Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:59, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kokesz napisał(a)


U mnie pada od 15:00 całkiem mocno, ale ja się cieszę, bo u nas strasznie sucho.


U mnie z zasobami wilgoci w glebie szału nie ma. Pod krzewami sucho.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:00, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Dominika11 napisał(a)
U mnie tez pada


Szczęściara!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:06, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Gosiek33 napisał(a)


To już wiem czemu u mnie stoją w pąkach od miesiąca, zagłodziłam biedactwa. Ale teraz to chyba nie pora na dokarmianie?


Podsypując im teraz granulowany obornik z pewnością szkody nie zrobisz. One akuratnie mają rozruch wegetacyjny. Nie nawozi się tego, co śpi.
Ale- teraz są niskie temperatury- ten granulat potrzebuje czasu, żeby się rozłożyć. Lepiej będzie rozmiękczyć go w wodzie i podlać ciemierniki. Jeśli masz na stanie nawóz jesienny albo florovit fosforowo- potasowy, to możesz im dla lepszego kwitnienia dostarczyć tych pierwiastków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 15:15, 02 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U Ciebie też?


Oj tak Ci ekstremalni fani przebiśniegów mają nawet własną nazwę, galantophil

http://www.galanthomanie.de/galanthus_sorten_b.html

A ja sobie dzisiaj znad rzeczki przeniosłam do ogrodu dwie kępki przebiśniegów. Mam nadzieję, że się u mnie tak ładnie rozrosną jak tam. Tam rosną pod drzewami całe lany tych prześlicznych kwiatów.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 15:21, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Anda napisał(a)


Oj tak Ci ekstremalni fani przebiśniegów mają nawet własną nazwę, galantophil

http://www.galanthomanie.de/galanthus_sorten_b.html

A ja sobie dzisiaj znad rzeczki przeniosłam do ogrodu dwie kępki przebiśniegów. Mam nadzieję, że się u mnie tak ładnie rozrosną jak tam. Tam rosną pod drzewami całe lany tych prześlicznych kwiatów.


U mnie w pobliskich lasach tylko zawilce gajowe rosną łanami.

Edit: ta ilość odmian na podlinkowanej stronie mnie przytłoczyła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 15:32, 02 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie w pobliskich lasach tylko zawilce gajowe rosną łanami.

Edit: ta ilość odmian na podlinkowanej stronie mnie przytłoczyła.


W lasach tutejszych są i wrzośce z brzozami. Większość lasów jednak to bukowe Muszę sie wybrać i zobaczyć co tam w trawie, a raczej mchu, piszczy

Ta mania jest bardzo przesadzona wg mnie. Zobacz ile niektóre kosztują

https://www.michaelcamphausen.de/pflanzen/galanthus-pflanzenliste/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 15:48, 02 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Ceny artykułów kolekcjonerskich w każdej dziedzinie zwalają z nóg.
W mojej okolicy też przeważają lasy bukowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 16:41, 02 lut 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nie mam pojęcia, jaką mam odmianę przebiśniegów, w całości są pozyskane z ogrodu siostry, gdzie rosły po prostu od zawsze, całe łany, jak piszecie. Te z szerokimi liśćmi nie chcą mi rosnąć.
U mnie las mieszany, to i runo kwietne zróżnicowane: zawilce, konwalie, przebiśniegi, barwinek i mnóstwo innych. Fajnie, że już dobrze się czujesz
____________________
Dwa ogrody
Pszczelarnia 11:54, 03 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


(...)
Dzisiaj wycięłam najbardziej zmaltretowane listki ciemiernikom. Aż tyle.


Czyli powstałaś?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:33, 03 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Pszczelarnia napisał(a)


Czyli powstałaś?


Taaak, powstałam z kolan!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies