Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

KasiaBawaria 07:55, 18 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja tez nie lubie odkurzacza i praktycznie go nie uzywam. Jedynie po scinaniu bluszczu i potem zbieraniu tego z podjazdu. Moja siasiadka uzywa min.5 razy w miesiacu wiec strasznie sie do tego halasu zrazilam.Wiecie moze dlaczego kosiarka nie wciaga lisci tylko je rozwiewa? Ja nisko jest ustawiona?
____________________
Zapraszam na kawe
Pszczelarnia 14:54, 18 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To troszkę zmienia postać rzeczy - plus - masz ściółkę od razu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:29, 18 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Ścięłam dzisiaj maliny, wycięłam kolejne astry i zaschnięte liście paproci, przycięłam okrywowe róże na froncie. Kolejna jesienna praca za mną. Jutro może się uda uporządkować kolejne rabaty.
Ciężki czas nastał- nadchodzi pora pożegnania z psim przyjacielem. Ehhh...
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:34, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rany, Meganka ? tak mi przykro...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
KasiaBawaria 20:36, 18 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przykro mi. Dwa lata temu stracilam mojego ostatniego kota, po 18 latach razem. Wiec cie rozumiem.
____________________
Zapraszam na kawe
Mary 20:37, 18 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Aniu, pacholę mi przywiozło jakiś odkurzacz elektryczny NN z wyprzedaży. One wszystkie mają podobne parametry.

Mam dużo liści i niestety rzadko są suche. Tańsze modele odkurzaczy mają plastikowy wirnik. Taki odkurzacz ciągle mi się zapychał i w drugim sezonie używania się zepsuł. A nie był to tani egzemplarz marketowy.
Teraz mam inny z metalowym wirnikiem. Kupiłam go wiosną, więc dopiero teraz zaczynam go testować. Jak do tej pory sprawuje się o wiele lepiej.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Helen 20:58, 18 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Haniu, chciałam zapytać o maliny - jakie teraz ścinałaś - owocujące latem czy jesienią? U mnie jeszcze kilka jesiennych malin wisi
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:10, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:25, 18 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
galgAsia napisał(a)
Rany, Meganka ? tak mi przykro...


Wczesną wiosną miała usuwanego guza sutka. Przerzuty się zrobiły na kolejne sutki. Guzy rozlały się się tak, że uciskają tętnice w tylnych łapkach. Codziennie jest ich więcej. Operować już nie ma sensu- szkoda ją narażać na stres. Dobrze, że to parter. Jakoś dajemy radę ją znieść po dwóch schodkach.
Dziękuję za zdjęcie. Wzruszyłam się.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:26, 18 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Helen napisał(a)
Haniu, chciałam zapytać o maliny - jakie teraz ścinałaś - owocujące latem czy jesienią? U mnie jeszcze kilka jesiennych malin wisi


Mam tylko jesienne maliny, ale już nie zawiązywały nowych owoców. Zjadłam te resztki, które jeszcze były i ścięłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies