Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Johanka77 17:27, 05 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Witaj spracowana Kobieto. Kibicuję reformowaniu frontowej.
Trochę zimno za oknem, trzeba było odpalić kominek.


U nas dziś bardzo miła pogoda.13 stopni, ale bezwietrznie i słonecznie. W sam raz do kopania.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 17:29, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Nowa12 napisał(a)
Jakiego ty masz wielkiego tego trzcinnika. To jest jedna sztuka? Taka duża kępa z niego jest?


Nieświadomie porównuje go z miskantami i dla mnie on jest raczej szczuplutki.
Kiedyś kupiłam dwie sadzonki. Wczesną wiosną odcinam od tych większych kawałki do donic, a późnym latem utykam te z donic po rabatach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 17:40, 05 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nieświadomie porównuje go z miskantami i dla mnie on jest raczej szczuplutki.
Kiedyś kupiłam dwie sadzonki. Wczesną wiosną odcinam od tych większych kawałki do donic, a późnym latem utykam te z donic po rabatach.


Ja mam z zeszłego roku i one chudziny na razie a szczerze mówiąc za dużo miejsca im nie dałam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 17:54, 05 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Patrząc na Twojego ussuryjskiego już wiem, ze dla mojego ratunku nie ma , padł po zimie nie wiedzieć czemu
Nic do dzisiaj nie wypuścił
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:11, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
sylwia_slomczewska napisał(a)
Patrząc na Twojego ussuryjskiego już wiem, ze dla mojego ratunku nie ma , padł po zimie nie wiedzieć czemu
Nic do dzisiaj nie wypuścił


Wykop i sprawdź korzenie. Z pewnością nie przemarzł. Jeśli korzenie będą w dobrym stanie, to zacznij ciąć od góry i sprawdzaj przekrój drewna.
Za sucho nie miał?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaLangier 18:20, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Z przyjemnością obejrzałam majówkową relacje mimo zimnej aury wszytko pięknie u Ciebie rozkwita, zaciekawiło mnie parzydło leśne 'Kneiffii', mam mnóstwo cienistych zakątków..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
la_estrellita 18:34, 05 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Parzydło - moje marzenie ale najpierw muszę cień wyprodukować.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gruszka_na_w... 18:51, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kasiu, ono rośnie trochę mniejsze od leśnego, później zakwita, ale dłużej jest ozdobne.



Agnieszko, pięć lat czekałam na odrobinę cienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaLangier 19:21, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Czyli jest IDEALNE...dla mojego ogrodu wpisuję na listę...
Cienia można się "dorobić", czego Ci gratuluję...a ja marzę o słonecznych rabatach, ale musiałabym uszczuplić leśny drzewostan i dlatego będzie to niespełnione marzenie. Uwielbiam zapach lasu, szczególnie po ciepłym deszczu. Całe to leśne życie i rozgwar ptaków rekompensuje mi to, że nie mam szerokiej palety roślin do wyboru..tym bardziej cieszę się z ciekawostki, bo myślałam, ze parzydło nie ma odmian..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Margerytka40 19:39, 05 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kneiffii zanabyłam w zeszłym roku, jeszcze bidy straszne ale już śliczne koronkowe łodyżki pokazały
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies