Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 12:59, 21 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Fantastycznie fotergilla się wybarwiła, nie wiem czemu moja tylko żółta w tym roku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:03, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Fantastycznie oczar się wybarwił, nie wiem czemu mój tylko żółty w tym roku


Chyba pomyliłaś mojego oczara ze zdjęciami fothergillii, które wkleiła Ula.
Mój oczar też żółciutki.





A maleńka fothergilla złapała ciemniejsze nutki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:09, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
kasia1 napisał(a)
Haniu, dlaczego skrzywdziłaś? Ile lat (w jednym miejscu) mają Twoje najstarsze miskanty?
Myślałam, że przesadzanie (odmładzanie) miskantów to standardowy zabieg. Potem Toszka mi pisała, że nie muszę ich odmładzać co kilka lat, z czego się ucieszyłam, bo ja ciamajda jestem i siekiery wolę do ręki nie brać


Najstarsze miskanty były sadzone jeszcze przed budową ścian. Część z powodu zacienienia przez rozrastające się krzewy, musiała zmienić miejsce, ale jeden wciąż rośnie w jednym miejscu 7 rok.





A grazielle przesadzałam z złym terminie. Lepiej to czynić wiosną i latem (w lecie trzeba im ściąć liście) niż późną jesienią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:16, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
kasia1 napisał(a)
Haniu, wzięłam się w końcu za przekopywanie warzywnika i okazało się, że do mojego warzywnika-matecznika doszły korzenie pobliskich świerków. (rosną około 3-4 metrów od warzywnika).
Czy orientujesz się może, czy w takim sąsiedztwie krzewy owocowe dadzą radę? Warzywnik mam (za) duży. Przerabiam go trochę na matecznik, kwiaty jednoroczne (przy tych świerkach nie chcą rosnąć).
Zastanawiam się, czy przy tych świerkach nie posadzić rzędu np. borówek albo malin, zakładając, że nasypię im dobrej ziemi, obornika. Tam jest słońce i kwaśna ziemia.




Świerki są trudnym partnerem dla innych roślin.
Można by wkopać w glebę ogranicznik z blachy, jakieś pół metra głęboki. Tylko nie wiem, czy koszt tej blachy uczyni inwestycję opłacalną.
Nie mam doświadczenia w sadzeniu w pobliżu świerków. Gdybam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:20, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mikina34 napisał(a)
Haniu, bardzo mi przykro z powodu straty przyjaciela ściskam mocno...


Przyjaciel się jeszcze nie stracił. Je z apetytem, dobrze trawi, nieco jest osowiały i ma kłopot z używaniem tylnych łap podczas wchodzenia na schody. Po prostym radzi sobie na miarę swych lat. Ale lepiej już chyba nie będzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:24, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)


Ja to sobie w takich chwilach na pocieszenie - marne, ale trudno, przypominam wiersz Szymborskiej Kot w pustym mieszkaniu. Im jest gorzej.... tym naszym kudłatym w odwrotnej sytuacji.


Z tego właśnie powodu to mój ostatni pies. Wykorzystujemy te chwile, które nam jeszcze zostały. Sporo od niej dostaliśmy pozytywnych emocji. Trafiła do nas po wyfrunięciu dzieci z domu. Koiła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:29, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agania napisał(a)
Twoja jesień najbardziej mi się podoba


Moja osobista?

Już powoli się kończy.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:34, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Jak bym miała na trawniku takie liście, to w ogóle bym ich nie sprzątała Toż to jesienna poezja
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:37, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pogoda wciąż sprzyja pracom porządkowym. Wycinam kolejne byliny, wyrywam ostropesty, wyrównuje kretowiska i odświeżam kanciki.
A dzisiaj poczułam piękny zapach. I nie był to zapach jesieni.

Kalina angielska





Coraz bardziej łyso w ogrodzie. Trudno się przyzwyczaić.
Metasekwoja Chubby rudzieje. Fajna odmiana. Docelowo ma mieć 4 metry.





Chryzantemy pokazują kolorki.



Ostatnie listki ginnala/



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:43, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)

Jak bym miała na trawniku takie liście, to w ogóle bym ich nie sprzątała Toż to jesienna poezja


Dyć widzisz, że leżą. Też mi się podobają w tej fazie.

Ola ołysiała błyskawicznie.



Gaura niezmordowanie kwitnie.
Dwuletnia


i tegoroczny nabytek





Tamaryszek już się osypuje.



Kalina Roseum



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies