Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Aurelllia 20:21, 07 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ta soczysta zieleń majowa jest najpiękniejsza Czym Ty trawnik nawozisz, że taki dywanowy ? W tym roku i do mnie lilak zawitał, ale na razie słabiutki, pewnie w przyszłym roku dopiero da pokaz Dorodną serduszkę masz, u mnie w cieniu niedaleko świerka ogromnego siedzi i on z niej wszystko co dobre wysysa - muszę ją przesadzić, bo na zmarnowanie pójdzie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Monia81 21:16, 07 maj 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Cudnie Haniu, lubię u Ciebie oczy nacieszyć, u mnie coś marnie z różanecznikami w tym roku, pojedyńczymi kwiatkami kwitną... a te kukliki się tak wysiewają, czy dzielisz sadzonki? bo się właśnie zastanawiam kiedy ewentualnie do dzielenia się ich brać? pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 21:29, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)
piękny łan kulików


dziś nowego na targu upolowałam


A ja dzisiaj oglądałam białego zawilca wielkokwiatowego. Odłożyłam, bo jeszcze nie mam na niego pomysłu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:37, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Aurelllia napisał(a)
Ta soczysta zieleń majowa jest najpiękniejsza Czym Ty trawnik nawozisz, że taki dywanowy ? W tym roku i do mnie lilak zawitał, ale na razie słabiutki, pewnie w przyszłym roku dopiero da pokaz Dorodną serduszkę masz, u mnie w cieniu niedaleko świerka ogromnego siedzi i on z niej wszystko co dobre wysysa - muszę ją przesadzić, bo na zmarnowanie pójdzie


Trawnik nawoziłam w styczniu dolomitem, a w marcu saletrzakiem. Potem była susza i wychodzi na to, że nawóz zaczął działać dopiero w połowie kwietnia.
Wcześniej miałam czerwona serduszkę, ale ona po dwóch sezonach zaczęła zanikać. Ta różowa na odwrót. To jej trzeci sezon i jest okazalsza niż wcześniej. Makadamia chyba o tym zróżnicowaniu pisała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:44, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Monia81 napisał(a)
Cudnie Haniu, lubię u Ciebie oczy nacieszyć, u mnie coś marnie z różanecznikami w tym roku, pojedyńczymi kwiatkami kwitną... a te kukliki się tak wysiewają, czy dzielisz sadzonki? bo się właśnie zastanawiam kiedy ewentualnie do dzielenia się ich brać? pozdrawiam


Zauważyłam, że bardzo duży wpływ na kondycję różaneczników ma letnie nawożenie siarczanem potasu (tworzą się wtedy pąki kwiatowe) i wiosenne solidne podlanie po zimie połączone z dolistnym opryskiem z chelatu żelaza i florovitu dla kwaśnolubów. To bardzo żarłoczne rośliny.
Ten kuklik szkarłatny bardzo łatwo się dzieli. Można to robić od wiosny do późnego lata. U mnie się nie wysiewa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataM 21:49, 07 maj 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Fotki przeurocze Zachwycam się rabatami kwiatowymi, niesamowitym trawnikiem ( moje marzenie), rabatką warzywną( też chcę taką mieć!!!!!!). Wszystko mi się podoba!
Pozdrawiam gorąco
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Monia81 21:56, 07 maj 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zauważyłam, że bardzo duży wpływ na kondycję różaneczników ma letnie nawożenie siarczanem potasu (tworzą się wtedy pąki kwiatowe) i wiosenne solidne podlanie po zimie połączone z dolistnym opryskiem z chelatu żelaza i florovitu dla kwaśnolubów. To bardzo żarłoczne rośliny.
Ten kuklik szkarłatny bardzo łatwo się dzieli. Można to robić od wiosny do późnego lata. U mnie się nie wysiewa.


No to już sobie o tym siarczanie potasu zapisałam, bo podlewać wiosną je podlewałam, no ale może za mało faktycznie... ja akurat mam kuklika Bell Bank, to zobaczę jak będzie z jego rozsiewaniem, a po kwitnięciu jeszcze wezmę jedną sadzonkę podzielę buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 22:10, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AgataM napisał(a)
Fotki przeurocze Zachwycam się rabatami kwiatowymi, niesamowitym trawnikiem ( moje marzenie), rabatką warzywną( też chcę taką mieć!!!!!!). Wszystko mi się podoba!
Pozdrawiam gorąco


Trawnik jest normalny, jest w nim trochę mniszka i koniczyny. Ostatnie opady zwiększyły mu tylko nasycenie zielonością.

Warzywnik jest dostosowany do mojej nadpobudliwości. Podczas prac ziemnych zdarza mi się szerzej zamachnąć. Nie muszę się martwić, że ziemia wylazła poza grządki.
W skrzyniach gleba szybko przesycha, a mnie się już nie bardzo chce biegać z polewaczkami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 22:22, 07 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Haniu kiedyś zachwalałaś żylistka Nikko. Dziś spotkałam go w szkółce i nabyłam 3 sztuki. Dziękuję.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Brzozowadzie... 22:23, 07 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Haniu To sobie popatrzyłam Znów myślami szukałam Cię pomiędzy polami rzepaku w okolicach Srebrnej Góry I odkryłam pewną prawidłowość - w niemal każdym ogródku na Śląsku jest..tamaryszek, którego poznałam w Twoim ogrodzie Tak więc uznałam ją za roślinność rodzimą dla Śląska, obok rzepaku Uściski zostawiam!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies