Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Brzozowadzie... 22:11, 08 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haniu miła, spieszę donieść, że przesyłka trawkowa od Ciebie przyszła dziś w stanie nienaruszonym. wielkie dzięki jeszcze raz! Jutro odbędą się pierwsze przymiarki
P.S. Ten pomarańczowy z fioletem na ostatnim zdjęciu mnie urzekł
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:37, 08 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
To się postarali. Dobrze, że zostawiłam kłącza luzem, bo te wsadzone do doniczek kiepsko kiełkowały.
Przyjeżdżaj po kukliki!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:41, 08 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Haniu, mam dwie kaliny koreańskie Aurora, obie szczepione na pniu. Czy po kwitnieniu mam je jakoś przyciąć? Jeśli tak to jak bardzo? Tuż pod kwiatostanem czy niżej? Zależy mi na ładnej, zwartej koronie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:46, 08 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mrokasia napisał(a)
Haniu, mam dwie kaliny koreańskie Aurora, obie szczepione na pniu. Czy po kwitnieniu mam je jakoś przyciąć? Jeśli tak to jak bardzo? Tuż pod kwiatostanem czy niżej? Zależy mi na ładnej, zwartej koronie.


Doświadczeń własnych nie mam. Kalin u siebie nie tnę, ale na logikę teraz byłby odpowiedni termin, bo to, co kwitnie wiosną, przycina się po kwitnieniu. Jeśli one szczepione (głośno myślę), to trzeba zachować równowagę między nóżką, a gałązkami, żeby nie uszkodzić ciężarem górnej części rośliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 05:50, 09 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kalina angielska wchodzi w ostatni etap kwitnienia.

Krzaczki po prawej stronie żurawek to żylistki.





pisałaś, nie wierzyłam, że aż tak pięknie się prezentują. Jak często je tniesz?


tamaryszki w moim ogrodzie to Twoja zasługa i kukliki w większej ilości też
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Brzozowadzie... 11:02, 09 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To się postarali. Dobrze, że zostawiłam kłącza luzem, bo te wsadzone do doniczek kiepsko kiełkowały.
Przyjeżdżaj po kukliki!

Kukliki podpatrzone u Ciebie już rosną i u mnie, tylko w bezpieczniejszym kolorze Jak nabiorę odwagi na pomarańczowe, to się zjawię Strzeż się
Teraz mam tylko lekkiego stresa, jak tu pięknie posadzić te imperaty, żeby efekt był choć podobny do Twojego Podpowiedz, jakiej ziemi one potrzebują, czy zniosą lekki cień, czy może tylko na słońce? Muszę wrócić do twoich fotek frontowej, bo tam mnie zachwyciły.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
aniula 13:00, 09 maj 2019


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Swoje zrębki wykorzystuję głównie na ubocznych rabatach (przedpłocie, okolice podpłotowe, między miskantami przy tarasie, pod krzakami). Miskanty w sezonie nawożę gnojówkami- nie zauważyłam, żeby odczuwały brak azotu. Część ozdobną ogrodu (krzewy, drzewa) nawożę azofoską. Truskawki ściółkuję skoszoną trawą lub drobno pociętymi łodygami miskantów. Jeśli się obawiasz o braki azotu z powodu ściółkowania zrębkami, to możesz je kompostować. Żeby proces rozkładu przyspieszyć, można je polać 5% roztworem mocznika.



Dziękuję Haniu.
Kiedyś też ściółkowałam truskawki trawą, a teraz trawy mam deficyt i szukam jakiegoś innego rozwiązania, a że w tym roku mam "urodzaj" zrębkowy to kombinuję jak je zagospodarować... Część mam zapakowane w worki - i te zwilżałam już nierozcieńczoną gnojówką z pokrzywy i mniszka. Może pomieszam je trochę z trawą przy najbliższym koszeniu i taką mieszanką wyściółkuję truskawki i krzewy owocowe... Ciekawa jestem Twojej opinii, bo śledzę i cenię sobie najrozmaitsze Twoje przemyślenia, nie tylko ogrodowe
____________________
Ania Ogródek na betonie
Gruszka_na_w... 20:59, 09 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)



pisałaś, nie wierzyłam, że aż tak pięknie się prezentują. Jak często je tniesz?


tamaryszki w moim ogrodzie to Twoja zasługa i kukliki w większej ilości też


Polecam tylko te, których uprawa zawsze kończy się sukcesem.
Żylistki tnę na przedwiośniu, podobnie jak tawuły, dość krótko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:11, 09 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Kukliki podpatrzone u Ciebie już rosną i u mnie, tylko w bezpieczniejszym kolorze Jak nabiorę odwagi na pomarańczowe, to się zjawię Strzeż się
Teraz mam tylko lekkiego stresa, jak tu pięknie posadzić te imperaty, żeby efekt był choć podobny do Twojego Podpowiedz, jakiej ziemi one potrzebują, czy zniosą lekki cień, czy może tylko na słońce? Muszę wrócić do twoich fotek frontowej, bo tam mnie zachwyciły.


Pomarańczowy wraca do łask.
Ta imperata nie ma żadnych wymagań. Mam ją w saganie w całkowitym cieniu, razem z saganem zimuje w ciemnym garażu podlewana raz na dwa miesiące, rośnie w półcieniu i w słońcu.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:19, 09 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
aniula napisał(a)


Ciekawa jestem Twojej opinii, bo śledzę i cenię sobie najrozmaitsze Twoje przemyślenia, nie tylko ogrodowe


O, przemyśleń to ci u mnie dostatek. Czasem głowa boli. Nie wiem, czy przez to nie komplikuję sobie życia. Stan bezmyślności zdecydowanie bardziej służy zdrowiu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies