Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:37, 02 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Piszesz, że szaro i buro ale zdjęcia są takie kolorowe i barwne. Cisy skub, będą puchate. Widzę, że chciałabym koniecznie posadzić choinę jako soliterki tu i tam - dlaczego jeszcze tego nie zrobiłam? Muszę ją gdzieś upolować.



Łatwiej znosiłabym te pochmurne dni bez słońca, gdyby dzień trwał nieco dłużej.
Brak światła dziennego odbija się u mnie brakiem energii.

Nie wiem, czy tymi choinami nie dołożyłam sobie pracy. Teraz prawdopodobnie trzeba je będzie systematycznie ciąć. A może nie?
Kiedy zlecą liście, w prześwitach pojawiają się kiepskie wypełnienia: jakieś czarne plandeki, pobudowlane resztki. Nie są tak fotogeniczne jak czerwona ciężarówka Twojego sąsiada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:40, 02 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)

O, to zupełnie tak, jak mi Czyli co - dziabiemy po bokach a górę zostawiamy? Ja myślę, że te kolumnowe strzelistość mają zaprogramowaną, i przez delikatne przystrzyganie boczków tylko je zagęścimy, żeby nie świeciły golizną pędów. Chyba się na wiosnę przymierzę


Mam kilka tych wąskokolumnowych w żywopłocie na froncie. Podskubywane, ładnie się zagęściły, ale straciły strzelistość.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:42, 02 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No nie dobijaj...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 21:31, 02 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)

Buuu… ja też bym chciałam , ale nie zawsze chcieć to móc


Galgasiu, mają te nasze ogrody ograniczenia. Traktujmy to jako punkt wyjścia. Dokąd dojdziemy w naszym ogrodowaniu i tak nie wiemy.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:36, 03 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
No nie dobijaj...


Zostawiony samopas cis Fastigiata.





i przycinany na końcówkach gałązek

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:43, 03 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W nocy przymroziło do kilku stopni. Trochę poprószyło. Na drodze delikatna gołoledź.

Przebarwiają się listki mahonii.



Szkoda, że nie wszystkie.



Pączki na magnolii/




Dzisiaj na tym półksiężycu buszował pan bażant. Musiał przelecieć przez ogrodzenie.


Brzozy zdobią nawet w okresie bezlistnym. Dobrze, ze są.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 18:34, 03 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Uroda brzóz mnie zatyka zawsze zimą właśnie i jesienią i wczesną wiosną. Szkoda tylko, ze tak pioniersko zachowują się w stosunku do słabszych współtowarzyszy ogrodowej doli.


Ciężarówka raz jest, raz jej nie ma (sąsiad jednak pracuje nią).

Ale 2 silosy w pięknym kolorze aluminiowej rdzy oraz wędzarnię z dekielkiem niebieskim, jak też dwa baseny - mam zawsze. Czasami jest jeszcze parasol ogrodowy czarny wyglądający jak rekwizyt zakładu pogrzebowego w akcji.

Ale to nic. Przecież ogrodujemy tu i teraz, w takich a nie innych warunkach, nie ma się co spinać. Ja się sama do siebie czasami uśmiecham czule, spoglądając na te moje perspektywy i horyzonty.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 20:16, 03 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brzozy cudne. Szkoda, że nie mam gdzie...
Też sobie patrzę na moje murki i blaszaki dookoła... I myślę, że na ich tle każda roślina będzie wyglądać jak gwiazda Bo brzydota też może podkreślać urodę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:50, 03 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczółko, czarny parasol też mam. Poza sezonem jednak znika.

Galgasiu,
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 10:50, 13 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, spieszę z siostrzanym wsparciem - ja też ciągnę ryjek po podłodze...
Pogoda masakryczna - w ciągu niespełna 10 godzin ciśnienie spadło o 14 hPa
Nie mam siły ani ochoty na nic. A jak już się za coś zabiorę, to potem pół dnia dogorywam na kanapce
Tak że wiesz - nie jesteś sama
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies