się rozwinęły. Jeszcze skromnie.Jeden się wysiał w przywrotniku.





Bez Palibin- sadzony w grupie- razy 3.



I skromnie udana próba ponownego zaproszenia do ogrodu miodunki. Na początku było jej sporo, potem zaginęła bez wieści. Znalazłam w gęstwinie kawałek i odtwarzam pierwotny stan posiadania.
Spodobało się jej za ławeczką.



A bratki wciąż w dobrej formie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:05, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
anna_t napisał(a)

Znalazłam dzisiaj w szkółce koło mnie tą kalina pachnąca, tylko niewiem gdzie bym ją posadzila...


Mira z ogrodowego spektaklu, co trwa, swoją kalinę angielską podkrzesuje. Ma w pobliżu krzesełko, a kalina jest soliterem.

U mnie jest częścią rabaty. Kiedy przekwitnie obok niej dorastają róże, powojniki, jeżówki, gracki, potem astry.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:09, 11 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wielkie dzięki za zaproszenie. Za dwa lata zakończę etap bycia etatowym pracownikiem. Będę bardziej mobilna, może się uda spotkać.


Ja bym chciała tylko nieśmiało wtrącić, że spotkanie jest w sobotę... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:11, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kasia_CS napisał(a)
Oj Haniu, propozycja warta wzięcia pod rozwagę a Kwartecikowy ogród trzeba zobaczyć! Sama jestem ciekawa, bo widziałam go jesienią za każdą wizyta, więc pewnie nie poznam


Ogród Kwartecika znam tylko ze zdjęć i zważywszy na reakcję mojego organizmu (piknięcie w sercu i wzdychanie), wiem, że to ogród, w którym doznałabym ukojenia cielesnego i duchowego.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:16, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)


Ja bym chciała tylko nieśmiało wtrącić, że spotkanie jest w sobotę... .


Wiem. Ale jeszcze się nie nauczyłam teleportacji. Muszę tradycyjnym sposobem.

Brzozowa po dodaniu z przodu bukszpanowych kulek wyporządniała.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:23, 11 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wiem. Ale jeszcze się nie nauczyłam teleportacji. Muszę tradycyjnym sposobem.


Oj tam, oj tam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:28, 11 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
No, odpowiedziałam wszystkim, więc teraz pora na sprawozdanie z pracowitej soboty.
Nie padało. Przed południem skosiłam trawę na zapłociu i we wnętrzach ogrodowych, ścięłam tulipany Dolls Minuet, zaplotłam liście narcyzów w warkocze. Po południu oczyściłam z chwastów dwie ostatnie niezagospodarowane rabaty w warzywniku. Na jednej wysiałam ogórki, cukinie, dynię Hokkaido i żółtą szparagówkę. Na drugiej będą pomidory. Prognozy pogody nie są zachęcające. Noce jeszcze mają być chłodne (4 stopnie). Pomidory muszą poczekać.

Warzywnik z różnych punktów widzenia.







Na pierwszym planie ziołownik (melisa, tymianek, mięta, lubczyk i wieloletni szczypiorek, za nimi koperek, pietruszka naciowa, rukola)


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies