Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

KasiaLangier 19:53, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ola ołysiała błyskawicznie.




Moja Ola też już łysa Ile latek ma Twoje drzewko ?

U mnie gaury, mimo, że tegoroczne, też ładnie kwitną

Kalina Roseum, niby zwykły krzaczak, a jak ślicznie wybarwiona..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gruszka_na_w... 20:08, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ola rośnie chyba od 4 lat. Roseum lubię za piękne kwitnienie wiosną i te jesienne zabarwienia. Dobrze się sprawdza jako wyższy element nieformowanego żywopłotu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 21:34, 21 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszko Kochana, jak się czujesz?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:37, 21 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wiem, jak to robisz ale Twój ogród wzbudza non stop ciekawość poznawczą we mnie. Wpatruje się w zdjęcia jak ślepa kura w ziarno (ale myślę).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Iwonka 22:08, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Haniu ciekawa jestem tej fortegilli... Zakupiłam dwie sztuki na brzozową. Ślicznie jest wybarwiona jesienią a i wizja białych szczotek wiosną zaciekawia. Twoja już kwitła?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:09, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
No i co to za Ola? Piękny pokrój... Zaciekawiła mnie ta potoczna nazwa.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gruszka_na_w... 22:12, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Pszczelarnia napisał(a)
Gruszko Kochana, jak się czujesz?



Oboje coraz gorzej radzimy sobie z sytuacjami stresowymi. Wiek robi swoje. To mój czwarty pies, ze schroniska, jak każdy wcześniejszy. Po odejściu poprzednich jechaliśmy do schroniska po kolejną bidę. Emocje znajdowały upust. Teraz jest inaczej. I to stresuje najbardziej.

Ewo, ogród wyszedł niechcący jako wypadkowa moich tęsknot uświadomionych bardziej lub mniej. Sporo w nim prostoty okraszonej nutką pragmatyzmu. Taka botaniczna wersja mnie samej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:17, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Iwonka napisał(a)
No i co to za Ola? Piękny pokrój... Zaciekawiła mnie ta potoczna nazwa.


Rajska jabłoń Ola. Widzę ją podczas posiłków. Zimą do jabłuszek przylatują ptaki. Jej widok zapewnia dobry początek dnia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:21, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Iwonka napisał(a)
Haniu ciekawa jestem tej fortegilli... Zakupiłam dwie sztuki na brzozową. Ślicznie jest wybarwiona jesienią a i wizja białych szczotek wiosną zaciekawia. Twoja już kwitła?


Parę stron wcześniej pisałam, że trochę za późno ją kupiłam. Wciskałam ją między inne rośliny, a że nie była duża, to trudno jej się wybić. Dwa ostatnie sezony były suche, inne rośliny zabierały jej słońce. Może się zbierze. Ma pod górkę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 22:32, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Moja Ola ma jeszcze trochę liści, za to nie ma ani jednego jabłuszka - zajęła się korzenieniem, a nie prokreacją Liczę na to, ze wiosną jednak da się przekonać i zakwitnie - Twoja w kwiatach wygląda cudnie , a szafirki w stópkach fajnie podbijają kolor (jej i swój)
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies